G-HH501HMZHX

Kombi Resetleme Yapmıyor

 

Kombi Resetleme Yapmıyor ise kombinizin kendini koruma altına almak için kendini kapatır. Kombiler evimizin ve iş yerlerinde iklimlendirme aletleri olarak oldukça iş yapan cihazlardır. Kombi alırken cihazın yanında verilen kullanım klavuzu okunmalı ve kombi arıza konumuna geçtiğinde arıza kodu kombinin yanında verilen klavuzdan bakılmalıdır.

Not: kombi resetleme işlemi çok basit bir işlemdir.  kombi üzerinde bulunan “reset” düğmesine 3 saniye basılı tutup beklemeniz yeterli olacaktır.

Kombi arıza moduna geçmesi için içinde bulunan parçalardan biri veya bir kaçı bozulmuş olmalı veya kombi dışarıdan ( elektrik dalgalanması, su olmaması vs. )  bir arıza oluşturacak neden ortaya çıkmış olmalır.

Kombi Reset İşlemi Nasıl Yapılır

kombi ön panelinde yer alan yeniden başlatma butonu yani reset düğmesine bir kez basınız.  kombi kendini tekrar dan başlatacaktır. Bazen kombi resetlesenizde arıza kodu dijital ekranda yer almaya devam eder. Bu durum da en fazla 3 defa reset işlemi tekarlayınız.

Not: Bir den çok deneme yaptıktan sonra kombinin ön panelin de yer alan dijital ekranda “FD” ismi veya markaya göre farklılık gösteren hata görülür.

Kombi Resetleme Yapmıyor ve Kombi arıza giderilsin diye Yetkili Servis ile iletişime geçilmelidir. Her markanın farklı bir numarası  vardır altda sizlerle paylaşılmıştır)

 
Yetkili Kombi  Servisi Adıİletişim
Arçelik kombi sıcak su gelmiyor ise444 0 888
Alarko kombi sıcak su gelmiyor ise444 0 128
Ariston kombi sıcak su gelmiyor ise0850 840 92 12
Baymak kombi sıcak su gelmiyor ise444 0 235
Bosch kombi sıcak su gelmiyor ise444 63 33
Buderus kombi sıcak su gelmiyor ise444 5 474
Daikin kombi sıcak su gelmiyor ise444 999 0
Demirdöküm sıcak su gelmiyor ise0850 222 1 833
Eca kombi sıcak su gelmiyor ise444 0322
İmmergas sıcak su gelmiyor ise444 88 22
Vaillant sıcak su gelmiyor ise0850  222 2 888
Viessmann kombi sıcak su gelmiyor ise0 216 528 46 00

bakım onarım hizmeti yetkili servisden alınmalıdır.

Kombi Resetleme Yapmıyor

Sıfırlamak için kombinin ön panelindeki sıfırlama düğmesine bir kez basıp basılı tutmanız yeterlidir. Ancak sıfırlama işlemi 3 defadan fazla uygulanmamalıdır. Reset sayısı 3’ü geçerse kombi ayrıca farklı sorunlara neden olabilir. Bu nedenle kazanın 3 defadan fazla resetlenmemesine dikkat edilmelidir. Bu arıza kodundan kurtulmak için kombinin sigorta üzerinden kapatılıp açılması gerekmektedir.

Kombi sıfırlanmıyor Kombi resetlenmiyor ise kombine reset butonunda sorun olabilir. Bu, düğmenin işlevselliğini kaybetmesine neden olur. Ne yazık ki, bir kullanıcı olarak bu durum hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yok. En yakın yetkili Teknik Servisinden yardım almalısınız. Gelen ekip tarafından daha ayrıntılı sorun giderme işleminden sonra, tespit edilen arızaya göre parçaları değiştirerek veya onararak sorununuzu çözeceklerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.