G-HH501HMZHX

Buderus Kombi Su Basma

Makalede Neler Var

 

Buderus Kombi Su Basma , Kombinizin alt kısmına doğru eğilip bakarsanız, sol alt köşede materyal olarak plastik “mavi” bir musluk göreceksiniz. Bu Buderus kombi su ekleme musluğudur.

Kombi sızıntı yapıyor ise bu durum tesadüf değildir. Yapmanız gereken ilk şey, sorunun kaynağını belirlemek için kombinizi kontrol etmektir. Gözle kontrol aşamasında Suyun damladığı nokta tesisasatta ise Yetkinlik belgesi olan tesisatçı çağırın. Kombinizin içinde su akıtıyor Bu durumda kombinin altından su damladığı görüyor iseniz. Yetkili servis ile iletişime geçiniz

Tesisatındaki su basınç düştüğünde, Buderus su basma vanası doldurulması görevini yerine getiren bu vana sayasinde tesisatın basıncını yükseltebilirsiniz. Doldurma musluğu olmadan çalışma yapılamaz.

| 444 5 474 | Buderus iletişim

Buderus Kombi Su Basmıyor ise; Su Aktarma musluğunu sola çevirin. Kazanı açar açmaz su sesini duyacaksınız. Su sesi geliyorsa kombi su basma işlemi başladı demektir. Kombi ön panelindeki ekranın sağ üst köşesine baktığınızda bir çubuk göstergesi göreceksiniz.

Buderus kombi kaç derecede yanmalı, Bar basınç ayarı 1 ila 2 sütun gösterene kadar işleme devam edin. Bu değere ulaştığında, işlemi tamamlamak için doldurma vanasını sağa çeviriniz. Kombi su basıncı yükselmesi ile arıza kodu da silinecek ve cihaz çalışmaya devam edecektir.

Buderus kombi su doldurma vanası dönmüyor ise bozulmuş olabilir. Yetkili servis çağırılmalıdır.

Kombi Su Basıncı Yükselmiyor? Ne Yapmalısınız.

Kombi su basıncı yükselmiyor ise, bunun nedeni tesisatın içinde suyun düşük veya yüksek olması olabilir. Su bancını kombinin ön panelindeki basınç seviyesinden bakılabilir. 1,5 bar ideal olacaktır.

Kombi Su Basıncı Düşük ise; Basıncı yükselmeniz gerekiyor. SU basıncının sürekli olarak düşmesi Kombi Su akıtıyor olması demektir. Bazen kombi içinde bazen de tesisatta kaçak olabilir. Servisiniz ile iletişime geçiniz. Tam tersi bir durum da olabilir.

Kombi Su Basıncı Yüksek ise; Kombinin düzgün çalışabilmesi için Basıncı düşürmeniz gerekiyor. Su basıncının sürekli olarak yükselmesi Kombi parçalarında arıza olması demektir. Bazen kombi içinde bazen de tesisatta arıza olabilir. Servisiniz ile iletişime geçiniz.

Buderus Kombi Su Basma Vanası Nerededir

kombinizin yanına gidiniz, Alt kısmında yer alan su doldurma musluğu ile kombinizin içine su aktarınız. Bu işlem sırasında musluğu azar azar çeviriniz ve su sesini kulağınıza geldiğini duyacaksınız.

 

Kombiniz açık konumda olması ve bar basıncının 1,5 ayarlamanız uygun bir ayar olacaktır. Bazen bar göstergesi arızalı olabilir ve ibre ilerlemeyebilir.

Ekranın hemen altında bulunan “sıfırla” düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Bu, kazanı sıfırlayacaktır. İşlemden sonra sorun devam ederse, birkaç kez daha sıfırlamanız gerekir. Sorun devam ederse, basınç sensörü arızalı olabilir. Bu durumda buderus Yetkili Servisi ile iletişime geçiniz.

 Buderus Kombi Su Basıncı  Neden Yükselmiyor

eviniz de ve iş yerinizde olmaz ise olmaz cihazlardan biride kombilerdir.  evde konfor isteyen her birey kombinin kaliteli olması için en iyi marka ve model kombi almaya çalışmaktadır.

belli zamanlarda bakım ve onarım işleri yapılmalıdır. 

Buderus kombi veya herhangi bir kombi markası olsun fark etmez 1 bar altında olmaması gerekmektedir.

KOMBİ bar 1 altında ise bar basıncını 1,5 bar olarak ayarlamak en doğrusu olacaktır. kombi nin altında yer alan musluktan su takviyesi yapılması gerekir. su takviyesi yaptığının kombi bar basıncı düzeliyor fakat sonraki zamanda basınç düşüyor ise bunun birden fazla nedeni olabilir. 

en önemli sebepleri sıralamak gerekir ise; tesisat da bir su kaçağı olabilir. kombi içinde yer alan bir çatlaktan dolayı su akıtıyordur ve belli olmayabilir.

yetkili buderus servisi ile iletişime geçiniz.

Buderus Kombi Su Ekleme Sorunu

Buderus kombi su ekleme işlemi sırasında Doldurma işlemi sırasında su sesi gelmiyorsa, bu musluğun arızalı olduğu anlamına gelir.

Elbette dairenizde su olmadığından ve kazanın altındaki su borularındaki vanaların kapalı olmadığından emin olun. Su kesintisi yoksa ve su muslukları açıksa, doldurma vanası arızalı olduğu için servis departmanını arayarak değiştirin.

Dikkat: Buderus kombi su basma vanası doldurma vanasını çevirmekte zorlanırsanız ve kuvvetli basınç uygularsanız parça kırılgan olduğu için kırılabilir

Buderus kombi ısıtmayabilir. kombinize su aktarma işlemini sürekli olarak tekrar ediyor ise sisteminizde bir kaçak olabilir.

Servisin kontrol etmesi neticesinde en doğru bilgiyi elde edebilirsiniz.

Buderus kombi su nasil verilir

Buderus kombi su takviyesi yapabilmek için öncelikle içindeki su miktarını kontrol etmek gerekir.

Su miktarı olması gereken 1,5 bar değil ise içine su takviye yapmakta fayda var. Kombinizin içinde çok fazla su olması veya çok az su olması ya ya çalışmasını etkiler yada çok daha fazla yakıt tüketmesini sağlar.

Buderus kombi su nasil verilir ; Kombinizin modeli ne olursa olsun alt kısmında bazı vanalar görülmektedir. Su vanası bazı modellerde mavi renk tir.

Kombinizin hangi model ise buderus kombi modellerine göre farklı bir araştırma yapabilirsiniz. kombinizin altında bulunan vanayı hafif bir şekilde saat yönünün tersi istikamette azar azar açınız ” su sesi kulağınıza gelecektir”

bir yanda da kombi ön panelde bulunan bar basınç göstergesini kontrol ediniz çok fazla su basmanızı istemem

https://www.youtube.com/watch?v=8LVph01bLx0
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.