G-HH501HMZHX

Buderus kombi ısıtmıyor

Makalede Neler Var

 

Buderus kombi ısıtmıyor olma durumu cihazla ilgili en önemli sorun ve kullanıcıları tarafından devamlı olarak yapılan bir şikayettir. Buderus Kombi sahibiyseniz kombinizin eviniz içerisinde hiç bir etkisi olmadığını düşünüyorsanız bu durumun iki (2) sebebi bulunmaktadır.

1-Havalandırma bacası’nın temizlenmemiş olması

Buderus kombi Filtre Bölümü’nün kirli olması

Kombilerde filtre bölümü kombi tesisatı içerisinde mevcut olan ancak kombinin iç aksamında bulunmayan bir parçadır. Mevcut kombi yapısının alt tarafında bulunan iki (2) adet boru bağlantısında filtre bulunmaktadır. Bu borulardan biri soğuk su giriş işlemini sağlayan borudur. Diğer ikinci boru ise kolorifer sistemindeki suyun dönüş işlemini sağlayan borudur. Yıllık bakımlarının Eylül veya Ekim ayları arasında yapılması gerekmektedir.

 • Öncelikli olarak kombinizi kapalı konuma getirmeniz gerekmektedir.
 • Mevcut kombinizin alt tarafında soğuk su giriş borusu vede kalorifer dönüş borusu kapalı konuma getirilir.
 • Kombinizin suyu boşaltılır. ( Kombi suyunun boşaltılması gerekir aksi halde boru tapaları açılacağı zaman boşaltım işlemi yapılmadığı için kombi suyu etrafa boşalacaktır.)
 • Tapa nın açılabilmesi için saat yönünün tersinde çevirilmelidir
 • Kombi filtre temizleme işlemi yapılır
 • Kombi temizleme işleminizi daha rahat yapabilmek için evde kullanılmayan bir dış fırcası kullanılabilir.
 • Kombi filtresi temizleme işleminde herhangi bir kimyasal kullanılmamalıdır. Temizleme işlemi saf su ile yapılmalıdır.
 • Temiz su ile kombi filtresi temizleme işlemi yapıldıktan sonra filtreler yerine takılmalıdır.
 • Kombi borusunda mevcut olan taba takılırken saat yönünde çevrilir.
 • Kombi su boruları’nın vanaları açılır ve kombiye su verilir.
 • Kombinizin basınç ayarını tekrardan yapmalı ve ayarını bir buçuk (1,5) ile iki (2) arasında olmasını sağlamalısınız.
 • Kombi su basınç ayarı yapıldıktan sonra kombinizi çalışır konuma getirebilirsiniz.
 • Bu temizleme işleminden sonra peteklerin içerisinde oluşan havanın alınması gerekmektedir.
 
Buderus kombi ısıtmıyor çözüm önerileri nelerdir

Buderus kombi bakım

Bu seçeneklere ilaveten bakım esnasında kombi içerisindeki pervanelerde herhangi bir sorun var ise bu sorunun giderilmesi gerekir. Buderus Kombi Isıtmıyor olma durumunda kombi kadar peteklerinde etkisi önemli bir faktördür. Kombinizin ısıtmıyor olma sorununu evinizde mevcut olan petek ölçülerinizinde uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz.

Ülke genelinde kombi bakımları genel olarak yapılmayıp erteldiği için arızalar görülmektedir. Bu gibi durumlarda kombiniz yeterli derecede ısıtmıyor olacak veya uzun süreli yapılmayan bakımlarda sıklıkla arızalar görülecektir.

Evinizde mevcut olan Buderus Kombi devamlı suretle çalıştığından dolayı bakımları aksatılmamalı aksi durumlarda devamlı çalışan cihazınızın ahrıza vermeye başladığını ve içerisindeki mevcut parçaların olması gerektiğinden daha erken sürelerde bozulduğunu göreceksiniz.

Yıllık bakımları yapılmalı ve petekler için iç yıkama yapılmalıdır. aksi durumda Buderus kombi ısıtmıyor cümlesini çevreniz de başka buderus cihaz kullanan kişilerden de duyabilirsiniz.

Buderus Kombi Suyu Isıtmıyor Çözüm Önerileri

Bu hizmeti kombi servisinden çağıracağınız profesyonel bir ekip tarafından uygun ekipmanlar ile yapılmalıdır. Buderus kombi ısıtmıyor olma durumunuzun geçebilmesi için petek içi kireç, çamur ve pas oluşumlarının olma ihtimalini yok etmeniz gerekmektedir.

Aksi takdirde petek içerisinde olması gereken ısı hissedilemez hale gelecek yayılım yaşanmayacak, kombi daha fazla ateşleme yapmasına rağmen normalden daha az ısı verecektir. Kombi servisinden alacağınız profesyonel destek ile Buderus Kombi Isıtmıyor sorunun önüne geçilecektir.

Buderus Kombi Isıtmıyor sorununun önüne geçilebilecek en iyi yöntem yukarıda bilgilendirdiğimiz gibi kombi bakımınızın yıllık yapılması kış öncesi hazırlıklarınızın yapılmasıdır.

Ayrıca kombi bakımı kadar önemli olan petek içi temizliğininde yapılmasıdır. Bu sayede daha düşük ateşleme yaparak kombinizi yüksek derecede çalıştırdığınız zamanlardaki gibi ısınma görülecektir. Bu temizlik işlerinden sonra kombinizin ateşleme durumu azalacağından daha az gaz harcayacak ve sizlere de daha az fatura ödemesi gelecektir.

Buderus kombi almadan önce yapmanız gereken altta sizle paylaştığım videoyu izlemenizdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.