G-HH501HMZHX

Bosch Kombi Condens 2000 W Reset

Makalede Neler Var

 

Bosch Kombi Condens 2000 W Reset lemek için hangi durumlarda yeniden başlatılmalıdır? Bosch kombi yüksek bir teknoloji ile yeni nesil iklimlendirme ürünleri üretmektedir.

Bosch Condens 2000  modeli kombinizi yeniden başlatmak için , gösterge panelinin sol tarafındaki güç düğmesine ve anahtar sembolünün bulunduğu düğmeye aynı anda basmalıdır.

Kombi sistemsel olarak bir arıza olduğunu algılar ise kullanıcıyı tehlikeli durumlardan korumak için tasarlanmıştır. Cihazın düzgün çalışmaması durumunda sistem otomatik olarak kapanacaktır. Kışın peteğinizle eviniz soğuduğunda ve yazın musluk suyunuz ısınmadığında kombinizin arızalı olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Ardından, önce birleşik LCD ön panel ekranına bakın.

Her kombinin kendi hata kodu vardır. Hata kodu, cihazınızla ilgili bir sorun hakkında sizi bilgilendirmek için kullanılan bir kısaltmadır. Bu kodlar, hatanın nereden geldiğini görmenize ve ne yapmanız gerektiğini söylemenize yardımcı olabilir. Ekranda gördüğünüz hata kodunun anlamını bilmiyor sanız. Yetkili servisi aramanız ve karşınızdaki müşteri temsilcisine arıza konudunu  sormanız önemlidir. Çünkü yetkili servis en doğru müdahale şeklini sizlere aktaracaktır.

kombinize yıllık bakımları zamanında yapılır ise;  bu bakım sırasında  bosch yetkili servisi Cihazınız bir arıza tespit ederse, dahili parçalarına zarar görmeden anında müdahale edilecektir.

Bosch Kombi Condens 2000 W Reset Atma

Birçok modelde “RESET” yazan bir düğme bulunur. Cihazı sıfırlamak için 3 saniye içinde sıfırlama düğmesine bir kez basmanız yeterlidir. Bosch Condens Kombi 2200i W gibi modellerde sıfırlama düğmesi ayrı bir düğme değildir. Uyarı sinyali ekrandan kaybolana kadar butona aynı anda basılarak sıfırlanabilir. Bosch Condens 2000 Kombi Nasıl Resetlenir?

Düşük voltaj, su akışı veya gaz şebekelerinden kaynaklanan sorunlar geçici olsa bile cihazı 3 defaya kadar sıfırlamayı deneyebilirsiniz; Cihazı yeniden başlattıktan sonra bir bileşen hatası olması durumunda Bosch Yetkili Servisi ile iletişime geçin.

kombimi ne zaman yeniden başlatmamalıyım? Ekrandaki FD uyarısı, bu düğmeye gereğinden uzun süre basıldığı anlamına gelir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız 30 saniyeden fazla reset butonuna basmayarak hata mesajından kurtulabilirsiniz ve herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan müşteri hizmetleri aranmalıdır. Yeniden başlatmaya çalışmak, cihazın diğer parçalarına zarar verir.

 

Bosch Kombi Condens 2000 W Reset Atılmıyor

Cihazı yeniden başlatmak için aynı anda basın. Tekrar kullanırsın. Sorun devam ederse, yetkili servis müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Bosch Condens 2000 kombi  arızalanırsa kombiyi yeniden başlatmak için sol taraftaki açma/kapama düğmesine basılmalıdır. Gösterge paneli ve anahtar sembollü düğmeye aynı anda basılmalıdır. Sorun çözülmezse servis ile iletişime geçiniz.

Bosch Kombi Condens 2000 W Sıfırlama yapılmıyor neden

Bosch Kombi Condens 2000 W kombinin sıfırlanmamasının birkaç nedeni vardır. İşte birkaç olasılık:

Kazanın güç kaynağı ile ilgili bir sorun olabilir. Ünitenin güç veren devre kesiciyi veya sigortayı sıfırlamayı deneyin.

Kazanın sıfırlama düğmesi sıkışmış veya hasar görmüş olabilir. Çözülüp çözülmediğini görmek için sıfırlama düğmesine sıkıca ve tekrar tekrar basmayı deneyin. Düğme hasar görürse, değiştirilmesi gerekecektir.

Kazanın kontrol paneli arızalı olabilir. Kontrol paneli üniteyi sıfırlama girişimlerinize yanıt vermiyorsa, ünitenin onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir.

Kazanın ateşleme sistemi veya gaz vanası gibi dahili bileşenlerinde bir sorun olabilir. Kazanın düzgün şekilde sıfırlanması için bu bileşenlerin onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir.

Kazanı sıfırlayamıyorsanız ve yukarıdaki önerilerin hiçbiri sorunu çözmezse, daha fazla yardım için kalifiye bir teknisyene başvurmanız önerilir.

Bosch Kombi Condens 2000 nasıl yeniden başlatılır

Bosch Kombi Condens 2000 cihazınızı yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Kombi cihazınızın enerji kaynağını kapatın ve cihazın kapatılmasını sağlayın.

Kombi cihazınızın arkasında bulunan kapıyı açın ve cihazın içine bakın.

Cihazın içinde bulunan sıvı soğutucu deposunun üstünde bulunan sıvı soğutucu basınç valfi bulunur. Bu valfi “OFF” (Kapalı) pozisyonuna getirin.

Sıvı soğutucu deposunun üstünde bulunan basınç valfini “ON” (Açık) pozisyonuna getirin.

Kombi cihazınızın enerji kaynağını tekrar açın ve cihazı yeniden başlatın.

Bu adımları izleyerek Bosch Kombi Condens 2000 cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Eğer cihazınızda bir problem varsa veya bu adımları izlerken bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen cihazınızın kullanım kılavuzuna veya bir teknik servise başvurun.

Bosch Kombi Condens 2000 W Nasıl Reset atılır

Bosch Kombi Condens 2000 W model cihazınızın reset atılması işlemini yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Cihazınızın güç kaynağını kesin.

Cihazın arka panelini açarak, içerisinde bulunan güç düğmesine basın ve bu esnada cihazın güç kaynağını tekrar açın.

Güç düğmesine basılı tutun ve cihazın güç kaynağını tekrar kesin.

Güç düğmesine basılı tutarken, cihazın güç kaynağını tekrar açın ve güç düğmesine basılı tutmayı bırakın.

Cihazın güç kaynağını kesin ve cihazın arka panelini kapatın.

Bu adımları izledikten sonra cihazınızın reset atılmış olmasını bekleyebilirsiniz. Eğer cihazınızın reset atılması işleminde bir sorun yaşarsanız, lütfen cihazın kullanım kılavuzuna ya da yetkili bir servis hizmetine başvurun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.