G-HH501HMZHX

Bosch Kombi Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır

Makalede Neler Var

 

Evinize sıcak su ve ısıtma sağlamak için kombiniz haftanın 7 günü 24 saat çalışır. Bosch Kombi Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır da bir çok kullanıcının sorduğu ve çözüm aracığı bir konudur. Genellikle dayanıklı ve az bakım gerektiren sistemler olsa da kazanlar tahrip edilmez değildir.

Kombileriniz bir sorun olduğunda bazen kapanabilir. Bu sistem kombinin güvenliği için harika, fakat eviniz için hiçte harika olmaz. Çalışmayan bir kombi, merkezi ısıtma sistemi olmadığı anlamına geliyor.

Endişelenmeyin neyse ki kombilerinizi sıfırlayabilmek gibi çözüm yollarız. Kombiler sıfırlanırsa tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden de siz kullanıcılarımızın sormuş olduğu bosch kombi reset nasıl yapılır sorusuna cevap vermek için buradayız.

Bosch Kombi Resetleme Ne İşe yarar

bosch kombi modelleri sıfırlama ayarları, su sıcaklığı, basınç ve buhar üretim frekansını içerir. Çoğu kombinin ayrıca, brülörü belirli aralıklarla açıp kapatan otomatik bir modu vardır. Bu ayarlardan herhangi birinin değiştirilmesi, kombinizde sorun gidermenize yardımcı olabilir. Bunları kendiniz değiştirmeniz, üreticinin modeli düzeltmek için modelinize erişmesini engelleyecektir. Aşağıdaki önerileri kullanarak Bosch kombinizi hızlı ve kolay bir şekilde sıfırlayabilirsiniz.

1. İlk önce, ev ısıtma sisteminin ana güç düğmesini kapatın. Ardından, kombi kontrol panelini açın ve brülör seçici anahtarını bulun. Bu, gazlı veya elektrikli ocaktaki hangi brülörün buhar ürettiğini kontrol eder. Sıfırlamak için seçici anahtarı kapalı konumda tutmalısınız. Ardından sıfırlama işlemini tamamlamak için yaklaşık 10 saniye kapalı konumda tutun. Ardından anahtarı normal konumuna getirebilir ve kombinin tekrar çalıştırabilirsiniz.

2. Isıtma sistemini tekrar açtıktan sonra probleminizin çözüldüğünü kontrol ediniz. Değilse, 1. adımı tekrarlayın ve 2. adıma gidin. Sorun hala çözülmediyse, 1. adımı tekrarlayın

Bosch marka kombinin sıfırlanması, yaygın sorunlar için hızlı bir çözümdür. Bunu yapmak için özel araçlara veya becerilere ihtiyacınız yoktur; tek ihtiyacınız olan kombi kontrol panelinize erişmek ve 1. ve 2. adımları takip etmek için yeterli sabır. Kombinizin bakımını yapmak, gelecekteki sorunların bakım personeli tarafından onarım gerektiren ciddi sorunlara dönüşmesini önleyebilir. Kombiler, bakım veya ısıtma maliyetlerini boşa harcamadan birinci sınıf ev konforu elde etmenin ekonomik bir yoludur!

BOSCH Kombi Reset Atma

Bosch kombi hataları sıcak suya erişiminizi engelleyecektir. Tabi hata verdiğini yani dijital panelde hata kodu kombinin yanıp sönüyor bosch marka kombiniz garanti kapsamında ise arıza kodunu kullanım klavuzundan bakınız. Bir başka çözüm ise kombi arıza konumuna geçtiğinde verilen arıza kodunu boch yetkili servisi aramanız ve sormanızdır.

Sıcaklık, banyo yapmak, duş almak, el yıkamak ve aynı zamanda bulaşıkları yıkarken sıcak suya ihtiyacımız var. Kombi arıza verdiğinde bosch kombi sıfırlama tuşu 3 saniye basınız arızadan çıkmıyor ise en fazla 3 defa deneyiniz sonrasında yetkili servis ile iletişime geçiniz.

bosch kombi reset nasıl atılır? Her hangi bir hata neticesinde kombi kendini korur Bu durumda boch kombi kendini koruma altına alıyor.

Sıcak su önemli bir ihtiyaçtır. Kombinize yıllık bakımlarının yaptırınız. Benim evimde de bocsh marka kombi var çok memnunum ek garanti yaptırdım. Ek garanti ile kombinin yıllık bakımlarının ücretsiz yaptırıyorum.

