Bosch Kombi Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır

 

Evinize sıcak su ve ısıtma sağlamak için kombiniz haftanın 7 günü 24 saat çalışır. Bosch Kombi Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır da bir çok kullanıcının sorduğu ve çözüm aracığı bir konudur. Genellikle dayanıklı ve az bakım gerektiren sistemler olsa da kazanlar tahrip edilmez değildir.

Kombileriniz bir sorun olduğunda bazen kapanabilir. Bu sistem kombinin güvenliği için harika, fakat eviniz için hiçte harika olmaz. Çalışmayan bir kombi, merkezi ısıtma sistemi olmadığı anlamına geliyor.

Endişelenmeyin neyse ki kombilerinizi sıfırlayabilmek gibi çözüm yollarız. Kombiler sıfırlanırsa tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden de siz kullanıcılarımızın sormuş olduğu bosch kombi reset nasıl yapılır sorusuna cevap vermek için buradayız.

BOSCH Kombi Reset Atma

Bosch kombi hataları sıcak suya erişiminizi engelleyecektir. Tabi hata verdiğini yani dijital panelde hata kodu kombinin yanıp sönüyor bosch marka kombiniz garanti kapsamında ise arıza konudunu kullanım klavuzundan bakınız. Bir başka çözüm ise kombi arıza konumuna geçtiğinde verilen arıza konudunu boch yetkili servisi aramanız ve sormanızdır.

Sıcaklık, banyo yapmak, duş almak, el yıkamak ve aynı zamanda bulaşıkları yıkarken sıcak suya ihtiyacımız var. kombi arıza verdiğinde bosch kombi sıfırlama tuşu 3 saniye basınız arızadan çıkmıyor ise en fazla 3 defa deneyiniz sonrasında yetkili servis ile iletişime geçiniz.

bosch kombi reset nasıl atılır? Her hangi bir hata neticesinde kombi kendini korur Bu durumda boch kombi kendini koruma altına alıyor.

Sıcak su önemli bir ihtiyaçtır. Kombinize yıllık bakımlarının yaptırınız. Benim evimde de bocsh marka kombi var çok memnunum ek garanti yaptırdım. Ek garanti ile kombinin yıllık bakımlarının ücretsiz yaptırıyorum.

Not: Kombinin yıllık bakımlarının sizin yetkili servisi arayarak çağırmanız gerekir. Biz kışın yaptırdık fakat tavsiye etmem peteklerin açılmadığı yazın bitiminden önce kombi bakımlarının yaptırmak gerekir.

Bu görevi kombileriniz üstlenmektedir. Kombileriniz ise bazı sorumluluklar beklemektedir. Bunlar bosch kombi resetlemek ve bosch kombi sıfırlama gibi işlemlerdir.

e9 arızası kombi resetleme
Bosch kombi E9 Arızası Nedir Bosch Kombi Nasıl Sıfırlanır

Bosch kombi E9 Arızası Nedir? Bosch Kombi Nasıl Sıfırlanır?

bosch kombi sıfırlama kombi e9 arızası birçok neden den dolayı vermiş olabilir. Öncelikle kombi arıza konumuna geçer çünkü sistem olarak ters giden bir durumda kombi kendini kapatır.

bosch kombi e9 hatasi vermesi neticesinde kombiyi resetleme işlemi yapılması sorunu bazen çözebilir.

Bosch Kombi e9 arızası nedir ?

Bosch marka kombi sahibi olarak e9 hatası yaygın hasar kodlarından biridir. Ateşleme işlemini yapamayan kombi e 9 hatası verir. Bu hatanın verilmesinde bir çok sebep olabilir. Örnek olarak gaz kombiye gitmiyor olabilir. kombiden sızıntı olabilir. Emniyet valfleri kaçak olabilir. Tabi Küçük bir sorundan dolayı da bosch kombi e9 arızası olabilir. Bu sebeple RESET leme işlemi bazen kombinizi arızadan çıkarabilir.

Dikkat: edilecek husus kombi e9 hatası verdi ve siz kombiyi en fazla 3 defa resetlediniz ve hayla sistem arıza durumunda, Yetkili bosch servisi ile iletişime geçiniz…

Bosch e 9 hatası veren kombi yetkili servis çağırmadan önce bar basıncını kontrol ediniz. Kombi kışın peteklere sıcak su devir daim yaptırabilmesi için bar basıncının 1,5 olması gerekir. Bazen bu su azalır ve sizde su takviyesi sisteme yapmaz iseniz ( 1 altına düşmesi gibi ) kombi hata konumuna geçebilir.

