G-HH501HMZHX

Viessmann Kombi Banyo Suyunu Isıtmıyor

Makalede Neler Var

 

Viessmann kombi banyo suyunu ısıtmıyor bu durum bir çok kombi modelininin ortak problemidir. Viesman kombi nin neden sıcak su vermediği konusunda kesin bir cevap verebilmek için Yetkili Servis ile İletişime geçmek gerekebilir. Kombi servisini aramadan önce sizin yapabileceğiniz bir kaç yöntem vardır ve altta bu hususlarda bilgi vermek gerekir ise;

Kombinize sistem olarak beyaz esya gruplarından çok daha fonksiyonlu son teknoloji ürünleridir. 7/24 saat açık kalacak şekilde dizayn edilmiştir.

Kombi gaz, elektrik ve su gibi farklı bileşenleri birleştirir. Bu bileşenlerden herhangi biri eksik ise banyonuzda ve peteklerinize sıcak su aktarımını gerçekleştiremez.

Viessmann Kombi Sıcak Su Vermiyor ?

sıcak suyun tamamen hiç akmaması mı, yoksa istenen sıcaklık değerlerine ulaşmaması mı? banyo suyunun ayarını kombinizin ön panelinden açtığınızda banyo suyunuzu ısınıyor mu?

Kombinizin yıllık bakımlarını yaptırmanız tavsiye ederim. Yıllık bakımları yaptırırsanız altta yazdığım sorunları oluşmadan çözülebilir.

  • viessmann kombi sıcak su vermiyor ise kombinin ön panelinde görülen su basınç değerini kontrol ediniz. 1,5 bar ayarlamanız yeterlidir.
  • Dijital ekranda sıcak su vermeme sorunu ile alakalı hata kodu veriyor mu ? kontrol ediniz.
  • Su tesisatı eski olabilir. Suyun basınç az olabilir.
  • Kombinin altında bulunan su temizleme filtreleri tıkalı olabilir.

Viessmann Kombi Petekler Isınmıyor

Viessmann kombi Petekler ısınmıyor ve çözüm yollarını arıyor iseniz yapılması gereken kombinizin petekleri ısıtmak için tesisatta dolaşan su basınç ayarını kontrol etmenizdir. Su basınç ayarı 1 altına veya 2 üstüne çıkmış olabilir.

Viessmann Kombi Su basınç Düşük İse : viessmann kombi sıcak su vermiyor. kombinin altında bulunan su takviyesi yapılan noktadan su takviyesi yaparak kombi basınçını 1,5 derecesine getirmektir. bu işlemi yaparken suyun vanası yavaş olarak açılmalı ve su basınç derecesinden kontrol edilmelidir.

 
viessmann kombi banyo suyunu ısıtmıyor
viessmann kombi sıcak su vermiyor

Not: sürekli olarak kombinizin su basınç ayarı düşüyor ise tesisatta, peteklerde veya kombiniz de su kaçağı olabilir. peteklerde veya duvarlara bir su birikintisi yok ise kombinizden şüpheleniyor iseniz mutlaka servis çağırmanızı öneriyorum. Aksi durumda ” kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz” dikkatli olanız gerekiyor.

Viessmann kombi Su Basınç Yüksek İse : Kombinize su takviyesi yaptınız ve bu 1,5 üstünde oldu ise fazla suyu tahliye etmeniz gerekecektir. Bu konuda 2 örnek vermek gerekir ise

Petelerin Hava Alma Yeri : Peteklerde bulunan hava alma noktasından tornavida ile açılıp kova ile akıttığınız suyun altına koyarak fazla suyu çıkartabilirsiniz.

Havlupanın Altındaki Vanadan : Bir çok evde Havlupanıın altındaki bir vana vardır fakat kör tıpa ile kapalıdır. Benim tavsiyem peteklerin hava alma noktasından azar azar suyun çıkarılmasıdır.

Viessmann Kombi Banyo Suyunu Isıtmıyor

Gaz vanası Kapalı olabilir : Bir ev için toplamda 3 adet gaz vanası vardır. Bu gaz vanalarından her hagi biri kapalı olabilir ( Doğalgaz faturası da yatırılmamış olabilir ) veya şebekede genel bir arıza gideriliyor ve bu sebeple mahallenin tamamında gaz kesintisi olmuş olabilir. Doğalgaz için 187 nolu telefon aranabilir ( bazı gaz dağıtım firmaları ayrıca telefon numaraları vardır internet’den araştırmanızı tavsiye ederim )

Gaz vanaları açık konumda fakat gazın olum olmadığını anlamanız için Doğalgaz ile çalışan ocağınızı yakabilirsiniz. Sorun gaz, elektrik ve su da değil ise kombiniz’de bir arıza oluşmuş olabilir. Yetkili servis Çağırmanızı tavsiye ederim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.