G-HH501HMZHX

Alarko Kombide Tasarruf Etmenin Yolları

 

Alarko Kombide Tasarruf Etmenin Yolları konulu yazımız sizi bilgilendirecek içeriğe sahiptir. Ülkemizde ve Dünyada ısıtma sektöründe tercih edilen cihazların başında gelen bir kombi markasıdır.

Standart olarak yılda bir Yetkili Alarko Servislerinin yaptığı bakım ve onarım işlemleri, kombinin performansını olumlu etkiler. Ayrıca yetkili servis tercih edilmez ise parça ve yanlış yapılan kombi bakımı maalesef Kombinizin garanti kapsamından çıkarılmasına neden olur.

Alarko Kombide Tasarruf Etmenin Yolları konulu yazımız sizi bilgilendirecek içeriğe sahiptir. Ülkemizde ve Dünyada ısıtma sektöründe tercih edilen cihazların başında gelen bir kombi markasıdır.

kombi de tasarruf etmenin sadece kombinin markası ile yeterli olmadığını belirtmek isterim. Kombinizin ve peteklerin yılda en az bir kere yetkili servis tarafından performansını maxsimun düzeye getire bilmek için bakımlarını yapılması, doğalgaz dan nasıl tasarruf edeceklerini anlatmaktadır.

Alarko Kombide Tasarruf Etmenin Yolları ve termostatik vana

Azca süre içinde ev yada iş yerinden gittiğinizde kombilerin aç kapa yapmayınız en düşük mod da ılık bırakılan kombiler tasarrufu da sağlar gece uyuduğunuz zamanlarda bazı kişiler kombilerini kapatır fakat sabah yeniden kombilerini açtıkların da evi oda sıcaklığına getirebilmek için oldukça daha çok doğalgaz harcanır.

 

Radyoterler için termostatik vana

Termostatik vana radyatörlerin içinden geçen ısının odalara eşit şekilde dağılmasını sağlıyor. Termostatik vanaların takılma işlemini sertifikası olan mühendislik firmaları ile anlaşarak taktırınız. Sertifikası olmayan yetkisiz mühendislik firmaları yada uygun fiyat olsun diye şahıslara yaptırılan işlerde problemler çoğunlukla çıkabiliyor.

Bina yalıtımın önemi

Alarko carrier kombilerin kalitesi ve ekonomik yakıt tüketimi malum gerçeklerdir. Binanızın yalıtımı, pencerelerin pvc olması ısınmak için yakıt tüketimini azaltır. Ek olarak bina yalıtımı yalnız ısınmak için değil evin yazında soğuk kalabilmesi içinde önemlidir. Bu sebeple bir mekanı ısıtmak için harcanan ücret ile soğutmak için harcana ücret den daha azdır.

Peteklerin üzerine perde gelecek şekilde kısıtlamayanı yada Radyöterlerin önüne koltuk v.b. eşyaları koymalalım. bu ısıının kaybolmasına niçin oluyor. Evde kullanmadığınız odaların radyatörünü kapatınız sıcak su sirkülasyonu tesisattan daha süratli geçer ve ısı tüketimi azalır.

Netice: kombinizi balkona konuyor ise sıcak dan ( güneş ışığı ) ve soğuk dan direk etkilenmesin diye bir kutu ile muhafaza edilmeli. Mühendislik firmalarından hizmet talep ettiğinizde kendilerinden temin edebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.