Viessmann F5 Arızası ve Çözüm Yolları

 

Viessmann f5 arızası ve çözüm yolları, kombinizin Hava sürkülasyonun da meydana gelen bir sorundan ötürü ”viessmann kombi f05 hatası ” oluşmuş demektir. F5 arızasının giderilmesi için maalesef sizin müdahale etmenizle çözebileceğiniz bir problem değildir.

Not: Kombiniz Viessmann F5 Arızası verdiğinde Yapılması gereken Yetkili Servis ile iletişime geçmektir. Çünkü marka aynı olsa da kombi modellerine göre F5 hatası farklı sorunlardan dolayı kaynaklanmış olabilir.

Viessmann F5 Arızası ve Çözüm Yolları

  • Viessmann F5 ( Prosestat Kaynaklı ) Arızası: Siz Müdahale etmeyiniz teknik servis müdahalesi neticesinde Prosestat Kaynaklı kombiniz arıza verdiği belirtilebilir. Bu arıza Prosestat işlevini yitirmiş ateşleme yapmayabilir. Parça değişimi ile sorun giderilecektir.
  • Viessmann F5 ( Fan Kaynaklı ) Arızası: Siz Müdahale etmeyiniz teknik servis müdahalesi neticesinde Fan çalışmadığı için Atık gazın sistemden atılamaması neticesinde kombiniz F5 arızası verecektir. Parça değişimi ile sorun giderilecektir.
  • Viessmann F5 ( Anakartdan Kaynaklı ) Arızası: Siz Müdahale etmeyiniz teknik servis müdahalesi neticesinde Kombinin tabiri caiz ise beyni konumundaki Anakart sorun tespit edilebilir. Parça değişimi veya tamiratını neticesinde sorun giderilecektir. ( yetkili servis karar verecektir )
  • Viessmann F5 ( Baca sensörüden Kaynaklı ) Arızası: Siz Müdahale etmeyiniz teknik servis müdahalesi neticesinde sorun girilecektir. Hava akışının kombiden atılamaması neticesinde F5 arızası oluşur. Baca sensörü değiştirilmesi neticesinde sorun giderilecektir.
  • Viessmann F5 ( Baca tıkanmasından Kaynaklı ) Arızası: Siz Müdahale etmeyiniz teknik servis müdahalesi neticesinde sorun giderilecektir. bacalı kombiniz’de atıl durumdaki gaz dışarı atılamadığı için ( baca deliği kapalı veya çekmiyor olabilir )

viessmann f5 arızası ve çözüm yolları

Viessmann F5 Arızası Nedir

  1. Hava Akış Şalteri Kaynaklı Hata Oluşumu : hava akış şalteri mekanik ve elektronik birşelimlerinden oluşan bir parçadır. Mekanik tarafı zamanla yıpranması neticesinde hata vermesi muhtemeldir. Havanın birden değişiklik göstertiği zamanlarda veya uzun süre kullanılmadığında, kombiniz de viessmann f05 hatası vermesi muhtemeldir.
  2. Fan Motorundan Kaynaklı F5 Arızasi : Kombide Yıllık Bakımı yapılmamış ise zamanla mekanik parçalardan kaynaklı olarak arıza verebilir. teknik servisin müdahalesi ile çözüm bulunacaktır.
  3. Anakartdan Kaynaklı F5 Arızasi : Teknik servisin müdahalesi ile elektronik arıza giderilecektir. Burada servisin parçayı değiştirmesi veya tamir etmesi gerekebilir. Anakart dan kaynaklı farkı bir hata ise Fan motoruna gerekli elektrik akışını sağlayamayışı dır. Bu durumda Viessmann F5 Arızası verecektir.
  4. Viessmann Yetkili Servisi Uzman personelin kapsamlı içerikle eğitildiğini hatırlatmak isterim, ayrıca uygulamalı açıklamalarla kolay bir şekilde kombinin anlaşılmasını sağlamaktadır. Dünyada ve Türkiye’de bir çok yenilikle piyasaya sürülen kombiler arasında üstün teknoloji kullanıldığı, viessman kombilerde ” Viessmann Kombi F5 Hatası” vermesi durumunda yapılması gereken yetkili servis ile iletişime geçmektedir.
 
☑ Viessmann Yetkili Servis
☑ Yetkili Servisi Müşteri İletişim

Merkez ( Genel Müdürlük) / ☏ Tel.: 0 216 528 46 00

İstanbul – Merter Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 212 414 89 79

Ankara Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 312 205 19 20

Bursa Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 224 248 00 99

İzmir Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 232 492 09 09

Antalya Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 242 311 83 93

Konya Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 332 324 77 43

Adana Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 322 230 00 95

Samsun Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 362 315 06 01

Kayseri Bölge Müdürlüğü / ☏ Tel.: 0 352 223 18 14

Viessmann Kombi F5 Hatası ve Garanti Şartları

Viessman marka kombi kombinizin garanti kapsamında ise mutlaka yetkili servis tarafından müdahale edilmeli aksi durumda garanti kamsamın dan kombiniz çıkarılır. ” viessmann kombi f5 hatası” dolayı yapılacak bir müdahale sizin tarafınızdan olmamalı kombi servisi çağrıldıktan sonra ( servisin kombinize bakıp incelemesi sonucunda problemin tam olarak hangi kısımdan kaynaklandığı ortaya çıkacaktır )

Herhangi bir şekilde kombinizde parçası değiştirilmesi gerekiyor ise de ( kombiniz garantisi bitmiş olsa da ) takılan ürün 1 yıl süre ile ( yetkili servis takıyor ise ) garanti kapsamına alınır.

Viessmann F5 Arızası ve Çözüm Yolları

Viessmann Kombi F5 Hatası Nasıl Giderilir

Sizin yapacağınız tek işlem Kombinizi resetleme işlemidir. 3 kez denediğiniz halde F5 arızasından kombiniz çıkmıyor ise Yapılacak  şey bölgenizde bulunan yetkili viessmann kombi servisi ile iletişime geçmektir.

Fan Motorunun zamanla deforme olması yakılan gazları atamaması ve F5 arızasına neden olması Çözüm olarak servis müdahale eder gerekiyor ise yerinde tamir eder gerekiyor ise sizden de onay alarak parça değişimini yapar.

Anakart yani kombinin beyninde herhangi bir neden den dolayı oluşan arızadan dolayı F05 Arızası verir aynı şekilde yetkili servisin müdahalesi ile çözülebilecek bir sorundur. 

Hava akış şalterinin bozulmaıs neticesinde F05 arızası vericektir. şalterin değiştirilmesi neticesinde kombiniz arızadan çıkacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.