G-HH501HMZHX

Buderus Yoğuşmalı Kombi ile Normal Kombi Arasındaki Fark

 

Buderus Yoğuşmalı Kombi ile Normal Kombi Arasındaki Fark ; konvansiyonel kombiler: Kombinin içinde yanma gerçekleşir sıcak su ısınır gaz bacadan dışarı atılır ve bu durum yüzde onluk bir enerji sarfiyatına neden olur. Atık gazların gittiği bu borunun içinde sıcak suda dışarı atılır.

Yoğurmalı kombiler: Kombinin içinde yanma gerçekleşir sıcak su ısınır gaz bacadan dışarı atılır. Dışarı atılan sıcak ısının geri dönüşümü sağlayarak ısı geri dönüşüm sağlanmış olur.

Yoğuşmalı kombilerin yapısı bu %10 kaçan ısıyı tekrar ısı sisteminin içine entegre etmektir.

Buderus Yoğuşmalı Kombi ile Normal Kombi Arasındaki Fark , Yoğurmalı kombiler:  Kombinin içinde yanma gerçekleşir sıcak su ısınır gaz bacadan dışarı atılır. Dışarı atılan sıcak ısının geri dönüşümü sağlayarak ısı geri dönüşüm sağlanmış olur.
Buderus Yoğuşmalı Kombi ile Normal Kombi Arasındaki Fark

Buderus yoğuşmalı kombi

Bacadan geri dönüştürülen ısı peteklere gönderilir. var olan enerjiyi geri dönüştürürler.

Peteklerin yani radyatörlerinin yoğuşmalı kombilerin kullanıma uygun seçilmesi gerekir. Radyatör sıcaklıkları yoğuşmayı doğru bir şekilde kullanabilmeleri için belli derecelere getirilmesi gerekir. Buderus yoğuşmalı kombilere örnek vermek gerekir ise standartların üstünde kaliteli işçilik ile üretilir.

 

Ben evime yoğuşmalı bir kombi almak istedim. Evimize doğalgaz tesisatını ve petekleri takan mühendislik firması yoğuşmalı bi kombiye gerek olmadığı çünkü evin m² küçük olduğunu belirtti. Siz evinize mutlaka Buderus firmasın da yetkili birini çağırmanızı ve yoğuşmalı bir kombiye gerek olup olmadığını sorunuz.

Buderus Yoğuşmalı Kombi ile Normal Kombi Arasındaki Fark

Yüksek ömürlüdür ortalama 15 yıl kullanım ömürleri vardır. Alüminyum silisyum dökümlü oluşturulan kazan ve eşanjöre sahiptir. Bederus yoğuşmalı kombi teknik servis konusunda güler yüze sahip elemanları ile haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

Ayrıca ekonomik bir kullanım içn kaliteli ısı boruları ve buderus modülasyonlu fan gibi teknik özellikleri cihazlarına da vardır .

Diğer kombi modellerinde yukarıda belirttiğim özellikler genelde kullanılmamak tadır. Buderus kombinin biraz daha pahalı olmasının nedeni budur.  Fakat bir kaç yıl içerisinde enerji sarfiyatının azalması sonucu fiyat farkı kapatacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.