G-HH501HMZHX

Bosch Kombi

Makalede Neler Var

 

Manisada üretim tesisleri bulunan tesislerinde  Bosch Kombi üretimi yapılmaktadır. Bir çok modelin üretimin yapıldığı fabrikada 109 metre karelik bir alan içine kurulan fabrika da kombinin parçalarını tamamı birleştiriliyor.

Bakır paslanmaz eşanjor ile 2000 çeşittin üstünde aynı fabrikada üretilip montaj yapılıyor. Burada hem sıcak su hem ısınmayı karşılayan tam 800 tip de üretim gerçekleşiyor. 

Bosch termo teknik kombilerin ve kazanlar ile birlikte ısı pompaları iklimlendirme ve ticari ürünler olmak üzere 6 iş kolunda faaliyet gösteren büyük bir firmadır.

Bosch Kombi 34 ülkeye ihraç yapıyor

2010 yılında bilim ve sanayi bakanlığı tarafında tahsil edilen ve kombi üreten ar-ge merkezi bütün dünyaya ihraç edilmektedir. Termoteknik Manisa dan Türkiye pazarına Kafkaslardan Avrupa’ya kadar, orta doğudan körfez bölgesine kadar Latin Amerika ve uzak doğuya toplam 34 ülkeye ihracat yapılıyor. 15 yıl bir fiil çalışa bilinmesi için sürekli kedini geliştiren bosch kombi yıllar geçtikçe teknolojisi yeniliyor. Büyük bir yatırım ile manisa kurulan fabrikanın Türkiyenin gelişimine katkı sağlamaktadır.

Bosch Kombi yetkili servis

Boch termo teknik teknolojisinin üretiminde enerji tüketim oranların azlığı önem verilen konulardan bir tanesidir. Yoğuşmalı kombiler ısı üretirken baca gazından kaçan ısıyı geri dönüşüm yapmayı sağlayıp elde edilen enerjiinnin termoteknik sistemlere göre yüzde 40 daha verimli olmasını sağlamaktadır.

Ev ekonomisi kısıtlı olan dar gelirli ailelerin tercihlerinde ilk sırayı almasının bir nedeni bu olabilir. Cihazın güvenilir bir şekilde son tüketiciye ulaşması için tüm standart güvenlik kuralları kombiye uygulanmaktadır. Testlerden başarılı olan kombiler. Sevkiyat için onay alır. Güvenlik kuralları kombi üretim hattında ve bosch yetkili servisinin tecrübeli ekipleri ile son tüketici olan müşterilere ulaştırılmaktadır.

Fabrikadan sevkiyat yapılırken kombi zarar görmesin diye sağlam kutulara darbe emici köpükler ile muhafaza edilerek konur. Kutunun içinde ayrıca garanti belgesi kullanım kulavuzu , servis montaj klavuzu v.s. gibi ayrıntılı belgeler bulunur. Kombinin ilk açılıp yerine takılması yetkili servis tarafında yapılmalıdır aksi durumda garanti kapsamında çıkarılır.

Maltepe küçükyalıda ki merkez satış ürün grubu temsilcileri kombinin satışı için gerekli TSE belgelerinin eksiksiz tamamlar her birim eş zamanlı çalışarak ürünün istene performansın üzerinde çalışması için ellerinden geleni eksiksiz yaparlar

Bosch yetkili servisinin işi hiçbir zaman bitmez müşterilerine doğru bilgi ve kaliteli hizmet suna bilmek için durmadan çalışır ve müşteri iletişim merkezine kombi ile ilgili sorularınızı güler yüzle dinleyecek personel bulunmaktadır.

Bosch Kombi Yetkili Servis

Bosch bayii sorumlusu satış için teknik olarak bilgi birikimde sahip güler yüzlü ve evinizin şartlarına en uygun kombiyi seçmenizde siza yardımcı olacaktır. Bosch yoğuşmalı kombiler yüksek verim elde edildiği fakat evin metra karesine göre bosh hermetik kombilerinde seçilebileceği konusunda ek bilgi vermek istedim.

Ergonomik kopmak tasarım dar alanlarda bile sırıtmadan sessiz çalışan bocs kombinizin de memnun kalmanız sağlayacaktır. Yetkili teknik servis çağırıp cihazın montajı ve gerekli imzaların atılmasını sağlayacaktır.

Servis elemanları şık giyinimli güler yüzlü ve sorularınıza sıkılmadan cevap verebilecek deneyime sahip evinizi kirletmemek için ayrıca ayakalrına galoş takacaklardır

Türkiyede toplam 265 eyetkil servis noktası bulunmaktadır. Konusunda uzman 1400 servis elaman ile vizyonunu genişleten kombiden endüstiriyel kazanlara klimadan ticari tip sistemlere kadar bir çok konuda geniş bir ürün ağına hizmet sunulmaktadır.

