G-HH501HMZHX

Arçelik Kombi Bakım

Makalede Neler Var

 

Kombi bakımı , Arçelik bünyesinde yetişmiş deneyimli ekip personelleri tarafından yapılmaktadır. Arçelik Kombi Bakım ve tamirat işlerinizi yetkili servis ile görüşmeden kendinizin müdahale etmesi kombinizin Garanti kapsamında çıkmasına neden olabilir.

Arçelik Kombi Bakım Kombi bakımı , Arçelik bünyesinde yetişmiş tecrübeli ekip personelleri tarafından yapılmaktadır. Arçelik Kombi Bakım ve tamirat işlerinizi yetkili servis ile görüşmeden kendinizin müdaha etmesi kombinizin garanti kapsamında çıkmasına neden olabilir.
☑ Arçelik Kombi Bakım 
Müşteri hizmetleri iletişme geçerek hızlı ve güvenilir şekilde yaptırabilirsiniz.

444 0 888

Arçelik Kombi bakımın da ki amaç ise;

 • Kombimizin genel olarak kontrol edilmesi
 • Makine aksamında bulunan parçaların temizlenmesi
 • Gerekli ise parça değişiminin yapılması ve kombi ile ilgili ayarlarında bir sorun var ise o ayarların yapılması işlemidir.
 • Kombi bakımını her kullanıcının kesinlikle yılda bir kez yaptırması zorunludur.
 • Bakım yapılmayan kombi kullanılmaya devam edilse bile tehlike açısından risk taşımaktadır.
 • Arçelik kombi bakım zamanında yapılmaz ise Her an bir arıza meydana gelerek çok daha büyük problemleri doğurabilir.

Arçelik Kombi Bakım


Arçelik Kombi Bakım

kombinizin bakımlarını periyodik olarak yaptırmazsanız ekonomik olarak tasarruf yapılamaz , her gün bir arıza yapabilir , bakımsız kombi belli bir  süreden sonra ömrü azalır ve kısa süreli kullanılmış olsa bile eskisi gibi çalışmaz ve asıl görevini gerçekleştiremez.

Bu durumları yaşamamak adına her sene ihmal edilmeden kombi bakımlarının düzenli bir şekilde ilgili firmaların teknik servislerinden destek alarak  yaptırabilirsiniz. Kombi bakım zumanı değilseniz hiçbir şekilde kombi ile ilgili bir ayarlama veya bakıma alma gibi işlemlerden kaçınınız.

Aksi halde yapacağınız en ufak hata bile kombinizin bozulmasına ve yenileme ihtiyacı gereksinimi doğabilir. Genelde Arçelik kombi bakımı denince  hep ilk etapta temizlik ve yüzeysel bir göz atma gibi bir durum doğar . Oysa ki öyle değildir. Bakım esnasında temizlikle birlikte yapılan müdahale sonrası ilerde çıkabilecek sorunları görerek müşteri bilgilendirilir.

 

Eğer o anda bir sorun tespit edilmiş ve gerekçeleri müşteriye aktarılmış ise ve bu sorunun giderilmesine müşteri onay vermesi halinde gereken müdahale ney ise o yapılır. Hiç bir şekilde müşteri onayı  alınmadan parça değişimi veya ek hizmet bedeli gibi durumlarda herhangi bir ücret alınmaz. Kombinizin arızalanması durumunda çözümü kendiniz yaparak değilde de bu konuda eğitim almış uzman kişilerden destek alarak kombinize tamir ve bakımın yapmanız gerekmektedir.


kombinin garanti kapsamında değil ise

Kombiniz garanti kapsamında değilse ve bakım işlemler veya parça değişimi gereken bir durum var ise arçelik yetkili servislerinden takılacak parçanın garanti kapsamında olduğunu biliyor muydunuz ? Yetkisiz servislerin taktığı parçalar bozulup bozulmadığı konusunda bile tereddüt yaşayabilirsiniz. Ayrıca Arçelik markası beyaz eşyaları olan bir çok tüketici Arçelik yetkili servisinden memnun kaldığını belirtmiştir.

Ayrıca bakım zamanları gelen kombinizin yıllık bakımları yaptırmanız sonrasında oluşabilecek parça değişimlerinin de önüne geçecektir.

haberlere bile konu olan bir hususta sizlere bilgi vermek isterim yetkisiz servislerin bozulmamış parçaları bozuk muş gibi gösterip tüketicileri huzursuz ettiği gözlemlenmiştir.

arçelik kombi bakım ve tamirat konusu hakkında yazılan yazının görselidir arçelik kombi tamirat işlerinizi yetkili servis ile görüşerek yaptırınız

Arçelik Kombi bakımında yapılması gereken işlemler 

 1. Kombinin su haznesi boşaltılarak kirli suyu dışarı atılır.
 2. Genleşme tankındaki hava basıncı ölçüler 0,75 mbar’ den düşük ise 0,75 mbar’a ulaşıncaya kadar hava basılır.
 3. Gaz kontrolü yapılarak gaz ayarı gerekli ise yapılır. Gaz sızdırmazlık testi de aynı şekilde yapılmalıdır.
 4. Brölür söküm yapılır ve içerisi de ki gözenekler fırça yardımı ile temizlenir
 5. Kalorifer dönüş filtresi sökülme işlemi yapılır ve temizlenir.
 6. Yanma odası sökülerek içerisinde biriken toz ve pislik temizlenir.
 7. Kombi fanı test edilir. Farklı ses veya tam randımanlı çalışmıyor ise fırça ve su yardımı ile fan temizlenir.
 8. Bakım öncesi kombiden sökülen parçalar temizlendikten sonra tekrar yerlerine montajı yapılır.
 9. En son da ise kombi kullanıcısı ile birlikte gerekli kontroller yapılır ve kombi çalışır durumda kullanıcısına teslim edilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.