G-HH501HMZHX

Buderus Kombi Ateşleme Neden Yapmaz

Makalede Neler Var

 

Buderus Kombi Ateşleme Neden Yapmaz ve çözümleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Buderus ateşleme hatasını çözmek için  öncelikle kombiniz açık mı ? açık ise gaz vanaları kapalı konumda mı ?  kombi ön panelinde yer dijital ekranda bir arıza kodu var mı? gibi sorular adım adım çözümleri ile ele alacağız.

kombi açıksa ve ateşleme yapmıyor ise, kombinizde geçici veya kalıcı bir arıza olduğu anlaşılır. kombinizi yeniden başlatın. kombi ön panelinde yer alan reset tuşuna 3 saniye basılı tutunuz kombi kendini yeniden başlatacaktır.

kombi bar basıncı 1 in altında ise kombiniz ateşleme yapmaz yani çalışmaz. Sorunu ortadan kaldırmak için çubuğu 1 ile 2 çubuk arasında getirmek gerekir. kombi alt vanasında kombinize su takviyesi yapınız.

Buderus Kombi ısıtma modun da açılmıyor, kalorifer sensörlü arızalı olabilir yetkili müşteri hizmetlerini aramalısınız.  ayrıca Pompa çalışmıyor olabilir veya Fan motoru çalışmayabilir.

Buderus Kombi Ateşleme Nedir

Ana kartla ilgili bir sorun kombiniz var ise ana kartın yerinde sökülüp kontrol amaçlı yetkili servisin atölyesinde test edilir. Böyle bir sorun var ise maalesef tamiratı pahalı olabilir. Buderus Kombi sıcak suda çalışmıyorsa sıcak su sensörlü arızalı olabilir. servis müdahale sonrası tam olarak cevap verilebilir. Buderus yetkili teknik servis ile iletişime geçiniz.

kombi sıcak ateşleme yapıyor sonra hemen sönüyor mu? veya 3 yollu vananın sıcak su tarafı zarar görebilir. Kombi bir den çok arıza verebilir. sıcak su açıklığını algılayan üç yollu vana veya sıcak su vanası zarar görebilir.

Buderus Kombi Ekran Neden Yanıp Sönüyor

Kombi kış modun da çalışmıyor mu? Cihazınız kış veya yaz modun da  mı kontrol etmek için kombi dijital panelinde ayarlamanız gerekir. tesisatın içinde hava var mı ? kontrol edilmesi gerekir.

Yılllık bakımlarını kombinizin yaptırmanız gerekir.

Buderus Kombi Neden Ateşleme Yapmıyor

Buderus kombi yanmıyorsa muhtemelen bir arızadır ve teknik servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz nelerdir araştırıyorsunuz.

Buderus kombi ateşleme yapmadığında yapılacaklar;

  • Kombi bar basıncı kontrol edilmelidir.
  • Gaz vanaları kontrol ediniz ( açık mı )
  • Elektrik var mı ?

Buderus marka kombiniz ancak bazen basit bir nedenden dolayı kombi yanmaz.

Basınç 1,0 Bar’ın altındaysa, basınç 1,5 Bar’a ulaşana kadar su eklemek için kombinin altındaki  doldurma musluğunu kullanın. Evinizin elektriği var mı kontrol ediniz. ve Buderus  kombi emen yanındaki fişi  takılımı ?  Evinizde gaz olduğundan emin olun. ocağınızdan kontrol ediniz. Buderus kombine gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olun.

Buderus kombi bacaları  bakımları yapılmayan kombilerde zamana tıkanır veya yerinde çıkabilir.

Buderus kombinin ateşleme yapmaması Buderus marka kullanıcılarının en sık karşılaştığı hatalardan biridir.

Buderus Kombi Ateşleme Yapmıyor

Buderus kombi yanmıyorsa yani kombi çalışmıyorsa, kombi içindeki bileşenlere zarar vermemek için kombi kendini kapatmış olabilir.

İlk olarak, çok amaçlı kazanınızı gaz için kontrol edin ve soba muayenesi ile evinizi gaz için kontrol edin. Gaz vanası kapatılırsa Buderus kombi ateşleme sorunu yaşıyorsanız. kombi gazı bir şekilde kesilmiş olabilir.

Cihazı 3 kez yeniden başlatabilirsiniz. Bu arıza nedeniyle, genel bir incelemeden sonra sıfırlama prosedürü işe yarayabilir. Çalışırsa, sorun çözüldükten sonra cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun devam ederse mutlaka servisi aramalı ve uzman ekibin size yardımcı olmasını sağlamalısınız.

 

 Buderus Kombi Ateşleme Sorunu ve Çözüm Önerileri

Buderus kombi çalışmıyor mu ? kombiniz ne tür bir arıza kodu vermektedir. gaz akışında mı sorun var ocağınızdan kontrol ediniz.  gaz vanası açık fakat evde gaz yok ise gaz dağıtım firmanızı aramanız ve genel bir sorun mu var yoksa sizin gazınız neden kesik öğrenmeniz gerekir.

