G-HH501HMZHX

Arçelik Kombi Ayarı

Makalede Neler Var

 

Arçelik Kombi Ayarı, Öncelikli olarak Arçelik kombi ürününü tercih ederek ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı kombinizi kullanarak anlayacaksınız. Arçelik kombi markasını ve geniş servis ağı ile satış sonrası hizmetlerinden de memnun kalacaksınız. Kalite ve teknolojinin bir araya gelerek ortaya çıkarmış olduğu Arçelik Kombi, Ayarı avantajları saymakla bitmez.

Özellikle aradığınız bir arçelik model kombinin detaylı anlatımını Arçelik web sitemizi ziyaret ederek kombi kullanım kılavuzu ile kombinizin özelliklerini inceleyebilir ve nasıl çalıştırıldığına dair bilgi edinebilirsiniz Kılavuz yardımı ile kombi çalıştırma ayarlarını kademe kademe uygulayarak sizde kendi kombinizin ayarı yapabilirsiniz.

Arçelik Kombi Ayarı, Özellikle aradığınız bir arçelik model kombinin detaylı anlatımını Arçelik web sitemizi ziyaret ederek kombi kullanım kılavuzu ile kombinizin özelliklerini inceleyebilir ve nasıl çalıştırıldığına dair bilgi edinebilirsiniz
☑ Arçelik Kombi Bakım 
Müşteri hizmetleri iletişme geçerek hızlı ve güvenilir şekilde yaptırabilirsiniz.

444 0 888

Bir farklı önerimiz ise arçelik kombi yetkili servisini istediğiniz saat’de arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi edinebilirsiniz. Her türlü kombi bakımı ve arıza için gerekli desteği alabilirsiniz. Kombiniz ile ilgili her yedek parça için bir başka firma bulmanıza gerek yok. Tüm bu hizmetleri Arçelik kombi servisi olarak kendi bünyemizde temin ederek montaj işlemini de bizzat teknik servis ekibimiz tarafından yapılmaktadır.


Arçelik Kombi Ayarı

Arçelik Türkiye de yaygın servis ağı ve müşteri odaklı çalışan bir kurumsal firmadır. kombinizin yedek parçasını yetkili servise yaptırmanızı aksi halde oluşabilecek sorunlardan firmanın mesul tutulmaması gerekmektedir.

resmi sitesi ziyaret etmek için ; Arçelik Resmi Sitesi

Özellikle yetkisiz servisin gereksiz parça değişimleri ile müşterileri ekonomik olarak zor duruma düşürdüğünü gözlemliyoruz. Periyodik bakımların sanılanın aksine zor bir işlem ve gereken bir işlem olduğunu belirtmek isteriz.

Kombinin dışının temizlenmesi peteklerin havasının alınması gibi işlemlerin periyodik bakım için yeterli olmadığını belirtmek isterim.

Arçelik Kombi Ayarı

Almış olduğunuz Arçelik kombi markası ve farklı modellerdeki ürünleri sağlıklı kullanımı ve basit olan bakımların yapılması çok kolaydır. Bunun için , kombi ürünlerin kullanım klavuzunu detaylı bir şekilde inceleyip basit sorunları siz bile çözebilirsiniz.

Extra servis veya tanıdık bir kimseyi çağırarak herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan kullanma klavuzu sayesinde kendinizde yaparsınız.

Yetkili servisin periyodik bakım ve parça değiştirme işlemleri gerçekleştirmesi kombinin performansını olumlu etkiler ve cebinize katkı sağlar 🙂


Arçelik kombi ayarın hakkında genel bilgi

Kombi ayarlarını yaparken kullanıcının beklentisine göre bir ayar değişimi söz konusu olabilmektedir. Çünkü her kullanıcı kendi kombisini kullanmak isterken farklı beklentiler içerisine girmektedir.Örneğin ;Bazı kombi kullanıcıları sıcak bir ortam ile aşırı sıcak su talep edebilmektedir. Diğer yandan ise bir diğer kullanıcı ılık bir ortam ve ılık bir su talep edebilmektedir. Bu yüzden kombilerdeki ısı derecesinin düşük veya yüksek olmasının sebebi kullanıcıların talebine göre ayarlanmış olmasıdır. Bir başka husus ise almış olduğunun kombinin markası , modeli ve çeşitliliğine göre değişmektedir. Birden fazla marka kombi bulunmaktadır. Her kombi kendi içerisinde farklı ölçü , özellik ve çalışma sistemi yer alır. Yine buna da

 
Arçelik servisi Kombi Ayarı
Arçelik Kombi Ayarı

”Her marka kombi üründe minimum sıcak su, kalorifer ayarı ve maksimum sıcak su ayarı ile birlikte kalorifer ayarı da değişkenlik göstermektedir. Cihaz modelini veya çeşidini bilmeden düşük ve yüksek ısı ayarı hakkında bilgi vermek doğru bir bilgi değildir.”

