G-HH501HMZHX

Kombide Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Makalede Neler Var

 

Kombide Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise Hata kodu olmadığı için hatanın nedenini görmeden hatanın nedeni hakkında açık bilgi vermek doğru değildir. kullanıcı olarak önce gaz vanasını kontrol edin. Gaz kesilmiş olması veya kombi  sönerse kırmızı ışık uyarısı da olabilir.  Gaz valfi açıkken basınç düşük olabilir. yetkili servis ile iletişime geçiniz.  en son olarak bar basıncı kontrol ediniz . su seviyesi düşükse su takviyesi yapmanız sorunu çözebilir.

Kombinizi yeniden başlatmanız gerekir. Kırmızı güç düğmesine bir kez basarsanız, kapanacaktır. Düğmeye tekrar basılırsa cihaz açılır. Bazı kombilerde reset ikonu vardır. özellikle kendi markanızın yeniden başlatma düğmesi için kombi yanında verilen kullanım klavuzu işinizi görebilir

Markalara göre kombi reseti nasıl yapılır ?

Bu işlemi üç kez tekrarlayın. Sonuçlar değişmezse servis müdahalesi gerekir. kombi neden kırmızı ışık yanar dan ziya de kombide kırmızı ışığın ne kadar parlak olduğunu bilmek de önemlidir. Yani 30’da başlıyor ve 80’e kadar çıkıyor. Kırmızı ışık yandığında, bozulma durumu buna göre değişir.

 

kombiniz Çalışmıyor. kombide kırmızı ışık neden yanar Isıtma devresindeki su bitmiş veya azalmış olabilir. Isıtma devresi basıncı 1,5 bar’ dır. Kış aylarında en çok kullanılan ısıtma sistemlerinden biri olan kombide hepimiz arıza yaşamışızdır. .

Kombi sigortası atmış  veya kapalı olabilir. kombide kırmızı ışık yanıyor  ise Kombi giriş gaz vanasının vanası kapalı olabilir.  Kontrol ediniz. Gaz vanası kapalıyken ünite çalıştırılmaya çalışılırsa bir uyarı (kırmızı ışık) yanabilir. Konum anahtarı (yaz/kış) istenilen konumda olmayabilir.

Kombinizde gösterge ışığı varsa gösterge ışığı yanmayabilir. Tüm bu adımlar başarısız olursa, yapılması gereken kombinin yetkili servisine başvurun.

 

Kombide Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Kombide Kırmızı Işık Yanıp Sönmesi

Kombi arıza ışığı neden yanıp sönüyor? Kontrol edilecek ilk şey, kombinizde normal olmayan bir durum var.  Kombi çalışırken gösterge ışığı yanıp sönüyorsa bu bir arıza değil uyarı olabilir. Gerekirse yeniden başlatarak düzelmesini bekleyebilirsiniz. evinizin kapısında bir adet kombinin yanında bir adet olmak üzere 2 adet gaz vanası vardır. açık mı kontrol ediniz.

kombi kırmızı ışık yandığında ne olur? Basınç düşük mü ? ( 1,5 bar olması gereken ayardır) 1 altın da mı ?  Kombinasyonun altındaki su doldurma vanasını açın ve suyu 1.5’e basın. Ardından kırmızı düğmeye bir kez basın ve yeniden başlatın.

Cihazınızın kolaylık özellikleri nedeniyle kombinasyondaki sıcak su soğumaya başladığında cihazınızın o suyu en sıcak ayara getirmesi gerekecektir. Kombi nasıl yeniden başlatılır? Genellikle kazanın ön panelinde bir sıfırlama düğmesi bulunur. “ reset” düğmesine 3 saniye basılı tutunuz ve kombinizi yeniden başlayacaktır.

Petek giriş ve çıkışındaki vanalar kapalı olabilir. Vananızın açık olduğundan emin olun.  yıllık bakımları yapılmayan kombilerde aşırı kireç den dolayı tesisat da sorun olmuş olabilir. Bu durumlar ile karşılaşmamak için yetkili servisiniz ile yıllık bakımlarınızı yaptırınız.

Kombi Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Kombide teknik bir sorun olabilir. Kombiniz için yetkili servis merkezini arayınız.

Çünkü ateşleyici ve gaz ayarlarının kontrol edilmesi gerekir. Ekipman her yıl düzenli bakım gerektirir. Yetkili bir servisten yardım isteyin. Sıcak suyu açtıktan gerekli sıcaklığa ulaşmıyor ise kombi yanında bulunan sıcak su ayarlarını kontrol ediniz.

Not:  kombi de kırmızı ışık yanıyor ise Bu arıza meydana geldiğinde, musluktaki sıcak su akışı her zaman dalgalanır, önce ısınır, sonra soğur.

Genellikle sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünür. Bu sorun, su açıldığında cihazın ısıtma bölümünü tamamen kapatamamasından kaynaklanmaktadır. Yetkili bir servisten yardım isteyin.

Kombide Kırmızı Işık Yanarsa Ne Olur

kombide sürekli kırmızı ışık yanıyor ise  Kombi girişi tıkalı olabilir. petekler üstündeki filtre kireçden ve bakım yapılmadı için tıkanır. Isıtma ve sıcak su ayırıcı  bileşenleri arızalı olabilir. Isıtma sisteminiz yanlış planlanmış ve inşa edilmiş olabilir.

kombi içinde dolaşan suyun bar basınç ayarı normal basıncı 1,5 bardır. Kombinizin su bağlantısında problem olabilir. Kombi genleşme deposunda (genleşme tankı) bir sorun olabilir.  Dikkat ediyor sanız bunlar hep olası teorilerdir. Çünkü servis tarafından kontrol edilerek sorunlar çözülür. Bu sorunların kendi markanızın yetkili servisi ile iletişime geçerek çözmeniz en doğru tercih olacaktır.

Kombide Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

kombi doldurma vananız arızalı olabilir. Petekler, giriş noktasındaki su basıncını düşürür. Tüm kontrollerden sonra sorun devam ederse, yardım için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kombi iç ünitesinde bir sorun oluşmuş olabilir örneğin  fan motorunda bir sorun olabilir.

Kombinizde kırmızı ışık yanması  konveksiyon motorunda bir sorun olabilir. Ekipman tankındaki su hava içerebilir. Sıcak suyu ısıtıcıdan ayıran parça (üç yollu vana) arızalı olabilir.

Kombimdeki Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Kombinizde kırmızı ışık uyarısı varsa, bu tarz bir duruma maruz kalırsanız gaz vanası kontrol edilmelidir. Vana kapalı ise vanayı açıp sorunu hemen giderebilirsiniz.

Bu endişelenecek bir şey değil, kolayca çözülebilecek bir sorun.  sorun hakkında daha fazla bilgi almak için kombinizin markasının yetkili servis ekibini çekinmeden arayabilirsiniz.

Servis ekibinin bu konuda oldukça başarılı olduğunu ve ürünlerinin geleceğini garanti altına aldığını tekrar hatırlatmak isteriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.