G-HH501HMZHX

Viessmann How To Fix A Boiler

Makalede Neler Var

 

Viessmann Kazanın hemen yanında ve dış kapının kenarında bulunan bir Kazan Nasıl Onarılır Gaz vanaları kapalı olabilir. açık mı? Buna bir bak.  

Not: Kazan arıza dijital ekranı da arıza kodu olarak gösterilecektir.

sobanız, Fırın çalışıyorsa ve Viessmann kazanı yanmıyorsa sorun ekipmanda olabilir. evinizde veya iş yerinizde elektrik olmamasından dolayı kombiniz çalışmayabilir.

Bazen elektrik aynı voltajda gelmez (dalgalanır) güç tüketimi dengelenmezse voltaj düşer. Kazan kısa devre yapacaktır.

Viessmann Kombim Neden Ateşlenmiyor

Kazanın açık olduğunu ve ayarların doğru olduğunu kontrol edin. Gaz ana vanasını kontrol edin.

Bloke brülör: Kazan yandığında karbondioksit oluşur. CO2 gazı brülörü tıkanırsa alev tutarsız olacaktır. Karbon birikintilerinin temizlenmesi bu sorunu çözmelidir. Herhangi bir hasar varsa, onu da değiştirmeniz gerekebilir.

Fan arızası: Sıcak su veya ısıtma kullandığınızda fanın çalışmaya başladığını fark edeceksiniz. Bu fan kazanı soğutmak için kullanılmaz. Amacı, hava akımı oluşturmak, kazandaki zararlı gazı atmak ve bacaya itmektir. O zaman bu gazlar evinizi güvenle terk edecektir.

Fan çalışmıyorsa kazan yanmaz. Bu, çökmenin çökmesine neden olur. Bu durumda kazayı başlatmak tehlikeli olabileceğinden önerilmez.

Yetersiz gaz basıncı: Kazan ateşlenmediği için bazen gaz basıncı yetersiz kalır. Sorunu belirlemek için gaz basıncı test edilmelidir.

Kombiniz sadece kışın alev almayabilir. Bu durumda, gaz sayacı suçlanabilir. Gaz sayaçları düşük sıcaklıklarda donar.

Arızalı gaz vanası: Gaz vanası, gaz beslemesini ve akışını kontrol eder. Kazanın çalışması için daha fazla ısı gerektiğinde, daha fazla yakıt sağlamak için vana otomatik olarak açılır.

Kombi ateşlenmezse vana tıkanabilir, sıkışabilir veya kablo bağlantısı zarar görebilir.

Gösterge ışığı yok: Kazan açık değilse ve gösterge ışığı kapalıysa, bu genellikle tortuların fırlatıcıyı tıkadığı anlamına gelir. En küçük kir bile jeti bloke ederek gösterge ışığının sönmesine neden olabilir.   

 Viessmann Kombi Tamiri 

Yetersiz ön ödemeli sayaç kredisi: Mülkünüzün ön ödemeli sayacı varsa ancak kredisi yoksa kombinasyonunuz yanmaz. Kombinasyonunuzda teknik bir arıza yok.

Sigorta kutusu atıldı: Bazen kazan normal çalışıyor ve ana sigorta kutusu devreye giriyor, dolayısıyla kazan çalışmıyor.

Donmuş borular: Yanlış döşendiklerinde aşırı havalarda donma eğilimi gösterirler. Bu, kazanın yanmasını önler.

Yoğuşma borusu kazandan dış duvara doğru hareket eder. Yoğuşma ile üretilen fazla sıvı burada birikir. Soğuksa, az miktarda su bile donabilir ve boruları tıkayabilir.

Basınçlı hava: Hava tahliyesi, merkezi ısıtma sisteminin ve radyatörden çıkan havanın dışarı atılması anlamına gelir.  

Radyatörden havanın alınması, ısıtma sistemindeki hava kabarcıklarını ortadan kaldırır ve sisteminizin tekrar çalışmasını sağlar.

Düşük termostat: Termostat çok düşükse kazan yanmayabilir. Ortam sıcaklığı kazanın ayarladığı sıcaklığın altına düşene kadar ısıtma sisteminiz çalışmayacaktır.  

Kazan Sigortasını Fırlatmış Olabilir
Viessmann Kombi Tamiri

Kazanda Gaz Yok

Kombinizde sorun olmayabilir. Bunun yerine, gaz sağlayıcınızla ilgili bir sorun olabilir.

Kombinizin işe yarayıp yaramadığını kontrol etmeniz gereken ilk şeylerden biri, hala gaz kaynağınız olup olmadığıdır. Bunu gaz sobası, fırın gibi cihazları açarak yapabilirsiniz.

