G-HH501HMZHX

Kombi Su Almıyor Ne Yapmalıyım

Makalede Neler Var

 

kombi su almıyor ne yapmalıyım? Kombinizin suyunun bitmesi ile ilgili bir probleminiz olabilir. Kombide su yoksa kombinin altındaki doldurma musluğu kullanılarak tekrar doldurulmalıdır.

Kombinin altındaki musluğun açık olması ve suyun sessiz akması arızaya neden olabilir. Kombinasyon kolu basıncını kontrol edin. Su seviyesi göstergesi su sesine rağmen hareket etmiyorsa yetkili servis ile iletişime geçilerek hatayı tespit edip düzeltilmelidir. Sorunun nedeni şunlar olabilir: Musluk arızalı, hasarlı veya düzgün çalışmıyor olabilir.

Kombi Su Almıyor Ne Yapmalıyım?

Lütfen aşağıdakileri kontrol edin:

  1. Kazana giden su vanasını kontrol edin.
  2. Musluktaki su basıncını kontrol edin.
  3. Kazandan gelen tahliye hattını kontrol edin
  4. Bunların hepsi doğru çalışıyorsa, diğer olası sorunlar için lütfen kombinizin kullanım kılavuzuna bakın.

Kombimde Arıza Olduğunu Nasıl Anlarım?

Bar basınç göstergesi arızalı olabilir. Kombide su sorunu yoksa müdahale ile çözüm bulamazsanız mutlaka müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Kazanın su alıp almadığından emin değilsiniz ve çok fazla basınç uygulamak kazanı olumsuz etkileyecektir. Değiştirirseniz, kombine cihazınızı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kazanın su almamasının birkaç nedeni vardır. Su pompası çalışmayı durdurmuş, ısıtma devresi donmuş veya tankta su yok olabilir. Sorunun ne olduğunu öğrenmek için bir profesyonel arayın.

Kazandaki su seviyesini kontrol edin.

Su seviyesi düşükse, sıcak su musluğunu açın ve kazanı suyla doldurun.

Bazı markaların su basma işlemi için yazılan konu başlıkları

 

Buderus Kombi Su Basma

Eca Confeo Plus Sıcak su basınç ayarlama

Ariston Kombi Su Isıtmıyor 5 Çözüm Yolu

Kombinin Basıncı Nasıl Yükseltilir

Kombi Su Almıyor Ne Yapmalıyım Akıtıyor

kombi su almıyorsa ne yapmalı gibi bir soru kafanızı kurcalıyor ise. kombi bar basıncı 1,5 ise idea konumunda demektir. bar basıncı düşük ( 1 in altında ) ve siz su takviyesi yapmak istiyorsanız. kombinin altına bulunan su takviyesi yapmaya sağlayan vanadan kombinin içine su takviyesi yapılması gerekir.

şu açtınız su sesini duydunuz fakat kombi üzerinde yer alan kombi bar ölçme cihazı kıpırdamıyor ise belki de bar basınc cihazı arızalı olabilir. böyle durumlarda kombi markanızın yetkili servisi ile iletişime geçmenizi gerekir.

Kombi ısınmıyorsa sorun ısıtma sisteminde olabilir. Aşağıdakileri kontrol etmelisiniz:

  • Su sıcaklığının istenilen sıcaklığa ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.
  • Oda sıcaklığının yeterli olup olmadığını kontrol edin (oda sıcaklığı 18 santigrat derecenin altındaysa ısıtma çalışmıyor olabilir).
  • Isıtma sisteminin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, kazandan su kaçağı olmadığını kontrol için servis çağırmanız gerekir. )
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.