Not: Kombinin yıllık bakımlarının sizin yetkili servisi arayarak çağırmanız gerekir. Biz kışın yaptırdık fakat tavsiye etmem peteklerin açılmadığı yazın bitiminden önce kombi bakımlarının yaptırmak gerekir.

Bu görevi kombileriniz üstlenmektedir. Kombileriniz ise bazı sorumluluklar beklemektedir. Bunlar bosch cihaz  resetlemek ve bosch kombi sıfırlama gibi işlemlerdir.

e9 arızası kombi resetleme
Bosch kombi E9 Arızası Nedir Bosch Kombi Nasıl Sıfırlanır

Bosch kombi E9 Arızası Nedir? Bosch Kombi Nasıl Sıfırlanır?

bosch marka cihazlarda sıfırlama kombi e9 arızası birçok neden den dolayı vermiş olabilir. Öncelikle kombi arıza konumuna geçer çünkü sistem olarak ters giden bir durumda kombi kendini kapatır.

bosch kombi e9 hatasi vermesi neticesinde kombiyi resetleme işlemi yapılması sorunu bazen çözebilir.

bosch classic plus model  bir cihazınız var ve kombi reset işlemi yaparak kombinizi yeniden başlatmak istiyorsanız. kombi önce panelinde görülen reset düğmesine basınız.

Bosch Kombi e9 arızası nedir ?

Bosch marka kombi sahibi olarak e9 hatası yaygın hasar kodlarından biridir. Ateşleme işlemini yapamayan kombi e 9 hatası verir. Bu hatanın verilmesinde bir çok sebep olabilir. Örnek olarak gaz kombiye gitmiyor olabilir. kombiden sızıntı olabilir. Emniyet valfleri kaçak olabilir. Tabi Küçük bir sorundan dolayı da bosch kombi e9 arızası olabilir. Bu sebeple RESET leme işlemi bazen kombinizi arızadan çıkarabilir.

Dikkat: edilecek husus kombi e9 hatası verdi ve siz kombiyi en fazla 3 defa resetlediniz ve hayla sistem arıza durumunda, Yetkili bosch servisi ile iletişime geçiniz…

Bosch e 9 hatası veren kombi yetkili servis çağırmadan önce bar basıncını kontrol ediniz. Kombi kışın peteklere sıcak su devir daim yaptırabilmesi için bar basıncının 1,5 olması gerekir. Bazen bu su azalır ve sizde su takviyesi sisteme yapmaz iseniz ( 1 altına düşmesi gibi ) kombi hata konumuna geçebilir.

Tam tersi bir durumda olabilir. Bar basınç 3 üzerine de de olabilir. bar basınç düşürmek gerekir.

konu hakkında Bosch Kombi Resetleme Yapmıyor bilgi edinmek için

Bosch marka kombilerde e9 hatası arızası çözümü düşük su seviyesi neden olduğu bilinmektedir. Bar değerleri 1,5 olmadır. Altında veya üstünde olmaması özen gösteriniz. Sık sık basınç değerleri değişiyor ise bosch e9 arızası yaşarsınız. Bunun çözümü için yetkili servis den destek talep ediniz.

Condens 2500 kombi sıfırlamak için gösterge panelinin altına bakmanız gerekir. Düğmeye bir kez basıp parmağınızı kaldırdığınızda sıfırlarsınız. Cihaz sıfırlandıktan hemen sonra arıza yapmazsa işlemi birkaç kez daha tekrarlamanız gerekecektir.

Eca Confeo Plus kombi elektronik kartınızda sorun olabilir. Eca için, suyu açtığınızda kombiniz herhangi bir şekilde tutuşmuyorsa, bunun nedeni muhtemelen akış türbini kısmından kaynaklanmaktadır. Bu tür hatalarla kendinizi rahatsız etmemeye çalışın. Eski parçalarınızı alın ve faturalarınızı ve fişlerinizi almayı unutmayın.

 bosch kombi servis numarası 444 2 474  yetkili servisleri özellikle hücresel temizlik konusunda aktiftir. Kombine ateşleme sorunları en yaygın olanlardan biridir.

Bosch Kombi Ne Vakit Sıfırlanmalıdır 

Bosch kombi , tehlikeli durumlarda kullanıcıların güvenliğini sağlamak için, sistem kendini kapatacaktır. tabi kombi durunca sizde Kombinizin çalışmasını engelleyen bir durumun oluşturğunu anlamış olacaksınız.  