Tam tersi bir durumda olabilir. Bar basınç 3 üzerine de de olabilir. bar basınç düşürmek gerekir.

konu hakkında Bar basınç düşürme ve yükseltme bilgi edinmek için

Bosch kombide e9 hatası arızası çözümü düşük su seviyesi neden olduğu bilinmektedir. Bar değerleri 1,5 olmadır. Altında veya üstünde olmaması özen gösteriniz. Sık sık basınç değerleri değişiyor ise bosch e9 arızası yaşarsınız. Bunun çözümü için yetkili servis den destek talep ediniz.

Bosch Kombi Resetleme Nasıl Yapılır

Kombi, genellikle mutfakta bulunan beyaz metal birimdir. Tabi ki Sadece mutfakta bulunmaz, evin herhangi bir odasında, dışarda, garajda yada bahçede olabilir. Isıyı ürettiği için merkezi ısıtma sisteminin en önemli parçasıdır. Bosch kombi; gaz, petrol veya LPG kullanılan küçük bir fırındır.

Peki bosch kombi reset nasıl atılır? İşte sorunun cevabı ise öncelikle kombi kendini konumak parçaları zarar görmesin diye arıza konumuna geçer örnek olarak su kesilir. gaz aniden kesilir. Gaz geri geldiğinde arızadan çıkmaz sizde reset atarsınız sorun çözülür.

RESET için kombi ön panelinde bulunan reset düğmesine 3 saniye basılı tutmanız sistemi yeniler. Arıza düzelmiyor ise Yetkili bocsh servisi ile iletişime geçiniz

bosch kombi arıza
Bosch Kombi Neden Arızaya Geçer Yetkili servisi iletişim numarasıdır.

Bosch Kombi Neden Arızaya Geçer?

Bosch kombi resetleme işlemine neden ihtiyaç duyarız? Bu sorunun cevabı oldukça net ve açıktır. Bosch kombi reset ister çünkü kombiniz arızaya geçmiştir. Peki neden arızaya geçer?

 
 • sistemin devreye girmesini engelleyen biri durumla karşılaşmak
 • ·sisteme gelen voltajın düşük olması
 • ·basıncın yetmemesi
 • gaz akışının olmaması
 • su basıncının problem yaratması
 • Isıtma sisteminde sızıntı olması
 • Pompa hatası olması
 • Arızalı elektrik parçasının olması
 • Eski yada yıpranmış bileşenlerin olması
 • Aşırı ısınma
 • Bacadan yetersiz hava girişi
 • Gibi sorunlar nedeniyle kombiniz arızaya girer.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Resetleme

Kombinizin sinyal verme sebebini bulup çözüme ulaştıktan sonra kombinizi sıfırlayabilirsiniz. bosch kombi reset düğmesi kombinin ön panelinde yer almaktadır. üzerinde reset diye yazar 3 saniye basılı tutarak sistemi yeniden başlatmış olursunuz. Bu işlemi en çok 3 defa tekrar ettiğiniz halde kombi düzelmiyor ise Yetkili servis ile iletişime geçiniz.

bosch kombi resetlemek sanılanın aksine çok kolaydır. Kombi ön panelinde RESET düğmesi vardır. O tuş basmanız bosch kombi sıfırlama işlemini yapmanızı sağlayacaktır.

 1. Sıfırlama düğmesini bulun: kombinizi sıfırlamadan önce, bosch kombi rest düğmesini bulmanız gerekir. Bu düğme kombinin hemen ekranında, hata kodunun hemen yanında bulunur. Düğmeyi bulamadığınız takdirde kılavuzdan yardım alabilirsiniz.
 2. Sıfırlama düğmesine basılı tutun: düğmeyi bulduğunuzda düğmeyi 5 10 saniye basılı tutun.
 3. Kombinin açılmasını bekleyin: tüm kombiler birbirinden farklı olduğu için bazı kombiler sıfırlandıktan hemen sonra açılır. Diğerlerinde durum böyle değildir. Kombiniz hala açılmıyor ise birkaç dakika bekleyin. Bu bekleme süreci 5 10 dakikayı da bulabilir.
Bosch Condens 2000 tekrar başlatma işlemi
Bosch Condens 2000W 20.000 Yoğuşmalı Hermetik Kombi

Bosch Condens 2000 Kombi Nasıl Resetlenir?

Modern kombilerin bir sorunla karşılaştığında kendi başlarına kapanmasına izin veren bir güvenlik özelliğine sahip olduğunu biliyoruz. Peki bosch kombi resetleme işlemi istediğini nasıl anlayacağız?

Kombiniz bir hata kodu gösteriyorsa, kırmızı veya yeşil ışık yanıp sönüyorsa kombinizin sıfırlama zamanı geldiğini anlayacaksınız. Kombini bu özelliği merkezi ısıtma ve sıcak suyunuz için kötü bir durum olsa da yanmayı önlediği için oldukça yararlı bir özelliktir.

