Viessmann kombi f2 hatası ve çözüm önerileri

 

Viessmann kombi f2 hatası ve çözüm önerileri,  kullanıcının yapabileceği tüm cihaz sıfırlanır ve petek valflerini kontrol eder. Sıkıntı sıfırlama ile giderilemiyorsa, herhangi bir müdahale olmaksızın kazan teknik servisini test etmek gerekir.

Viessmann f2 hatası bakım veya kombi kazanların bakım dışı esnasında petek dönüş vanasında filtrenin arızası sebebiyle olabilir…

Viessmann kombi f2 hatası ve çözüm önerileri nasıl yapılır

Viessmann kombi içerisindeki f2 arıza kodu, kombi içerisindeki suyun aşırı ısınmasını açıklayan arıza kodudur.  Viessmann f2 arızası kazan nedeniyle petek kurulum mekanik bir arıza yada hatalara petek i ısıtmalı su göndermek demektir kurulum ve içinde su kaynar gönderemezsiniz.

Viessmann Kombi F2 Arızası resetleme

Viessmann Kombi F2 Arızası resetleme işlemiş çok basit bir işlemdir. Bazen kombiniz farklı sebepler ile çalışmasını durdurur. Sistemine zarar vermemek için yaptığı bu durum sizin kombinizi Ön panelinde gördüğünüz ” R ” reset işlemiş ile sona erebilir.

Vaillant Kombi F2 Arızası nedeni kombi içindeki suyun çok fazla ısınmasıdır

Viessmann F2 Reset

Çözüm öneri olarak kombinizi resetlemeniz aynı sorun ile karşılaşmaya devam ederseniz ise alta sizle paylaşılan iletişim numaralarını aramanızdır

iletişim numaraları Sorun çözülmez ise yapmanız gereken altta verilen Viessmann yetkili servis numaralarını aramanızdır

Yetkili Teknik Servisİletişim
Teknik ServisTelefon
Viessmann Isı Tek. Tic. A.Ş.
(Genel Müdürlük)
 0 216 528 46 00
İstanbul – Merter Bölge Müdürlüğü0212 414 89 79
Ankara Bölge Müdürlüğü0312 205 19 20
Bursa Bölge Müdürlüğü0224 248 00 99
İzmir Bölge Müdürlüğü0232 492 09 09
Antalya Bölge Müdürlüğü0242 311 83 93
Konya Bölge Müdürlüğü0332 324 77 43
Gaziantep Bölge Müdürlüğü
Samsun Bölge Müdürlüğü0 362 315 06 01
Kayseri Bölge Müdürlüğü 0 352 223 18 14

Viessmann kombi f2 hatası ve çözüm önerileri

Viessmann kombi kazanında f2 arızasının ortaya çıkmasının sebepleri şunlardır;
F2 hata kodunu görebilirsiniz, çünkü aletin arasında oluşan alev gereklidir ve standartlar üzerinde yanar; gaz valfi işlevini tam olarak yerine getiremediğinden, cihaz standartlar üzerinde yanar ve aşırı ısıtılmış su bu su maalesef peteklere iletilemez.

 

Tıkanıklık ve petek kurulumunda temizlenmesi gerekir; Bu durumda viessmann f2 hatası doğar. Hizmetimizden petek temizliği için randevu alın.

Petek valflerinin kapalı olduğu için emin olun; petek valflerinin açık konumda olduğu için inanın. Petek dönüş montajı, kısaca peteğin alt valflerinden biri veya birkaç kapalı pozisyon viessmann kombi f2 hatası çıkmıyor.

Sirkülasyon pompasının çalışmaması; bu çoğu zaman kısa bir süre arasında çalışmayan kombi kazanlarda geçerlidir. çalışmayan sirkülasyon pompasında bulunan sümük veya tortul su, pompa kanadını zamanla kilitleyecek ve motor sargılarının ilk işlemden gelen enerji ile yanması f2 hata kodunun oluşmasına neden olacaktır. Bu durumda, gerekirse, kurulum temizlenir ve sirkülasyon pompası değiştirilir veya onarılır.

Anakartın sirkülasyon pompasına enerji göndermemesi bir elektrik yanlışıdır ;  Anakart onarım edilmeli yada değiştirilmelidir.

Zaman kullanımı ve yoğunluğu nedeniyle ise sensörlerinin özellik kaybı; Petek filtresi tıkanmalı dır, bu durumda cihaz periyodik olarak muhafaza edilmelidir

viessmann f2 arızası ne demek
viessmann f2 arızası ne demek

Viessmann F2 Arızası Nasıl Giderilir

Viesman marka kombiniz çalışmıyor. Kominin ön panelinde bulunan dijital ekranda F2 arıza kodu verildi. İlk olarak yapmanız gereken husus kombinizi ön panelde görüelen RESET tuşu da basılı tutarak sistemin kendisini kapatık tekrardan açmasını sağlamanızdır.

Sonuç : Arıza hayla kombinin dijital ekranın da görünüyor ve kombiniz çalışmıyor ise YETKİLİ SERVİS çağırmanız isabetli bir karar olacaktır.

viessmann yetkili servis iletişim

0850 304 77 17

Kombiniz F2 arızası verdiğinde neden çalışmaz ? sorunun yanıtı ise; kombi ısı ayarları olması gereken üzerinde olduğunda iç aksama zarar vermesin diye sistemi durdurur. Doğru sonuç için servisin bizzat kombiyi görmesi gerekir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.