Hala alevi varsa, arızalı bir kazan hakkında endişelenmenize gerek yok.

Kazan Sigortasını Fırlatmış Olabilir

Atılan bir sigorta, kombonuzun çalışmasını engelleyebilir. Evinizin tüm sigortalarının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Gece elektrik kesintisi olsa Kazan programını değiştirmiş, sıfırlamış veya tamamen silmiş olabilir.

Kombinizin arızalanmasından sorumlu olabilecek herhangi bir su borusunun sızdırıp sızdırmadığını kontrol edin. 

Banyonuzda duvarlarda, tavanda veya zeminde yoğuşma fark ederseniz, duş/banyo odanıza giden borularda sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

Küvet/duş vanası alanına bakın – bu, sızıntıya neden olan aşırı su akışına neden olmuş olabilir. 

 Drenaj borusu yoksa, tesisatçınızdan sizin için yapmasını isteyin.

Mühendisi Aramadan Önce Bu Genel Düzeltmeleri Deneyin

Kazanın tekrar çalışması için bazı ayarlamaları kendiniz yapabilirsiniz. Kombiniz çalışmıyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

Elektrik kesintisi durumunda yeniden programlama: Yakın zamanda bir elektrik kesintisi yaşadıysanız, kazanın zamanlayıcısı kendini sıfırlayabilir. Tek yapmanız gereken onu kendi saat diliminize göre yeniden programlamak ve tekrar çalışmaya başlayacak.

Kaç tane görüyorsun? 1 veya daha az gösteriyorsa basınç düşüktür. Sadece basıncı artırın ve kazan tekrar yanacaktır.

Termostat ekleyin: Termostat 21 derecenin altındaysa bu, kazanın evinizi ısıtmasını engelleyebilir. 21 derece çevirin. Kazan baştan başlamalı.

Kazan sıfırlama: Bazen tüm ekipmanın sıfırlanması gerekir. Herhangi bir arızası veya mekanik arızası yoktur.   

Radyatörü havalandırın: Bu onarımı gerçekleştirmek için önce merkezi ısıtma sistemini kapatın. Tüm radyatörler soğuk olmalıdır. 

Bir parça bez alın ve anahtarı yavaşça saat yönünün tersine çevirin. Bir ses duyacaksınız. Bu, radyatörden gaz kaçağı anlamına gelir. Bittiğinde, valfi tekrar kapatın.

 

Kayıtlı bir gaz güvenliği mühendisi ne zaman çağrılacak?

Kombi bakımı o kadar basit değil. Kazanı yakmak için bu basit düzeltmeleri her zaman kullanamazsınız. Diyelim ki yukarıdaki düzeltmeleri yaptınız ama kombonuz hala yanmıyor. Bu durumda, ısıtma sisteminin herhangi bir yerine kazanın veya dokunmayın.  

Basınç sorunu: Kazan basınç altında çalışıyor. Basınç sabit değilse, kazan düzgün çalışmayacaktır.

Basınç yeterli olmadığında, kazan aile için yeterli ısı ve sıcak su sağlayamaz. Basınç çok yüksekse kombiniz suyu tam olarak ısıtamaz. Sadece yanına basacak.

Kombinasyonunuzun stres sorunları nedeniyle çalışıp çalışmadığını görmek için basınç göstergesini kontrol edin. Kazan kapalıyken yeşil alanın altında veya üstünde olmamalıdır.

Su sızıntısı: Fırında veya kazanda bir yerde kaçak olduğunda basınç düşmeye başlar. Kazanın altında ve borularda su damlacıkları olup olmadığını kontrol edin.

Elektrik yok: Kombi çalışmıyorsa ve birçok kez sıfırlamayı denediyseniz, büyük olasılıkla bir elektrik sorunu vardır.

 

Bu sorunları tek başınıza çözemezsiniz. Kazanı kontrol etmek ve sorunu teşhis etmek için bir mühendis çağırmanız gerekir.

Kazanı kendiniz onarmaya çalışmayın

Kazanın icabına bakmak için alet çantanızı getirmek cazip gelebilir. Güvenilir bir mühendis bulmak zaman alıcıdır, bu nedenle ev sahipleri sorunu kendi başlarına çözmeye çalışacaklardır.

Kazanı kendiniz onarmaya çalışmak, sorunu daha da kötüleştirecektir.