Bu durumda öncelikle kazanın ön panelinde bulunan LCD ekrana bakmalısınız. uzun ömürlü Bosch Kombilerin yeni modellerinde dijital ekran vardır ve ekran üzerinde hata kodu yazar.

bosch kombi Hata kodu, cihazınızla ilgili bir sorunu size bildirmek için kullanılan bir kısaltmadır. Bu kodları kullanarak arızabosch kombi fiyatlarınının kaynağını görüntüleyebilir ve işlem hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ekranda görünen hata kodunun ne anlama geldiğini bilmiyor olabilirsiniz. bosch yetkili servisi telefon ile arayınız kombi satın aldığınızda size bazı evraklar verilmiş olmalıdır.  müşteri temsilcisine bu bilgileri iletiniz. size arıza kodunun soracaktır.  bazı durumlarda arıza kodunun çözümü için kombinize reset atmanız yeterli olabilir. 

servis gerektiren bir arıza kodu var ise müşteri temsilcisi yetkili bosch servisinin size müdahale etmesini ( kombiyi bizzat incelenmesi gerektiğine ) isteyebilir. 

yıllık bakımları servis tarafından yapılmayan kombinizin arıza vermesi muhtemeldir.

Bosch Kombi Kazanı Nasıl Sıfırlanır 

bosch cihaz otomatik olarak hatalı bir durumun teşhisi yaptığında, dahili tasarımındaki bileşenlerin zarar görmemesi için kendini kapatır.  comfort condense veya markanın farklı bir modeli olması reset işlemi  yapılabilir. Sistemi kapatarak, ekipmanın parçalarını koruyabilir ve tehlikeli durumları önleyebilirsiniz.

bosch kombilerde ( modellere göre değişkenlik gösterir ) bir sıfırlama düğmesi bulunur. Cihazınızı bir kez sıfırlamak için sıfırlama düğmesini 3 saniye basılı tutun.

Bosch Condens Kombi 2200 W gibi modellerde, sıfırlama düğmesi ayrı bir düğmeye dahil değildir.  

Cihazınızı 2 defaya kadar sıfırlama deneyimi yaşayabilirsiniz.  sizin müdahaleniz ile halledilebilecek bazı hususlar vardır.  

 

ÖRNEK: Düşük basınç, su akışı veya gaz şirketi ile ilgili sorunlar geçicidir; 

bir bileşen arızası durumunda, kalmaya devam ediyor ise;  üniteyi sıfırladıktan sonra bosch kombi servis aradığınızdan emin olun.

Bosch Kombi Resetlenmemesi Gereken Durumlar

Bosch üstün teknoloji ürünlerinden biri olan kombi  ( reset ) sıfırlarken  dikakt edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu, sıfırlama butonuna lüzumsuz yere basılmasıdır. Ekrandaki bir FD uyarısı, butona çok çok basıldığı manasına gelir. Bu size olduğunda, sıfırlama butonuna 30 saniyeden çok basarak yanlış uyarıları önleyebilirsiniz.

Hata kodu ekranda görünmeye devam ederse, sıfırlama düğmesinin rastgele bir müdahale olmaksızın yanlış olma ihtimalini öneme alarak teknik servisi aramalısınız. Tekrarlanan sıfırlamalar cihazın başka kısımlarına daha çok zarar verebilir.

Dikkat:  kombinizi ek garanti yaptırdınız mı ?  ücretsiz olarak yetkili servisi bu durumda gelebilir. 

kombi servisi dunyasi sitesi kombi teknik servis ve hasar hizmetleri sunmamaktadır. bosch kombi servis telefonu  444 6 333 ile iletişime geçiniz.  bosch müşteri hizmetleri ile öncelikle telefonda görüşürsünüz hata devam ediyor ise zaman kaybetmeyiniz. Kombinizi yenilemeniz gerekiyor ise evinize  en uygun bosch kombi fiyatlarını öğrenmeniz gerekir.

