G-HH501HMZHX

Kombi Güvenliği Teknisyen Denetimleri Nelerdir

 

Kombi Güvenliği Teknisyen Denetimleri Nelerdir. Adlı yazımızda evinize davet ettiğiniz servis elemanlarının dikkat etmesi gerekir. Hususlar hakkında, tüketicileri bilgilendirme için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yetkili kombi servislerinin her yıl düzenledikleri eğitimler vardır. Müşterilere çok daha iyi hizmet vermeye çalıştıklarını biliyoruz. Ayrıca Kombi markaları içinde ” müşteri odaklı ” başarılarının gösteren ödüller alıyorlar.

Kombi Güvenliği Teknisyen Denetimleri Nelerdir açıklama

Buradan 2021 yılında hangi kombi servisi ödül aldı belirtmesek de, piyasada kombi markalarını biraz araştırdığınızda ilk üç firmanın uzun zamandır değişmediği göreceksiniz.

Gaz güvenliği denetimi, bir mülkteki tüm gaz cihazlarının bir kontrolüdür; Çakmak ile gaz kontrolü yapmayınız. Teknik eleman belirli prosedürler çerçevesince gaz kontrolü yapar. Bazen evlerin iç içe olması sebebi ile yan dairenizde kaçak olabilir. Çağırdığınız servis sizin evinizde sorun olmadığını belirttiğinde komşunuzu uyarmanızı tavsiye ediyorum.

Cihazlar çalışırken kullanıcı için tehlike olmadığını kontrol ediniz. Kombiler yıllar içinde metal yorgunluğu denen durum dan etkilenir. İlk yıllardaki performansı ile çalışamaz, Özellikle yıllık bakımları yapılmayan kombiler her an arıza yapabilir konumdadır. Sizlerde zor durumda kalmak istemiyorsanız mutlaka Yıllık bakımlarını kombinizin yaptırın…

İstatistikler, Türkiye’de bir şey ters gidene kadar kombi cihazlarını bakımlarının yaptırılmadığını işaret etmektedir.

Kombi Güvenliği Teknisyen

Şimdi değilse de İngiltere’de ve bir çok Avrupa ülkesinde yürürlükte kanunlar vardır. Kiralanan evlerin kombilerini bakımları ve gaz güvenliği yasalar ile sabitlenmiştir. İlerleyen yıllarda Türkiye’de zorumlu olarak uygulanacağını düşünüyorum.

 

Kombi Güvenliği Teknisyen Denetimleri Nelerdir

Kombinize her yıl bakım yapılmalıdır. Bu konuda aslında kombinizi aldığınız markanın çağrı merkezi uyarmalı ve size hatırlatmalıdır. Gittikçe yaygınlaşan kombi markalar arasında rekabetin çoğalmasına neden olmaktadır.

  • Kombi servisi sadece kombinizi kontrol etmek içindir ve başka hiçbir cihazı kontrol etmemektedir. yine bu durum her marka için geçerli değildir. isteklerini servis talep ederken belirterek servis talep ediniz.
  • Bir kombi servisi, öncelikle kombinizin çalışma performansı hala güvenli olup olmadığını ve kullanıcı için tehlike olmadığını kontrol eder. Kombi duvara doğru şekilde takıldığından ve stabil olduğundan emin olmak için kontrol edilir. Daha sonra bacaya kontrolüne geçilir, baca iyi durumda ve korozyon olmadığından emin olmak için kontrol edilir.
  • Son yıllarda evlere kurulan kombiler yoğuşmalı teknolojisine sahip kombilerdir. Asidik olan yoğuşma suyu üretirler.
  • Bu sebeple eski tip ( Hermetik ) kombilerde olduğu gibi bozulana kadar bakım yaptırmamayı aklınızdan çıkarın. Her yıl bakım yapılmalı aksi durumda arıza durumunda kombiniz garanti kapsamından bile çıkabilir
  • Kombi içerisindeki yoğuşma sızıntısı veya baca korozyona neden olur. Yanma ürünlerinin sızmasına neden olur, bu nedenle bu kontrol çok önemlidir. Servisin en çok dikakt ettiği durum gaz kaçağının kontrolüdür. Tıkalı bir baca zehirli gazları atamaz. Kazanın kaçınılmaz olarak geleceği ve zararlarının da hayati önem arz ettiğini anımsatmak isterim.

Gaz kaynağı, kombi için yeterli olduğundan emin olunuz. En yaygın problemlerden biri, normalde kombi içindeki gazın az olarak akmasıdır.

Kombi Güvenliği

Kombi yanması bir gaz analizörü ile kontrol edilir. Servis tarafından gerekli ayarlamalar yapılmaya çalışılır. Kombi özelliklerine göre kontrol edilir.
Kombi servisi yapıldığında mümkünse üreticinin servis talimatlarına uyması beklenir.

Kombiniz ile birlikte verilen kullanma talimatlarını atmayınız. Kombinizde her hangi bir arızada ”arıza koduna” dijital ekranda verir. Kullanım Klavuzu’na bakarak Kombiniz’ de durumu kavrayabilirsiniz.
Ayrıca yetkili servis arayıp durumu izah ederseniz size yine bilgi verilecektir.

Tüm güvenlik cihazları, kombide bir genleşme kabı varsa doğru çalıştıklarından emin olmak için kontrol edilir, bu da gerekirse kontrol edilir ve sıfırlanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.