Ayrıca bazı durumlarda zarar da verebilir. Her ne pahasına olursa olsun bundan kaçınmanız için nedenler şunlardır:

Niteliksiz müdahale, gaz sızıntısına, karbon monoksite maruz kalınmasına ve ciddi durumlarda patlamaya neden olabilir. Kendiniz onarmak sizin veya aileniz için güvenli değildir.

Kazanma garantisini ve ev sigortasını geçersiz kılın: Kazanç, üretici garantisi ile birlikte gelir.  

Kazan çalışıyor olsa bile, ekipmanın üzerinde çalıştığı kabul edilir. Bu yüzden kazan gövdesine dokunmaya çalışmayın. Muayene için bir gaz güvenlik mühendisini arayın.

Kazana daha fazla zarar verebilirsiniz: Çoğumuz kazanı tamir ederken ne yaptığımızı bilmiyoruz.  

Uzmanlar, kazanın iç kısmının nasıl çalıştığını biliyor. Farklı markalar

Eviniz zaten doğru sıcaklıkta olabilir

Modern bir kombi programladığınızda, evinizin ısıtılmasını istediğiniz sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Kombinizin çalışmadığını belirlemeden önce eviniz ayarlanan sıcaklığa ulaşmış olabilir.

Termostatı 23?’ye yükselterek kombinizin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Çalışırsa sorununuzu çözecektir. Ancak, değilse, daha derine inmeniz gerekebilir. Eviniz havalandı mı?

Arızalı Gaz Vanası

Gaz valfi, yanma için kazana akabilecek gaz miktarını kontrol eder. Bu vana tıkanırsa veya hasar görürse yanma odasına gaz girmez, bu nedenle kazanınız ateşlenemez. Veya brülör bloke olabilir. Kazanınız gazı verimsiz bir şekilde yaktığında çok fazla partikül üretir. Biçerdöveriniz hala siyah duman çıkarıyorsa, kontrol edilmesi gereken ilk şey, filtrenizin kurum, toz veya yağ ile tıkalı olup olmadığıdır. Çoğu filtrenin yaklaşık 3 ayda bir temizlenmesi gerekir.

Yeni filtre, kazan kullanımınıza bağlı olarak en az 12 ay kullanılmalıdır. Gaz ekipmanı kullanmadığınızda bunları kapattığınızdan emin olun ve ardından kapatın. Bu, gelecekte sızıntı veya arıza durumunda patlamaları önler.

Kazanınız Düzgün Çalışıyor mu? Soba düzgün çalışmıyor,

Su Basıncı Ayarı Düşük Olabilir.

Gaz veya su basıncı çok düşük olduğunda bazı kazanlar tutuşmaz. Düşük gaz basıncı bölgede bir tedarik sorunu olabilir ve kontrol için tedarikçiyi aramanız gerekebilir. Sızdırmaz bir kazanda su basıncı da çok düşük olabilir.

Kombinizin önündeki basınç göstergesini kontrol ederek sorunun bu olup olmadığını görebileceksiniz. Gereken minimum değerden daha azını okursa, tesisatçınıza tank çıkışındaki basıncı kontrol ettirmeniz gerekebilir.

Tıkanmış Borular – Bu, sisteme kir veya pislik girip boruları tıkadığında olabilir.  

Soğuk Başlatma – Bu, termostat devreye girmeden önce sıcak su tankınızın oda sıcaklığından ısıtılması gerektiği anlamına gelir. Su ısıtıldığında, termostat otomatik olarak devreye girmelidir.

 Sıcak su tankınız doğru şekilde ısınmıyorsa, ısı eşanjörünü temizlemeyi ve antifrizi değiştirmeyi deneyin. Sadece orijinal antifriz kullandığınızdan emin olun. Aşırı ısınmış bir su ısıtıcısını tedavi etmek için asla akü asidi veya tahliye temizleyicisi kullanmayın.

Bir Kazanda Ateşleme Kilidi Ne Demektir?

Combo’nuz ateşlemenin kilitlenmesine neden olabilir. 

Kazanın bir arıza kodu göstermesi gerektiğinden, genellikle sorunu deşifre edebileceksiniz. Bu hata kodunun ne anlama geldiğini ve ondan nasıl kurtulacağınızı kontrol edebilirsiniz.

Bir seferde 2-3 dakikadan fazla sıcak suyunuz yoksa, ana soğuk su borusunun patladığını veya tıkandığını gösterir. Bunun olmasının en yaygın yolu, birinin boruları kazması veya bilmeden borunun etrafına bir şey koymasıdır.

Borular hasar gördüğünde içlerinden akış olmaz, bu nedenle sıcaklık sabit kalır. Başka bir deyişle, içlerinden ne kadar su geçerse geçsin sıcaklık her zaman tam olarak aynı kalır.

