G-HH501HMZHX

Bosch Kombi C4 Arızası Nasıl Giderilir

Makalede Neler Var

 

Bosch Kombi C4 Arızası Nasıl Giderilir böyle bir arızanın olması için öncelikle, baca havalandırmasında bir sorun olduğunu gösterir. dijital ekranda gördüğünüz “C4”  arızasının birkaç nedenden dolayı meydana gelir.

en önemli nedenlerinden biri baca problemlerinden kaynaklanan arızalarıdır.  Baca yerinden çıkmışsa,  bacayı tekrar yerine takılması veya değiştirerek sorunu çözebilir. ( merdivene çıkmak gerekir. böyle durumlarda yetkili servis çağırınız balkonlarda bulunan kombi bacaları yetkin kişilerin müdahale edilmesi gerekir. )

Ayrıca baca kısa olduğunda kombi arızalanabilir. Bu durumda ek bacalar eklenebilir. böyle bir sorunun çözümü için  yetkili servis den destek talep ediniz.

Bosch Kombi C4 Arızası Nedir?

Böyle bir arızayı önlemek için baca her zaman açık olmalıdır. yani bacanız tıkalı olabilir. bu en kolay çözüm öneridir. aslında kombi içinde baca fanı veya anakart da  hata olabilir. Durumun anlaşılabilmesi için yapılması gereken servis teknik destek talep etmektir.

Not:  KOMBİ herhangi bir arıza durumunda kendini koruma altına alır. Devre kesici devreye girmiş olabilir ve bu da Bosch kombi C4 arıza ile karşılamanızı sağlamış olabilir. kobiniz maalesef  çalışmaya bilir. Bu sorunu gidermek için öncelikle bacanızı tıkayan bir sey var mı kontrol edilmesi gerekir.

Bosch kombi C4 hatası çalışmayı durdurmasına neden olan bir tasarım hatası olabilir. Bunu düzeltmek için servis ile iletişime giriniz. garanti kapsamında bir kombiniz var ise yetkili servis iletişim numarasında randevu oluşturmanız gerekir.

Bosch Kombi C4 Arızası Göstergeleri Nelerdir?

Bosch Kombi C4 arızalarını göstermek için aşağıdaki ışıklardan biri yada birkaçı yanabilir:

Sıcak su arızası ışığı: Bu ışık, Bosch Kombi C4 cihazınızda sıcak su arızası olduğunu gösterir. Bu arıza nedeniyle, cihazınız sıcak su üretememe olasılığı vardır.

Isıtma arızası ışığı: Bu ışık, Bosch Kombi C4 cihazınızda ısıtma arızası olduğunu gösterir. Bu arıza nedeniyle, cihazınız ısıtma işlevini yerine getirmeyebilir.

Yakıt arızası ışığı: Bu ışık, Bosch Kombi C4 cihazınızda yakıt arızası olduğunu gösterir. Bu arıza nedeniyle, cihazınızın yakıtı tüketimine neden olabilir ve cihazınızın çalışmasını etkileyebilir.

Önemli arıza ışığı: Bu ışık, Bosch Kombi C4 cihazınızda ciddi bir arıza olduğunu gösterir. Bu arıza nedeniyle, cihazınızın çalışması tamamen durdurulabilir.

Eğer Bosch Kombi C4 cihazınızda bir arıza göstergesi yanıyorsa, cihazınızı derhal kapatın ve bir teknik servis uzmanına başvurun. Arızanın nedenini belirlemek ve cihazınızı tamir etmek için profesyonel yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

Aşağıda verilen arızalara göre Bosch Kombi C4 arızası görülebilir;

  • Baca gevşek olabilir.
  • Baca standartlara uygun olmayabilir.
  • Fan motoru arızalı olabilir. Parçaları onararak veya değiştirerek sorunlar çözülebilir. Fan arızalandığında hava sıkışması olduğu için kombide C4 arızasına neden olabilir.
  • Elektronik kart arızalı olabilir. böyle bir sorun var ise kart revize edilebilir veya tamamen yenilenmesi gerekebilir. Bu durumda prosesstat ve fan çalışmadığı için egzoz sisteminde bir sorun olabilir.

Bosch Kombi C4 Arızasının Giderilmesi

Bosch marka kombilerde C4 arızası, kombideki hava akışını sağlayan fan motoru, emniyet elemanının hava akış anahtarının (prosestat) arızalanması nedeniyle çalışmıyor veya hata kodu veriyor. Aynı zamanda, hava akış sistemine bağlı olarak baca tıkalı olabilir.

Evinizin havalandırma sistemi kombi yıllık bakımlarında yetkili servis tarafından kontrol edilir. Böylelikle bosch marka kombinizde C4  yani tıkalı baca sorunu yaşamazsınız. düzenli bakıma girerse, çok daha uzun süre arızalanmaz.

 

Örneğin, kırık bir giriş diskinin değiştirilmesi, havalandırma sistemine daha iyi olmasını sağlar. dışarı çıkan atıl durumdaki gazlar için bacanın düzenli olarak temizlemek daha iyi hava akışını teşvik edecek ve sisteminizin enerji maliyetlerini düşürecektir.