Bosch Kombi Resetleme Nasıl Yapılır

Kombi, genellikle mutfakta bulunan beyaz metal birimdir. Tabi ki Sadece mutfakta bulunmaz, evin herhangi bir odasında, dışarda, garajda yada bahçede olabilir. Isıyı ürettiği için merkezi ısıtma sisteminin en önemli parçasıdır. Bosch kombi; gaz, petrol veya LPG kullanılan küçük bir fırındır. Bir çok defa denediniz ve kombi hayla resetleme işlemini yapmıyor ise konu ile alakalı yazdığımız makaleyi okuyabilirsiniz  Bosch Kombi Resetleme Yapmıyor

Peki bosch kombi reset nasıl atılır? İşte sorunun cevabı ise öncelikle kombi kendini konumak parçaları zarar görmesin diye arıza konumuna geçer örnek olarak su kesilir. gaz aniden kesilir. Gaz geri geldiğinde arızadan çıkmaz sizde reset atarsınız sorun çözülür.

RESET için kombi ön panelinde bulunan reset düğmesine 3 saniye basılı tutmanız sistemi yeniler. Arıza düzelmiyor ise Yetkili bocsh servisi ile iletişime geçiniz

bosch kombi arıza
Bosch Kombi Neden Arızaya Geçer Yetkili servisi iletişim numarasıdır.

Bosch Kombi Neden Arızaya Geçer?

Bosch kombi resetleme işlemine neden ihtiyaç duyarız? Bu sorunun cevabı oldukça net ve açıktır. Bosch kombi reset ister çünkü kombiniz arızaya geçmiştir. Peki neden arızaya geçer?

 • Sistemin devreye girmesini engelleyen biri durumla karşılaşmak
 • Sisteme gelen voltajın düşük olması
 • Basıncın yetmemesi
 • Gaz akışının olmaması
 • Su basıncının problem yaratması
 • Isıtma sisteminde sızıntı olması
 • Pompa hatası olması
 • Arızalı elektrik parçasının olması
 • Eski yada yıpranmış bileşenlerin olması
 • Aşırı ısınma
 • Bacadan yetersiz hava girişi
 • Gibi sorunlar nedeniyle kombiniz arızaya girer.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Resetleme

Kombinizin sinyal verme sebebini bulup çözüme ulaştıktan sonra kombinizi sıfırlayabilirsiniz.  kombi reset düğmesi kombinin ön panelinde yer almaktadır. üzerinde reset diye yazar 3 saniye basılı tutarak sistemi yeniden başlatmış olursunuz. Bu işlemi en çok 3 defa tekrar ettiğiniz halde kombi düzelmiyor ise Yetkili servis ile iletişime geçiniz.

bosch kombi resetlemek sanılanın aksine çok kolaydır. Kombi ön panelinde RESET düğmesi vardır. O tuş basmanız bosch kombi sıfırlama işlemini yapmanızı sağlayacaktır.

 1. Sıfırlama düğmesini bulun: kombinizi sıfırlamadan önce, kombi rest düğmesini bulmanız gerekir. Bu düğme kombinin hemen ekranında, hata kodunun hemen yanında bulunur. Düğmeyi bulamadığınız takdirde kılavuzdan yardım alabilirsiniz.
 2. Sıfırlama düğmesine basılı tutun: düğmeyi bulduğunuzda düğmeyi 5 10 saniye basılı tutun.
 3. Kombinin açılmasını bekleyin: tüm kombiler birbirinden farklı olduğu için bazı kombiler sıfırlandıktan hemen sonra açılır. Diğerlerinde durum böyle değildir. Kombiniz hala açılmıyor ise birkaç dakika bekleyin. Bu bekleme süreci 5 10 dakikayı da bulabilir.
Bosch Condens 2000 tekrar başlatma işlemi
Bosch Condens 2000W 20.000 Yoğuşmalı Hermetik Kombi

Bosch Condens 2000 Kombi Nasıl Resetlenir?

Modern kombilerin bir sorunla karşılaştığında kendi başlarına kapanmasına izin veren bir güvenlik özelliğine sahip olduğunu biliyoruz. Peki kombi resetleme bosch marka cihazınızın  işlemi istediğini nasıl anlayacağız?

Kombiniz bir hata kodu gösteriyorsa, kırmızı veya yeşil ışık yanıp sönüyorsa kombinizin sıfırlama zamanı geldiğini anlayacaksınız. Kombini bu özelliği merkezi ısıtma ve sıcak suyunuz için kötü bir durum olsa da yanmayı önlediği için oldukça yararlı bir özelliktir.  

Bosch Kombi Condens 2000 W Reset

Condenes 2000 kombi resetleme işlemini yapmak açma kapatma düğmesi ile anahtar simgesi gösteren düğmeye aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir. Bu şekilde yapıldığında cihazınız resetlenmiş olur. Bu uygulama sonrası resetleme olmadıysa işlemi 3 4 kez deneyin. Eğer yine işe yaramaz ise mutlaka teknik servisinizi aramalısınız.