Bu problem için basit bir test, duş çalışırken sıcak su musluğunu kapatıp 10 saniye bekleyip tekrar açmaya çalışmaktır.

Su sürekli akıyorsa ancak ılık geliyorsa ve çok sıcak bir banyo hissi vermiyorsa, muhtemelen suyun basıncıyla ilgili bir sorun vardır.

Su basıncı, başka bir yerde bir tıkanıklık ile de düşürülebilir.

Kombiniz Açılmıyorsa Ateşleme Problemi Olabilir.

Kazanı kendiniz yakmaya çalışmanın tehlikeli olmasının genellikle iyi bir nedeni vardır.

VIETNAM Kazanları Çoğunun artık bunu otomatik olarak yapan bir elektronik ateşlemesi var.

Kombiniz çalışmıyorsa ve gaz kaynağını kontrol etmek veya sıfırlamak gibi bariz şeyleri denediyseniz.

Sorunun ne olduğunu belirlemek için bir Gaz Güvenliği mühendisini aramalısınız. Gaz kaynağı hiç çalışmıyorsa, bir sızıntı olabilir. Kazan bir süre kapalı kalırsa içindeki su soğuyacak ve brülörleri kuru bırakacaktır.

 Ateşi yakmaya çalışmamanız gereken tek zaman, kazanın açık olduğu ve etrafta açık alevlerin olduğu zamandır. Bu kolayca patlamaya yol açacak bir kıvılcıma neden olabilir.

Viessmann Alevi Neden Gelmiyor?

Kazan Çalıştırma veya Ateşleme Yok mu? İşte Bazı Yaygın Hatalar.

Bloke Brülör: CO2 gazı brülörü tıkarsa alev tutarsız olacaktır.

Fan Failure: When you consume hot water or use heating, you’ll notice a fan starting to work. Removing the air from the radiators eliminates the air pockets trapped in the heating system and ensures your boiler is back up and running.

Also, check all the pipes and electrical connections that could make the problem worse. We found this tool particularly useful for diagnosing common causes of oven failures, such as dirt blockages or debris clogging the heat exchanger.

how long a viessmann boiler should last

The water bleachers that detect the accident running hot water could be malfunctioning. Check the plumbing for leaks on the cold side.

If there is a leak, turn off the water supply to the boiler. Don’t try to repair it yourself; This could cause an explosion.

Leave the boiler to be repaired by the heating engineer

Do you have an automatic thermostat in your combo? It should be set to open 30 degrees Celsius or below when you want hot water and close when it’s too cold.

Your combo will remain safe if it doesn’t open above 35 degrees in winter.

 This saves energy but makes it difficult to maintain a steady temperature at home.

How To Fix Viessmann Boiler

The heat exchanger, also known as the condensate unit, has a thermostat inside. It controls the flow of water from the hot water tank to the radiator. You need to change the internal thermostat every 10 years.

This allows the pilot flame to burn, even if the combustion room is filled with air. To ensure it meets relevant safety standards, an auditor should check your boiler once a year. Gas fires are much more trying and difficult than oil fires.

they require regular maintenance to ensure they are functioning properly. In some cases, you may need to buy new parts.

Tips for selecting the right engineer

Hire certified professionals to diagnose and solve problems. Click on these tips to look for the best engineer:

Looking for qualified engineers: You should hire engineers who pass a gas safety certificate. These people are experienced in providing effective solutions, completing things safely and helping you save money on energy bills. They are entitled to repair different boilers. Their expertise is proven. You can rely on them to repair boilers effectively.

Check their reputation: Big boiler repair companies have engineers with years of experience. They have a good reputation that enables them to complete the work reliably. Landlords must choose engineers from these firms.

A trusted company is one that provides consistent training for its engineers. They do the repairs wholeheartedly. They are experienced in complex maintenance jobs.

Cost of care: The cost of maintenance is crucial when choosing the boiler care service. Get offers from 3 different suppliers to find the best price. Compare the quality of their service and decide who can repair the boiler at the most affordable price.

Get a written offer: If you choose to rent out a particular provider’s services, make sure you receive a written offer so you don’t have to pay more than the stipulated fees.

Ask them a question: When an engineer visits your property to give you an offer, it’s time to assess their skills.

Sadece sigortalı mühendisleri seçin: gaz güvenliği sertifikasını kontrol etmenin yanı sıra mühendislerin sigortası olduğundan emin olun. Kamu mali sorumluluk sigortası olmayan bir mühendisi asla işe almayın. Sigortalıysa yani tamiri malınıza zarar verirse tazminat alırsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.