Condenes 2000 kombi resetleme işlemini yapmak açma kapatma düğmesi ile anahtar simgesi gösteren düğmeye aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir. Bu şekilde yapıldığında cihazınız resetlenmiş olur. Bu uygulama sonrası resetleme olmadıysa işlemi 3 4 kez deneyin. Eğer yine işe yaramaz ise mutlaka teknik servisinizi aramalısınız.

Bosch Condens 2500 tekrar başlatma işlemi nsıl yapılır
Bosch Condens 2500 W (24 Kw) Tam Yoğuşmalı Kombi

Bosch Condens 2500 Kombi Nasıl Resetlenir?

Bosch kombi resetleme yapamadan önce kilitlenemeye neden olan arızanın giderilmesi gerekir. Eğer arızayı gidermeden bosch kombi reset işlemi yaparsanız, sürekli resetlemekle baş başa kalırsınız.

Buda kombiniz için çok ciddi sorunlara ve hasarlara yol açabilir. Bosch kombi condenenes 2500 kombi resetleme işlemi oldukça kolaydır. Gösterge paneline bakmanız gerekecektir. Ok yazan tuşun altında reset yazan bir bosch kombi reset tuşu vardır.

Bu düğmeye bir kez bastığınızda kombinizi resetleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bu işlemi 3 kez tekrarlama şansınız vardır. Eğer bir sonuç alamazsınız yetkili servisinle iletişime geçmeniz önerilir.

Bosch Exculise Kombi tekrar başlatmak
Bosch Exculise Kombi Nasıl Resetlenir

Bosch Exculise Kombi Nasıl Resetlenir?

Bosch kombi arıza resetleme yapmanıza rağmen hala kapanmaya devam ediyorsa , devamlılığı olan bir arıza ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu bozuk bir pompa, sistemde sızıntı olması, bir elektrik sorunu olabilir. Böyle bir durumda teknik destek almanız gerekir.

Kombinizin düzenli olarak kapanmasına neyin sebep olduğuna bağlı olarak, yenisini almanın zamanı geldiğini fark edebilirsiniz. Bsoch exculise kombiyi resetlemek istediğiniz zaman ısı ayar göstergesinin bulunduğu küçük ekranın altında yer alan bsoch kombi reset tuşuna basmanız gerektir.

Tek bir defa tuşa basmanız resetleme işleminizi gerçekleştirmek için yeterlidir. cihazının hala çalışmamaya devam ediyorsa resetlemeyi bir kaç kez daha deneyebilirsiniz. Tekrar sonrasında yine sonuç alamaz iseniz artık teknik servinizle iletişime geçmeniz önerilir.

Eski Model Bosch Kombi Resetleme

Bosch kombi nasıl resetlenir? sorusuna cevap bulduk. Peki bosch kombi reset sonrası çalışmıyor mu? Bosch kombi reset atılmıyor? Kombiniz sıfırlandıktan sonra herhangi bir nedenle yanmaz ise, yapmanız gereken bosch kombi sıfırlama tuşuna yeniden 5 10 saniye basılı tutmak olacaktır. Hala kombiniz açılmıyor ise kombiye gelen gaz çıkışının kontrol edilmesi gerekir.

Gaz çıkışında herhangi bir problem yok ise bu demek oluyor ki kombinizin sorunu hala çözülmemiştir. Bu sebeple sorun tespit edilip gerekirse uzmanlardan yardım alınarak sorun giderilmelidir. Eski model bosch kombi resetleme yapmak için kombinizin ön panelindeki R tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Bosch Kombi Resetleme Ne İşe Yarar?

Bosch kombiler bir aksilik olduğunu fark ettiğinde kendiliğinden kapanır. Bu sizi korur. Evinizi eşyalarınız can güvenliğinizi koruma altına alır. Çünkü kombiniz yanabilir, patlayabilir. Kombinizin kilitlenmesi soğuk su ve soğuk ev demektir. Bir an evvel çözüm yolu bulmanız gerektir.

Bosch kombi otomatik kapanma uygulaması oldukça sağlıklı bir uygulamadır. Sizlerde kapanan kombilerinizin sorunlarını tespit edip, gerekirse uzmanlar yardımıyla bu sorunları giderin giderdikten sonra sıfırlamayı yapın.

Eğer hala sıfırlamanıza rağmen kombileriniz açılmıyorsa teknik servisle iletişim kurmalısınız. Bu şekilde mağduriyetlerinizin önüne geçmiş olursunuz. Soğuk su ve soğuk ev kimse istemez öyle değil mi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.