G-HH501HMZHX

Alarko Kombi Ayarları

 

Alarko kombi ayarları evinizin konumu, ısı yalıtımı gibi bir çok etkenden etkilenir. En önemli neden her evin ısı kaybı değerleri farklılık gösterir. Evin izolasyonu, cephesine, penceresine ( pvc), konutun bulunduğu kata ve komşuların kendi kombi kullanım değerlerine göre değişiklik gösterir.

Kombi ısı ayarı evin ısısına göre ayarlanır ve sarfiyat yukarıda belirtilen hususlara göre az veya çok olur.

Petekler ısıtmıyor ise;petekler ısıtmıyor ise içlerinde hava kalmış olabilir. Radyatörlerin kenarında hava almak için bulunan bir taraf vardır. Vanaların tam tersi olan tarafta düz tornavida vasıtası ile gevşetilir ve içindeki hava alınır peteğin altına bir kap koymayı unutmayın yoksa yerleri ıslata bilirsiniz 🙂

KOMBİ GENEL AÇIKLAMA

 • Of / Online butonu
 • Isı tesisatı sıcaklık derecesi butonu
 • Kullanım suyu sıcaklık ayar butonu
 • Kullanım suyu sıcaklığı gösterge sensörü
 • Servis Düğmesi
 • Mevsim ( kış veya yaz modu )
 • Harici kablolama için klemens
 • LCD göstergesin de sıcaklık hata kodu
alarko kombi ayarları

Alarko Kombi Ayarları Kod Açıklamaları

Alarko kombi E01 Arıza Kodu

Bu arıza kodu cihazın ateşlemede sorun yaşadığını belirtir. cihaz çalışmaz yapılması gereken hususları sıralamak gerekir ise; doğalgaz girişinin cihaza girişinden sorun varmı bakılmalı, gaz geliyor ise kombiye reset atılmalı , sorun çözülmüyor ise alarko kombi yetkili servisi çağrılmalı ve kombinin kartına bakılmalı yetkisiz servis tarafından yapılan işlemler ürünün garanti kapsamından çıkmasına sebep verir.

 

Alarko kombi ayarları E02 Arıza Kodu

Kombi içerindeki ısının normal ısılar dan çok yüksek olur ise limit termostat tarafından ölçülür ve olası zararların oluşmasını engeller çözümü yetkili servis çağrılmalı limit termostatı bakılmalı parça değişimi gerekebilir.

Alarko kombi H20 Arıza Kodu

Cihazın su basınç da azalma veya bittiğini belirten arıza kodudur çözümü için yapılması gereken cihazın genelde altında bulunan kullanım klavuzuna bakın tam yerini öğrendikten sonra yavaş yavaş su basıncına takviye yapın bazen tesisatta kaçak olabilir. 

Su sızdırma olayını sık sık tekrar ediyor öncesinde kombinizi yetkili servise gösterir iseniz daha iyi olur sorun kombiniz’de değil ise ise tesisat işinde yetkili kişiler başvura bilirsiniz.

Alarko kombi E05 Arıza Kodu

Tesisat sensöründe bir sorun olduğunu servis tarafından kontrol edilmesi gerektiği gerekiyor ise tesisat sensörünün değiştirilmesi gerektiğini belirtir.

Alarko kombi E06 Arıza Kodu

Cihazın sıcak su sensöründe bir sorun oluştuğunu ve çözüm servis çağırılarak çözülmesi gerektiğini belirten arıza kodudur.

Alarko kombi E14 Arıza Kodu

Duvara montajlı kombinin hermtik veya yoğuşmalı olabilir gaz çıkış bacasında bir gevşeme veya tıkalı gibi sorunlar oluşmuş olabilir alarko yetkili servisinin çağrılası gerekir.

Alarko kombi E22 Arıza Kodu

Kombinin parametre programlarında arıza oluşmuş ve cihaz sistemi stabil çalışmadığı bu sorunun çözümü için servis çağrılması gerektiğidir.

Alarko kombi E35 Arıza Kodu

Doğalgazın kombiye gelişinde bir sorun olduğunu ateşleme yapılıyor ama alev almıyor demektir. Çözümü alarko yetkili servisini çağrılmasıdır.

Alarko kombi ayarları ayrıntılı olarak bakmak isterseniz kullanma klavuzundan veya alarko firmasını sitesinden de bakabilirisiniz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ERDAL ÇOKO dedi ki:

  bu kadar kötü bir kombi görmedim.Kocaelide oturan anne ve babamın evlerinde e.c.a kombi var 20 senedir hiç arıza yaptığını duymadım.Rize de hemşire olarak çalışan kızımın kiralık olarak oturduğu evdeki alarko kombi su kesilse yada elektrik kesilse ayar yapmanız gerekiyor.Anlamayan bir insan bunları nasıl yapacak her seferinde servis mi çağıracak.Anne ve babamın kullandığı kombide böyle bir sorun olmuyorda sizinkinde oluyor.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.