G-HH501HMZHX

Buderus Kombi Ekran Neden Yanıp Sönüyor

 

Buderus Kombi Ekran Neden Yanıp Sönüyor? ısıtma sisteminden (kablosuz olarak bağlanan BUDERUS KOMBI Ekran alıcısı üzerinden) sinyali algılama problemi yaşıyor olabilir. Yani ekran alıcısı cevap beklediği için yanıp sönüyor.

Yanıp sönen ekranın en olası nedeni, ısıtma sisteminin şu anda açık olmaması veya BUDERUS KOMBİ Display vericisi ile iletişim kurmaya çalışması olabilir.

Kullanıcılar tarafından sıklıkla karşılaşılan  “ buderus kombi ekran yanıp sönüyor “ şikayetinin nedenleri detaylı olarak sizlerle paylaşılmaktadır.

Buderus Kombi kaliteli bir üründür. dijital ekran  yanıp sönüyor mu? veya bazen “Bağlantı Hatası” veya “Hata” veya buna benzer bir şey yazıyor ise  kombi display ile bağlantı kurmaya çalışıyor olabilir. Anakart da arıza meydana gelmiş olabilir. Yılıkbakımları yapılmamış kombilerde  ekranı yanıp sönme arızası sıklıkla rastlanılmaktadır.

Bazı kullanılar kombilerini reset yaparak yeniden başlatır. Küçük bir ihtimalde olsa çözüm olabilir. Fakat durumu buderus yetkili servisi ile paylaşmanız gerekmektedir.

Buderus Kombi Ekranı Yanıp Sönüyor

Yeni nesil Buderus kombilerde meydana gelen hatalar ekranda görüntülenen hata kodlarından anlaşılsa da bazı modellerde ekran olmadığı için hata veya çalışma durumu farklı tiplerde kullanıcıya bildirilecektir. Yan LED’lerin sayısı Yanıp sönen LED’in türü kontrol edilmelidir. Buderus Kombi göstergesi 40°C’de yanıp sönüyor mu? Basınç kontrol edilmelidir. 1,5 bar olması gereken su basınç değeri bu aralıkta değilse bu aralığa getirilmelidir.

 

Buderus Kombi Ayarları Nasıl Yapılır ( KESİN ÇÖZÜM ) adlı makalemi okumak isterseniz…

Aynı şikayetlerin devam etmesi durumunda kombiye bakım yapılmamış olabilir. Kombi bakımı yapılmış ve su basınç değerleri normal ise Buderus yetkili Kombi servisinden yardım almalısınız. 50°C LED’i yanıp sönüyorsa ve Kombiniz hem ısıtma hem de sıcak su vermiyorsa, kapının yanındaki ve üstündeki gaz vanasından biri kapalı ise kontrol etmelisiniz.

Buderus Kombi Ekran Gidip Gelmesi

Yanıp sönen 60°C LED’i, çalışma sırasında hava akışı kontrol sensörü olarak bilinen diferansiyel basınç anahtarının veya hava akışı kontrol sensörünün açıldığını gösteren bir arızayı gösterir. Prosestat veya elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Kesin tespit ve çözüm için servisi aramak gerekir. 70° LED C yanıp sönüyorsa, bir işlemci, fan veya elektronik kart arızası olduğunu gösterir. yetkili buderus  servisinin çağrılması gerekiyor.

Yanıp sönen 80°C LED’i, dönen bir fan hızı arızasını gösterir. Kesin tespit  için lütfen servis ile iletişime geçiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.