Arçelik kombi ısıtma konforu

Ülkemizde de birden fazla daire yapılmaktadır. Büyük daire kullanan kişinin kalorifer ısı ayarını her daim yüksek tutması gerekir. Büyük daireleri ısıtmak daha zordur. En iyisi küçük dairelerdir. Isıtması kolay olup en düşük ayarda kullanılması halinde bile oda sıcaklığı normaldir.

Büyük dairlerde kombi ayarlarının yaparken mutlak suretle ısı ayarlarını yüksek tutmak gerekir. Kombi ayarlarına etki eden bir yeni durum ise dairenin bulunduğu katın zemin veya asma kat olması , orta kat olması gibi durumlarda da ısı ayarları ile ilgili farklı sonuçlar karşımıza çıkabilir.

Ara kat dairelerde kombi kullananlar her zaman diğer kullanıcılara göre avantajlıdırlar. Çünkü üst ve alt kattan gelen sıcaklık ile dairenizin ılık olduğunu hissedersiniz. Düşük derece kombinizin yanması halinde iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Fakat daireniz zemin kat , tavan kat veya dükkan üzeri olması durumunda kombinizin ayarı iyi bir şekilde sıcaklık olması ve ısına bilinmesi için daha yüksek olur. Bu gibi durumlarda evinizi ara kat dairelerden yana kullanmanız daha doğru olacaktır.

Arçelik Yetkili servis Kombi Ayarı kombi bakım ve tamirat yetkili servisi
Arçelik Yetkili servis KOmbi ayarları

Arçelik Kombi Ayarı Güvenlik Önemi

 • Daima yetkili Servis ile ilk kurulumu yaptırın. ( yetkisiz servislerin yaptığı hatalardan Arçelik firması sorumlu tutulamaz )
 • Kombi sistemlerin evinize kuran ve montajlayan tesisat ustalarının yetkinlik belgeleri sorunuz
 • Kombi montajı ( yeni aldığınız veya bir yer den başka bir yere montajı da olabilir ) topraklama olan bir sisteme bağlanmalıdır.
 • Yeni aldığınız kombinin kutusunu yetkili servis eşliğinde açılmalıdır.
 • Yeni aldığınız kombi ambalajı deforme olmadığından emin olun ayrıca kombi kutusunun içinden garanti belgelerinin çıkması gerekir.
 • Kullanım klavuzunu kombi kurulumundan sonra saklayınız.
 • Kombinizin garanti belgelerini saklayınız. bazı kullanıcılar balkona takılan kombilerin yanında saklıyor zamanla kaybolabilir dikkat ediniz düzgün bir yerde saklayınız.
 • Kombiniz deki sorunla karşılaşırsanız YETKİLİ SERVİS ÇAĞIRINIZ Arçelik yetkili servisi Türkiye’de 1 Numaradır.
 • kombinizi amacı dışında kullanmayınız ( garanti kapsamında çıkar ve tehlikeli durumlara yol açabilir )
 • Ambalajın açtığınızda kombinizin parçalarının tam olduğundan servis kontrolünde emin olunuz.
 • Emniyet valfını kontrol ediniz ve kullanım konusunda servis elemanları evinizdeyken bilgi edininiz
 • Kurulum sırasında kombi servisinin sizi bilgilendirmesi gerekir mutlaka sorularınızı sorun

Dilerseniz Arçelik firmasının kendi sitesini takip edebilir ve böylelikle güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Arçelik Kombi Ayarında dikkat edilecek hususlar

Merhaba Arçelik aile tasarruf ve çalışkan kombi teknolojisi ile çevreye hiç cebine çevreyi düşünerek tasarrufu sağlayan yerden ısıtma sistemleri, yüzde 35 enerji konvansiyonel kombi baca sıcak havadan 120 160 derece atmosfere 60 derece seviyesine kombi önler yüksek sıcaklığa rağmen paslanmaz çelik yanma odası iç yapar biliyor muydunuz gönderilen Normal şartlarda düşünmeyi ihmal etmiyor yarısını eve enerji şampiyonu kombi verimliliğinizi içinde bırakacak koruyacaktır bu kombi sizin yıllardır kış evinizde soğuk hava yıpranmadan çalışmasını sağlar.

Bu teknoloji, bu tür yangın izleme aşırı ısınma emniyet gibi tehlikeli durumlarda blok karbon monoksit zehirlenmesi ve alev Parlama tıkanması gibi durumlarda atık girişini engeller dışarıdan oksijen yakmak için kullandığında hermetik baca sistemi kullanımına sunmaktadır.

Arçelik kombi 13 ayrı güvenlik sistemi ile tam güvenliğe sahiptir. Örneğin soğuk havalarda su donması riskine karşı donmaya karşı koruma özelliği sayesinde konforu evinizde tam yaşarsınız. yenilikleri arçelik mağazalarında kesfedebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  Yorum Yaz

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.