Bosch Condens 2500 tekrar başlatma işlemi nsıl yapılır
Bosch Condens 2500 W (24 Kw) Tam Yoğuşmalı Kombi

Bosch Condens 2500 Kombi Nasıl Resetlenir?

Bosch kombi resetleme yapamadan önce kilitlenemeye neden olan arızanın giderilmesi gerekir. Eğer arızayı gidermeden bosch kombi reset işlemi yaparsanız, sürekli resetlemekle baş başa kalırsınız.  bosch kombi resetleme yapmıyor  ise yetkili servisi aramanız gerekir. üst üste aynı işlemi tekrarlamak  kombinize zarar verir.

Buda kombiniz için çok ciddi sorunlara ve hasarlara yol açabilir. Bosch kombi condenenes 2500 kombi resetleme işlemi oldukça kolaydır. Gösterge paneline bakmanız gerekecektir. Ok yazan tuşun altında reset yazan bir  kombi reset tuşu vardır.

Bu düğmeye bir kez bastığınızda kombinizi resetleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bu işlemi 3 kez tekrarlama şansınız vardır. Eğer bir sonuç alamazsınız yetkili servisinle iletişime geçmeniz önerilir.

Bosch Exculise Kombi tekrar başlatmak
Bosch Exculise Kombi Nasıl Resetlenir

Bosch Exculise Kombi Nasıl Resetlenir?

Bosch kombi arıza resetleme yapmanıza rağmen hala kapanmaya devam ediyorsa , devamlılığı olan bir arıza ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu bozuk bir pompa, sistemde sızıntı olması, bir elektrik sorunu olabilir. Böyle bir durumda teknik destek almanız gerekir. Kombinizin düzenli olarak kapanmasına neyin sebep olduğuna bağlı olarak, yenisini almanın zamanı geldiğini fark edebilirsiniz. Bsoch exculise kombiyi resetlemek istediğiniz zaman ısı ayar göstergesinin bulunduğu küçük ekranın altında yer alan bsoch kombi reset tuşuna basmanız gerektir.

Tek bir defa tuşa basmanız resetleme işleminizi gerçekleştirmek için yeterlidir. cihazının hala çalışmamaya devam ediyorsa resetlemeyi bir kaç kez daha deneyebilirsiniz. Tekrar sonrasında yine sonuç alamaz iseniz artık teknik servinizle iletişime geçmeniz önerilir.

Eski Model Bosch Kombi Resetleme

Bosch kombi nasıl resetlenir? sorusuna cevap bulduk. Peki bosch kombi reset sonrası çalışmıyor mu? Bosch kombi reset atılmıyor? Kombiniz sıfırlandıktan sonra herhangi bir nedenle yanmaz ise, yapmanız gereken bosch kombi sıfırlama tuşuna yeniden 5 10 saniye basılı tutmak olacaktır. Hala kombiniz açılmıyor ise kombiye gelen gaz çıkışının kontrol edilmesi gerekir.

Gaz çıkışında herhangi bir problem yok ise bu demek oluyor ki kombinizin sorunu hala çözülmemiştir. Bu sebeple sorun tespit edilip gerekirse uzmanlardan yardım alınarak sorun giderilmelidir. Eski model bosch kombi resetleme yapmak için kombinizin ön panelindeki R tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Bosch Kombi Resetleme Ne İşe Yarar?

Bosch kombiler bir aksilik olduğunu fark ettiğinde kendiliğinden kapanır. Bu sizi korur. Evinizi eşyalarınız can güvenliğinizi koruma altına alır. Çünkü kombiniz yanabilir, patlayabilir. Kombinizin kilitlenmesi soğuk su ve soğuk ev demektir. Bir an evvel çözüm yolu bulmanız gerektir.

Bosch kombi otomatik kapanma uygulaması oldukça sağlıklı bir uygulamadır. Sizlerde kapanan kombilerinizin sorunlarını tespit edip, gerekirse uzmanlar yardımıyla bu sorunları giderin giderdikten sonra sıfırlamayı yapın.

Eğer hala sıfırlamanıza rağmen kombileriniz açılmıyorsa teknik servisle iletişim kurmalısınız. Bu şekilde mağduriyetlerinizin önüne geçmiş olursunuz. Soğuk su ve soğuk ev kimse istemez öyle değil mi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  Yorum Yaz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.