Bazen Faturayı ödemek sorununuzu çözecektir.

kombinizi yeniden başlatmak bazen sorunları çözmektedir.

  1. kombi ısı pompası arızalı olabilir.
  2. Fan motoru arızalı olabilir
  3. Anakartla arızalı olabilir

Buderus Kombi Ateşleme niçin Yapmıyor

Buderus marka kombi cihazlarınızda ateşleme yapmaması durumunda birkaç farklı sebep olabilir. Öncelikle, cihazınızın enerji kaynağı olan elektrik veya gaz bağlantısının doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz.

Ayrıca, cihazınızın termistörlerinin veya sensörlerinin bozulmuş olması, cihazınızın kontrol ünitesinde bir arıza meydana gelmesi veya cihazınızın hava akışının yeterli olmaması gibi faktörler de ateşleme yapmamasına sebep olabilir. Eğer cihazınızın ateşleme yapmaması sorununu çözemezseniz, lütfen yetkili buderus  teknik servis uzmanına başvurun.

Buderus  kombi Ateşleme sorunu ve çözüm önerileri

Buderus kombi cihazlarında ateşleme sorunlarının çözümü için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

Kombinin enerji kaynağını (elektrik, gaz vb.) kontrol edin. Enerji kaynağının çalışmadığı durumlarda kombi ateşleme yapamaz.

Kombinin termistörlerini kontrol edin. Termistörler, kombinin ısısını ölçen sensörlerdir ve bu sensörler arızalıysa kombi ateşleme yapamaz.

Kombinin hava filtresini kontrol edin. Tıkanmış hava filtresi, hava akışını engellediğinden kombi ateşleme yapamaz.

Kombinin gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları arızalıysa kombi ateşleme yapamaz.

Kombinin elektronik modülünü kontrol edin. Elektronik modül arızalıysa kombi ateşleme yapamaz.

Kombinin gaz borusunu ve gaz basıncını kontrol edin. Gaz borusu tıkanık ya da gaz basıncı düşükse kombi ateşleme yapamaz.

Kombinin kontrol panelinde gösterilen hata kodlarını inceleyin. Bu kodlar, kombide meydana gelen arızaları tespit etmek için kullanılır ve arızayı çözmek için yönlendirici olabilir.

Kombi cihazını profesyonel bir teknik servise götürün. Bu adımları deneyin ve hala ateşleme sorunu yaşıyorsanız, profesyonel bir teknik servise götürün ve cihazın tamir edilmesini sağlayın.

Buderus Kombinin neden ateşleme yapmıyor

Buderus Kombi, yani Buderus marka kombi cihazlarının ateşleme yapmamasının nedeni birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. Aşağıdaki nedenlerden biri veya birkaçı olabilir:

Gaz basıncı düşük: Kombi cihazınızın gaz basıncı düşük olabilir ve bu nedenle ateşleme yapamayabilir. Gaz basıncını ölçmek için cihazın üzerinde bulunan gaz basıncı manometresini kontrol edin ve eğer gerekirse gaz basıncını ayarlayın.

Yakıt filtresi tıkanmış: Kombi cihazınızın yakıt filtresi tıkanmış olabilir ve bu nedenle cihaz ateşleme yapamayabilir. Yakıt filtresini kontrol edin ve eğer tıkanmışsa temizleyin veya değiştirin.

Yanma hattı tıkanmış: Kombi cihazınızın yanma hattı tıkanmış olabilir ve bu nedenle cihaz ateşleme yapamayabilir. Yanma hattını kontrol edin ve eğer tıkanmışsa temizleyin veya değiştirin.

Atık gaz vanası kapalı: Kombi cihazınızın atık gaz vanası kapalı olabilir ve bu nedenle cihaz ateşleme yapamayabilir. Atık gaz vanasını açın ve cihazı tekrar çalıştırın.

Elektrik bağlantıları arızalı: Kombi cihazınızın elektrik bağlantıları arızalı olabilir ve bu nedenle cihaz ateşleme yapamayabilir. Elektrik bağlantılarını kontrol edin ve eğer gerekirse onarın.

Bu nedenlerden herhangi birinin sizin cihazınızda sıkıntı yaratmış olması muhtemeldir. Ancak, bu nedenleri tespit etmek ve düzgün bir şekilde çözmek için cihazınızı yetkili bir teknik servis tarafından incelenmesi gerekmektedir.

Kombi bileşenleri cihazdan sökmek için yetkili buderus servisi çağırınız. Kombi niz garanti kapsamında ise yetkisiz servis tarafından müdahale edildiğinde kombinizin garantisinin iptal olma olasılığı vardır…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.