G-HH501HMZHX

Ferroli Kombi D3 Arızası Nasıl Giderilir

Makalede Neler Var

 

Ferroli Kombi D3 Arızası Nasıl Giderilir Ferroli kombi D3 Arızası Sistemde bir sorun olduğunu gösterir. bu hata için; Daireye giren gaz için test edilmelidir. Bunu yapmak için dairedeki gaz sobasını açmayı deneyin. Açılırsa kombinin yanında bulunan gaz vanası kontrol edilmelidir. Kapalı ise açık konuma getirilmelidir.

kombi suyu basınç değeri test edilmelidir. Basınç değeri istenilen seviyeden düşük ise su ilave edilmelidir.

Aynı durumda fazla su varsa tahliye noktasından fazla su tahliye edilmelidir.

ferroli kombi en fazla 3 kez yeniden başlatılmalıdır aksi taktirde yetkili servis ile iletişime geçilmediler.

Ferroli Kombi D3 Arızası Nedir?

Ferroli Combi D3, kod F1, Kombinin, herhangi bir binanın ısıtma ve soğutma sisteminin hayati bir parçasıdır. Klimanın uygun olmadığı endüstriyel ortamlarda özellikle gereklidirler. Bazı kombi tipleri, sera gazı emisyonlarını azaltırken yakıtı verimli bir şekilde yakmak üzere tasarlanmıştır.

Bu yüksek verimli sistemlerin bakımı için bir kombinin çalışma prensiplerini tam olarak anlamak çok önemlidir. ferroli D3 arızakodu , normal çalışmanın mümkün olmadığı durumlar için otomatik yeniden başlatma özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, doğru şekilde ele alınmadığı takdirde kombinin arızaları kritik olabilir.

Ferroli Kombi D3 Arızası Göstergeleri Nelerdir?

doğalgaz çeşitli nedenlerden dolayı kombinize ulaşamıyor ve bu hata da D3 olarak kombi ön panelinde ( dijital ekran )  görünüyor. Yapılması gereken ilk şey gaz kontrolüdür. bunun için öncelikle ocağınızdan gaz kontrolü yapınız.

doğalgaz vanaları evin kapsının önündedir kontrol ediniz açık mı ?  açık ise kombinin hemen yanındaki doğalgaz vanasının da kontrol ediniz.  Bazı kullanıcılar yazlık tatile gittiklerinde evilerinin gaz vanalarını kapatıyor ve unutuyor.

Bir ferroli marka kombiniz var ve D3 hatası alıyorsanız, normal kombinizin işlevselliğini geri yüklemek için büyük onarımların gerekli olduğunu gösterir. Yetersiz su basıncı veya dahili bileşen arızası nedeniyle elektrik devreleri devreye girebilir. yıllık bakımları yetkili servis ile yapılan kombilerin kışın bozulma olasılıkları daha az olmaktadır.

 

Ferroli Kombi D3 Arızasının Giderilmesi

ferroli kombi d3 arızası arızası, kombinin dahili bileşenlerinin arızalandığını gösterir. Öncelikle, tank içindeki basınç veya su seviyeleri tükendiğinde ortaya çıkar. Bunun nedeni tıkanmış filtreler, kombiye yetersiz su girmesi veya tıkanmış brülörler veya brülörler olabilir.

Ek olarak, arızalı emniyet valfleri, aşırı basıncın tanktan dışarı atılmasını önleyebilir. D3 arızalı bir tankın içindeki basınç yükseldiğinde, metal yorgunluğu feci bir patlamayı tetikleyebilir. Bunu önlemek için mal sahipleri, sızıntıların büyük sorunlara neden olmadığından emin olmak için emniyet valfi kurulumlarını düzenli olarak kontrol etmelidir.

yetkili servis ile iletişime geçmek için

Unutulmamalıdır ki 3’ten fazla resetleme kombide başka arızalara yol açabilir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hala Ferroli Kombi D3 arızası alıyorsanız, cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan Ferroli Kombi Teknik Servisi‘nden yardım almalısınız.

Ferroli Kombi D3 Arızası Sorunu Nasıl Giderilir

Elektrik devreleri, bir FERROLİ D3 arızası meydana geldiğinde de açılabilir. Bunun nedeni, dahili elektrik sisteminin su basıncının olmaması nedeniyle aşırı yüklenmesidir. Bunu önlemek için, sahipleri her zaman Kombinin brülör ve ısıtıcılarındaki en düşük ayarın en az bir adım üzerinde tutmalıdır.

Devre aşırı yüklenmesini önlemek için kombilerin sadece öngörülen brülörleri ve aksesuarları kullanmalıdırlar. Ayrıca tüm elektrikli aletleri kombilerden çıkarmalı ve cebri hava veya yoğuşmalı uygulamalar için kullanırken tüm cihazları yarı güçte çalıştırmalıdırlar.

feroli D3 arızalarının kombilerin performansını etkilemesini önlemek için, sahipleri her zaman filtreleri temizleme, emniyet valfi yağını değiştirme ve tanktaki su seviyelerinin doldurulması gibi düzenli kombi bakım işlerini yapmalıdır. Ayrıca elektrik devresinin aşırı yüklenmesini önlemek için kombilerin en düşük yanma ayarının en az bir adım üzerinde tutmalıdırlar.

Ek olarak, hatalı kurulum ilk etapta D3 hatalarına neden olabileceğinden, kalifiye yükleniciler her zaman büyük kombi onarımları yapmalıdır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.