G-HH501HMZHX

Ferroli Kombi Fh Hata Kodları

Makalede Neler Var

 

Ferroli Kombi Fh Hata Kodları , kombi üzerinde ön panelde bulunan  LED ekranda ferroli kombi fh arızası kullanıcıya bildirilir. Ancak küçük bir ekranda yazılan her simge veya kod, arıza olduğu anlamına gelmez. Bazen kombinin o anki çalışma modu gibi kullanıcıyı soran bir ikon da kombinin küçük LED ekranında görülebiliyor. ferroli fh hatası bunlardan biriydi.

FH hata kodları aslında arıza olarak algılanmamalıdır. kısaca; kombinin su basıncı düştüğünde kombi F37 hatası veriyor. Kombinasyon gerektiği şekilde çalışmadıktan sonra ekranda FH görüntülenecektir.

Aynı zamanda kombi otomatik olarak hava üfler. Bu durumda belli bir dakika ( 2 dakika gibi ) saniye çalışır ve ardından normale döner. Ferrroli FH hata kodu veriyorsa ve sıcak su veya ısıtma ile ilgili sorunlara neden oluyorsa ferroli kombinizi 3 defadan fazla resetlenmemelidir.

Herhangi bir gelişme yoksa başka bir müdahaleye gerek kalmadan yetkili Ferroli Teknik Servisi‘nden yardım alınmalıdır.

Ferroli Kombi FH Hatası

Ferroli Kombi F42 hatası kombine ısıtıcı sensörü hatası demektir. ferroli fh arızası giderilmesi için sensörü yetkili servis tarafından değiştirilmesi gerekir. Kod F43: Ferroli-kombi ısı eşanjörü koruması etkin, sistemde hava olabilir veya Ferroli kombi pompasında sirkülasyon olabilir. 1 ile 2 bar arası ideal bar seviyesidir.

not: 1 bar’ın altı düşük su basıncı sorununu, 2,5 veya 3 bar’ın üstü yüksek su basıncı sorununu gösterir.

ferroli kombi fh arıza kodu nasıl çalışır? Ferroli kombide güneş ve kar simgesi görünür. Isıtıcı simgesi ekrandan kaybolana kadar bu düğmeye basın. Sembol kalana kadar basın. Isıtıcı simgesi kaybolduğunda ve güneş simgesi göründüğünde, kombiniz yaz moduna alın.

Yaz modunda kombi ısıtma devresini kapatır ve sadece sıcak su ile çalışır.

Genellikle kombi ön panelinde bir sıfırlama düğmesi bulunur. Kombinin yeniden başlatmak için bu düğmeyi yaklaşık 3 saniye basılı tutun. Bazı modellerde, kombi üzerindeki sıfırlama düğmesi “R”. işaretlidir.

Ferroli Kombi Fh Hata Kodlarının Açıklaması

Ferroli A01 hata kodu nedir? Ferroli kombiniz A01 hata kodu veriyorsa kombiye gaz girmiyor demektir. Giriş valfi kapalıysa, açın. Yağ kesildikten sonra yağın gelmesini bekleyin, yağın geri gelmesini bekleyin ve tekrar başlayın, istasyon vagonunu yeniden çalıştırabilirsiniz.

 

Ferroli KOMBİ nasıl yeniden başlatılır?  ferroli arıza verdi ise bazı arızaların giderilmesi için yeniden başlatmak yeterli olur. Yeniden başlattıktan sonra sorun devam ederse, yetkili bir servis merkezine başvurmalısınız. Sıfırlamak için RESET düğmesini 5 saniye basılı tutmanız gerekir.

Ferroli Kombi A51 Arızası

Ferroli kombi ile FH hatası nasıl düzeltilir? Tavsiye edilen su basıncı 1,5 bar’ dır. Su basıncı 1 bar’ın altına düştüğünde su basıncını 1,5 bar’a yükseltin, ardından kombinasyon ekranında FH kodu yandığında kombinasyonun normal çalışma moduna geçmesi için 2 DAKİKA bekleyebilirsiniz.

Bu dairenin altındaki “Sıfırla” düğmesine basın ve yeniden başlatma yeterlidir.

Ferroli Kombi FH Arızası Nedir

Ferroli markası ülkemizdeki birçok ailenin kombi satın almak için ilk tercihi olmaktadır. Kendisinin tanıttığı ve geliştirdiği kombi modelleri kaliteli ve yüksek performanslı bir marka haline gelse de bazen kendiliğinden arıza verebilir.  bazen de kullanıcı hataları nedeniyle arızalar meydana gelmektedir.

ferroli kombi fh hatası nelerdir? Su basıncı 1,5 bar olmalıdır. Su basıncı 1 barın altına düşerse ekranda FH kodu görünecektir.

Ferroli kombi F37 hata kodları nelerdir? kombiniz F37 uyarısı veriyorsa su basıncını kontrol ediniz ve 1 bar ile 2 bar arasında olduğundan emin olunuz. Tavsiye edilen su basıncı 1,5 bar’dır.

Daha sonra kombi ön panelinde yer alan ekranda FH kodu yanıp söndüğünde biraz bekleyin ( 120 saniye kadar ) bekleyip normal çalışma moduna geçebilirsiniz.

Ferroli Kombi D3 Arızası Nasıl Giderilir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.