Viessmann kombi f2 hatası ve çözüm önerileri

 

Viessmann kombi f2 hatası ve çözüm önerileri,  kullanıcının yapabileceği tüm cihaz sıfırlanır ve petek valflerini kontrol eder. Sıkıntı sıfırlama ile giderilemiyorsa, herhangi bir müdahale olmaksızın kazan teknik servisini test etmek gerekir.

Viessmann f2 hatası bakım veya kombi kazanların bakım dışı esnasında petek dönüş vanasında filtrenin arızası sebebiyle olabilir…

Viessmann kombi f2 hatası ve çözüm önerileri nasıl yapılır

Viessmann kombi içerisindeki f2 arıza kodu, kombi içerisindeki suyun aşırı ısınmasını açıklayan arıza kodudur.  Viessmann f2 arızası kazan nedeniyle petek kurulum mekanik bir arıza yada hatalara petek i ısıtmalı su göndermek demektir kurulum ve içinde su kaynar gönderemezsiniz.

 

Viessmann kombi f2 hatası ve çözüm önerileri

Viessmann kombi kazanında f2 arızasının ortaya çıkmasının sebepleri şunlardır;
F2 hata kodunu görebilirsiniz, çünkü aletin arasında oluşan alev gereklidir ve standartlar üzerinde yanar; gaz valfi işlevini tam olarak yerine getiremediğinden, cihaz standartlar üzerinde yanar ve aşırı ısıtılmış su bu su maalesef peteklere iletilemez.

Tıkanıklık ve petek kurulumunda temizlenmesi gerekir; Bu durumda bir f2 hatası doğar. Hizmetimizden petek temizliği için randevu alın.

Petek valflerinin kapalı olduğu için emin olun; petek valflerinin açık konumda olduğu için inanın. Petek dönüş montajı, kısaca peteğin alt valflerinden biri veya birkaç kapalı pozisyon viessmann kombi f2 hatası çıkmıyor.

Sirkülasyon pompasının çalışmaması; bu çoğu zaman kısa bir süre arasında çalışmayan kombi kazanlarda geçerlidir. çalışmayan sirkülasyon pompasında bulunan sümük veya tortul su, pompa kanadını zamanla kilitleyecek ve motor sargılarının ilk işlemden gelen enerji ile yanması f2 hata kodunun oluşmasına neden olacaktır. Bu durumda, gerekirse, kurulum temizlenir ve sirkülasyon pompası değiştirilir veya onarılır.

Anakartın sirkülasyon pompasına enerji göndermemesi bir elektrik yanlışıdır ;  Anakart onarım edilmeli yada değiştirilmelidir.

Zaman kullanımı ve yoğunluğu nedeniyle ise sensörlerinin özellik kaybı; Petek filtresi tıkanmalı dır, bu durumda cihaz periyodik olarak muhafaza edilmelidir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.