G-HH501HMZHX

Bosch Kombi Ekranı Yanıp Sönme Sorunu

Makalede Neler Var

 

Bosch Kombi Ekranı Yanıp Sönme Sorunu Ekranın yanıp sönme durumu bazen bir arızayı bazen de bir uyarıyı gösterir. kombi ekranında farklı şekiller yanıp söndüğünde, bu size kombinin donmakta olduğunu bildirir. Farklı sayılar bulursanız, kombinasyonunuzun ayarlanan sıcaklığa ulaşmak için kullandığı enerji anlamına gelir. Özellikle petekleri ve banyodaki suyu ısıtırken. Suyu ısıtabilir ve ekran titreyebilir.

Ekranda gördüğünüz bir hata kodu veya hata ışığı kombide bir sorun olduğunu gösterir. Bu durumda kombide verimsiz çalışma gözlemlendi. Tabi böyle bir arıza neticesinde, aşağıdakilerden kaynaklanabilecek hataları düzeltmek için yardım alınabilir.

Ekran yanıp sönerken bazı aksaklıklar olduğunu size bildirebilir. Bu, kombinizin onarılması gerektiğine dair bir uyarı olabilir. Bosch Kombi gösterge ışığının arıza veya uyarı nedeniyle yanıp söndüğü konusunda Müşteri Hizmetleri’nden bilgi alabilirsiniz. Bir sorun yeterince uzun süre araştırılmışsa, düzeltilecektir.

Bosch Kombi Ekranı Neden Yanıp Sönüyor

  • BOSCH marka kombinizide bir sorun olduğu için Bosch Kombi Ekranı yanıp sönüyor.
  • Yanıp sönen Bosch Kombi Ekranını düzeltmek için yetkili servise gitmesi gerekiyor.
  • Bosch Kombi Ekranının yanıp sönmesi elektrik kesintisinden de kaynaklanabilir.

Yıllık bakımları yetkili servis tarafından yapılmayan kombilerin yıllar geçtikçe parçalarında geri dönülmeyen sorunlara yol açtığı ve  parça değişimlerinin pahalıya mal olduğunu biliyor muydunuz ?

 

Bosch Kombi Ekranı Yanıp Sönüyor Ne Yapılmalı?

Bosch Kombi Ekranı Yanıp Sönme Sorunu ve ekranda ” arıza kodu ” görüntüleniyor ise yapılması gereken arıza kodunun ne ile alakalı olduğu araştırmaktır.

arızanın bir çok nedeni olabilir. örneğin; kombinin anakartı ile ilgili bir sorun yaşadığı anlamına gelir. çözüm için yetkili servis çağrılmalıdır.

Bu sorunu çözmek öncelikle kombi resetleme işlemi yapılabilir. sık sık tekrarlanan sorunların çözümü teknik servis tarafından giderilebilir.

Not: kombiyi sıfırlamak için her iki elektronik kontrol panelindeki “RESET” düğmesini 5 saniye basılı tutun.

Neden Bosch Kombi Ekranı Yanıp Sönüyor?

Su basıncındaki düşüş, su sıcaklığının yükselmesine neden olur. Isıtılacak miktar az olduğu için su daha hızlı ısınır ve oturum açıldığında kullanıcıyı uyarır. Bu uyarı dikkate alınmaz ise su aşırı ısınacak ve kombi içindeki parçaların arızalanmasına neden olacaktır.

Yüksek ısı nedeniyle petekteki sıcaklık yükselir ve hava boşlukları oluşur. Biriken hava dışarı atılmazsa petek düzgün çalışmayacaktır. Buna cevaben paneldeki uyarı ışığı daha sık yanıp sönmeye başlar ve ışığın rengi sarıdan kırmızıya dönebilir. Bu durumda kullanıcı, peteklerden  fazla havayı dışarı atmalıdır.

Bosch Kombi Ekranının Yanıp Sönme Sorununun Sebebi Nedir?

“Bosch kombi erkan ışıkları yanıp sönüyor.” Sorun, su basıncındaki olması gerekenden düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir.

bosch kombi ekranımın yanıp sönme sorunu nasıl giderilir ?  Fazla hava, peteğin tahliye musluğundan dışarı atılır ve borularda su akışı için yer bırakır. Ardından su basınç dengesini ayarlamak için kombiye bağlı soğuk su vanasını açın. Buna yanıt olarak, uyarı ışığı kaybolacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.