Bosch Kombi C4 Arızası Nasıl Giderilir

havalandırma sistemi eklese de, her ev buna ihtiyaç duymaz. Evinizde düzenli olarak duman veya koku ile ilgili şikayetler yoksa mevcut sisteminizi yükseltmeniz gerekmeyebilir. Bununla birlikte, evinizde herhangi bir solunum  hastalık varsa, verimli bir havalandırma sistemi dikkat etmeniz gerekir.

bosch kombi c4 arıza kodu alıyorsanız kombinizi yeniden başlattınız ve hayla aynı arızayı ( C4 ) Arızası devam ediyor ise zaman kaybetmeden yetkili servis ile iletişime geçmek gerekir.

Ekranda C4 arıza kodu göründüğünde, önce kombi reset butonuna 3 saniye basılı tutunuz, ardından kombiniz kendini yeniden başlatacaktır.

Bosch Kombi C4 Hata Kodunun Sebepleri ve Nasıl Düzeltilir

Bosch kombi C4 arızası   baca sensörü arızalı olabilir. Baca sensörü arızalanırsa cihazda hava akışı sorunları olabilir. Bir parçanın kusurlu olduğu tespit edilir. Bu parçanın değiştirilmesini tespit edecek kişi yetkili servisin müdahale ile anlaşılır.

bacalı kombilerde, baca tıkanması veya havalandırma gücünün azalması gibi durumlarda hava akışı sorunları ortaya çıkabilir. Bosch bacalı kombiler ortam havası ile çalışır ancak egzoz gazını sadece ona bağlı bacadan dışarı atar.

Bosch yoğuşmalı kombi C4 arızası Kapalı bir kombi ile aynı durum defalarca konuşulabilir. Tek fark, yoğuşmalı kombinin prosesstatı olmamasıdır, bu nedenle prosesstat arızası olmaz.

Bosch Kombi C4 Hata Detaylı Anlatılıyor

Prosestat arızalı olabilir. Fan muhafazası adı verilen Bosch sızdırmaz kombine kazanın bir parçasıdır. Fandan aldığı basınç ile elektronik karta egzoz sisteminde bir problem olmadığını bildirir.

Bir prosestat başarısız olduğunda, genellikle kontaklarını kapatmaz veya açmaz. Bu durumda parça tamir edilmeli veya parça değiştirilerek sorun çözülebilir. yetkili servis kombinize bakmalıdır.

Elektronik kart arızalı olabilir. Bosch kombi tüm model akıllı bir sisteme sahiptir. iş emrini alır ve çalışmasını sağlar. Bu durumda özetle kart arızalandığında fan veya işlemci çalıştır komutu alamaz. Bu nedenle egzoz sistemi sorunları yaratabilir. Arızalı anakartı onarın veya değiştirmek gerekeblir. garanti kapsamında olan bir kombiniz var ise zaman kaybetmeden servis ile iletişime geçiniz.

Bosch Kombi C4 Hatası Neden Olabilir.

Bosch Kombi C4 Arızası Nasıl Giderilir? Bacada sorun olabilir. Çıkabilir veya ucunun soket kısmı çıkmış olabilir.

Fan motoru arızalı olabilir. Fan motoru yatağı arızalı veya fana bir şey sıkışmış olabilir.

Fan motoru hareket ettikten sonra devreye giren işlem hatalı olabilir.

Bunların hepsi işe yararsa, elektronik kart arızalı olabilir.

Lafı daha fazla uzatmadan c4 hata kodu bir fan, hava akışı arızası olduğunu gösterir. Burada hemen elektronik kartın arızalı olduğunu varsaymayın, baca, fan ve işlemci ile çalışan parçalar arızalandığında tekrar aynı kodu verecektir.

Bosch  Kombi C4 Arızası

Bosch kombi c2 arızası vermesi için, Baca yerinden çıkmış olabilir. Bosch kombilerde, dışarı taşan hava akış kanalları yer değiştirebilir. Bu durumda hava akışı sağlanamaz ve sorun oluşur. Baca yerinden çıkmışsa, yerinde bırakın ve sorun çözülür. Bu uygulamada uzman yardımı aranmalıdır.

Baca çok uzun olabilir Bosch kombinin konumunu değiştirip fazladan bir baca eklerseniz baca çok uzunsa C4 sorunu yaşayabilirsiniz. Baca standart veya uygun ise sorun çözülür. Uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Fan arızalı olabilir. Kapalı bir kombide yanmanın oluşmasına yardımcı olmak için brülöre temiz hava getirmek en önemli kısımdır ve yanma sonrası egzoz gazı en önemli kısımdır. Havalandırmalı kombiyi kapalı kombiden ayıran en önemli kısmın bu olduğu söylenebilir. Başarısız olduğunda, hava akışı sağlanmaz, bu nedenle sorun. Arızalı ise fan da tamir edilebilir. Sorun değiştirilerek çözülebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.