 

Bosch yetkili servisi teknik servisin tercih etmeniz bakım ve arıza tespiti sırasında oluşacak sorularında giderilmesi konusunda önleyici bir unsur olacaktır.  Kombinizin yetkili servis tarafından evinize çağırmanız evinizin içerisine girerken ayaklarına galoş takmaları standart bir durumdur.

Bosh kombi arıza kodları

Bosch kombi servisi a7 arııza kodu kombi cihazınızın sensörü ( NTC) arızasından kaynaklanan arıza kodudur. Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin. Sorun devam ederse bosh kombi servisiniz ile irtibata geçerek teknik servis hizmeti alınız.

Bosch kombi a8 arıza kodu

Kombi cihazınızın BUS iletişimindeki sorun sonucu ortaya çıkan arıza kodudurbağlantı kablosu ve termostatatı kontrol edin. Sorun devam ederse bosch yetkili servisi ile irtibata geçiniz.

Bosch kombi B1 arıza kodu

Mevcut kombinizin kod anahtarı kombi ile arasında bağlatı hatası olduğunu belirtir. Kod anahtarı yuvasından oynamış olabilir size tavsiyem servis elemanlarını çağırmanız ve kod anahtarını söküp tekrardan takılmasıdır. Siz söküp takar iseniz ve bir hasar oluşur sa kombiniz garanti kapsamından çıkarılır.

Bosch kombi B2 ve B3 arıza kodu

Cihazınıza takılı olan elektronik karttan kaynaklanın bir problem olmuş olabilir.  Boş kombi servisi tarafından tamiri veya ürün değişimi gerekiyor olabilir.yetkili servis ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir.

Bosch kombi C6 arıza kodu

Kombinin içinde bulunan fan motorunun sorun olabilir konrol edilmesi gerekir ve fanın değişmesi gerekebilir.

Bosh kombi CC arıza kodu

Mevcut kombinizin dışarıdan gelen hava sensörünü kontrol edemiyor olabilir. Dış hava termostatını veya hava bağlantı kablosunu kontorl etmek gerekirkombi servisi hizmeti almadan yapabileceğiniz bir şey yok ;

Bosch kombi D3 arıza kodu

8 veya 9 köprüsü nokran veya başka br sıcaklık limitörü meydana gelmiş. Soket yerinden oynamış olabilir. Yerden ısıtma sıcaklık orantılıyıcı devreye girmiş , köprü eksik. Sorun teknik servisin müdahale etmesini gerektirmektedir.

Bosch kombi D5 rıza kodu

Hacri sıcaklık veya sensör kablosunda arıza oluşmuş kontorl edilmes ve bozulmuş olma olasığı yüksek bir durumdur.

Boch kombi E2 arıza kodu

Kombinizin gidiş yönündeki sıcak su sensörü bozulmuş; kombinizin sensörü değiştirmek gerekiyor.

Bosch kombi E9 Arıza kodu

Kombinizin iç aksamında bulunan ısı blogları ısı ölçerlerinde gaz emniyet sensörü veya düşük gaz basıncı emniyet şalteri devreye girmiş , Sorun büyük çözülecek gibi görünmüyor. En iyisi yetkili servisi çağırmanız .

Bosch kombi EA kombi arızası

Kombinize gelen gaz miktarında azalma olduhun veya hiçbir şekilde gaz gelmediğini belirten arıza kodudur. Konrol edilmesi gereken bazı husuular vardır . atık gaz borusu , iyonizasyon elektrodu veya kablosunda gazı kontrol etmek gerekiyor.

Bosch kombi F0 arıza kodu

Kombinin içinde bulunan anakartında sorun ıkmış demektir. Kombi servisiniz arıyınız.

Bosch kombi F1 arıza kodu

Kombinin içinde bulununan elektronik kartıdan arıza oluşmuş demektir. Kombi yetkili servisi aramanızı öneririm.

Boch kombi F7 arıza kodu

Cihazı kapattınız fakat hayla cihazın içinde alev var gibi algılıyor ise bu arıza kodunu verir. Teknik servis hizmetine ihtiyacınız var.

Genel bilgiler: Kombiniz de woltaj problemi oluştuğunda boch kombi kendine zarar vermemek kendini kitler . yapılması gereken kombiyi resetlemek sorunu çözebilir. Resetleme işlemi kombi markaların da hatta aynı markaların farklı modellerinde değişik –lik gösterebilir. Kombinin kutusunun içinde gelen kullanım klavuzun da ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.