baymak kombi arıza kodları

 

Her kombi cihazda olduğu gibi Baymak Kombi ürünlerde de çeşitli arızalar meydana gelmektedir. baymak kombi arıza kodları yazımızın ilerleyen kısımlarında ayrıntılı bir şekilde okuya bilirsiniz.

Cihazın hangi bölümünde arıza olduğunu arıza kodundan bilinmektedir. Cihaz hangi kodda arıza veriyor ise o kodun çözümüne bakılması gerekir.Bu tür arızalar çok sıkla karşımıza çıkmaktadır. Özellikler kış aylarında daha çok kombi arızalarının olduğu tespit edilmektedir. Cihaz arızaları genellikle su basıncı , elektrik aksamı gibi buna benzer durumlardan kaynaklanmaktadır.Arıza meydana geldiğinde cihaz üzerinde dijital gösterge panelinde bulunan ve uyarı şeklinde yanıp sönen veya sürekli olarak yanmakta olan kod arızasına bakmak gerekir. Arıza koduna göre bakıldığında arızanın giderilmesi ve çözümü noktasında bireysel olarak yapılabilecek bir müdahale söz konusu ise kullanıcı kendisi bile arızayı giderebilir.Aksi halde cihaz ile ilgili bir bilgisi yok ise kendisi müdahale etmeyerek en yakın ilgili kombi satış servisini araması daha uygundur.


baymak kombi arıza kodları ve açıklamaları

Teknik servis gelene kadar teknik servis gelene kadar kombi cihazının kapatılması gerek.Amaç geçen süre zarfında herhangi bir kazaya mahal vermemek içindir. Kombi modellerinde tespit edilen genel arıza kodları ve çözümleri hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. Baymak kombi arıza kodları;

Arıza Kodu E01 : Gaz beslenmesi ve blokajı arızasından kaynaklıdır.Bu durumda gaz vanalarının açık olup olmadığı kontrol edilmesi yada daireye gaz gelip gelmediğinden emin olmak gerekir.

Arıza Kodu E02 : Emniyet Termostat sensörü arızası, Dairenizde veya iş yerinizdeki tüm petek vanalarının açık olup olmadığını kontrol ederek , vanalar açık olduğu halde arıza devam
etmekte ise petek tesisatı hava yapmış olabilir.Bu yüzden peteklerin havası alındıktan sonra sorun yine devam etmesi halinde teknik servisi armanız gerekir.

Arıza Kodu E03 : Cihazda bulunan Baca Termostat Sensörü ve Baca basınç sensörü arızası ; Baca bağlantı noktaların kontrol edilmesi ve sonrasında ise bağlantılarda ayrım veya kopma söz konusu ise müdahale etmeden teknik servis çağrılması gerekir.

Arıza Kodu E05 :Isıtma devresi Ntc Sensör arızası ; Cihazda bulunan tesisat suyu ısısını ölçen sensörün arızalandığı ve bu sensörün hemen değişmesi gerekir.

Arıza Kodu E06 : Kullanım suyu devresi Ntc Sensör Arızası :Kombi sıcak su ısınını ayarlayan sensörün özelliğini kaybetmesinden dolayı değişmesi gerekir.

Arıza Kodu E10 : Düşük su basıncı arızası ; Cihazda su bitmiş demektir. Su doldurma vanasını kullanarak kombiye 1 ile 1,5 bar değerinde su doldurulması gerekir.

Arıza Kodu E25 : Maximum sıcaklık uyarı arızası ;Cihazın sirkülasyon pompasının çalışmadığını yada çalıştığı halde petek tesisatının tıkanmış olması anlamına gelir.

Arıza Kodu E35 : Alev oluşum arızası ;Gaz beslenmesi ve blokajı arızasından kaynaklıdır. Bu durumda gaz vanalarının açık olup olmadığı kontrol edilmesi yada dairey gaz gelip gelmediğinden emin olmak gerekir.

04 hata kodu: Baxi Luna kombi modelinde olan hata kodu, gaz sisteminde veya iyonizasyonda meydana gelen arızalarda olur. Kazanın yetkili servis tarafından tamirinden sonra arız düzelir.

baymak kombi arıza kodları


28 hata kodu: Baca kombi içerisindeki baca sensörünün arızasını gösterir. Bu sorun, baca sensörünü servis ile değiştirerek çözülecektir.

E35 hata kodu: Bu arıza kod, kazan ateşlense yapamaz. Cihaz 3 kez sıfırlandıktan sonra alevlenmelidir. Sorun giderilmedi ise mutlaka yetkili servis çağrılmalıdır.

E50 arıza kodu: Brötje ve Star kombi modellerinde görülen bu arıza kodu, sıcak su sensörlerinin arızalanmasına işaret eder. Bu hata kazandan sıcak su temin edilemez. Sensörün servis çağırılarak değiştirilmesi sağlanmalıdır.

E80 arıza kodu: Anakart kodunda bir problemi gösteren Luna ve Baxi Luna modelleri. Anakartın servis tarafından onarılması veya değiştirilmesi sorunu ortadan kaldırabilir.

E96 arıza kodu: brötje alçak gerilim arıza görünür, Eko, Lambert ve Dolce Vita modelleri. Regülatörün kullanılması, kazanın düşük voltajdan zarar görmesini önleyebilir.

 

E97 arıza kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde alçak gerilim arızasında görünür. Regülatörün kullanılması, kazanın düşük voltajdan zarar görmesini önleyebilir.

E98 / 99 arıza kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde anakart arızasının bir işaretidir. Anakartın servis tarafından onarılması veya değiştirilmesi gereklidir.

E110 arıza kodu: bu arıza kodu, emniyet termostatı arızalandığında Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde görünür. Sorun, termostatın servis tarafından onarılması veya değiştirilmesi neticesinde ortadan kaldırılacaktır.

E119 hata kodu: nuvola Comfort, star ve brötje modelleri, kazandaki basınç düştüğünde ortaya çıkar. Arızanın kodunun giderilmesi için, kazana su ekleyerek ve basıncı 1,5 bar seviyelerine getirerek ortadan kaldırılacaktır.

E125 hata kodu: nuvola Comfort, Star ve brötje modelleri, sistemde su sirkülasyon’u doğru şekilde çalışmadığı için bu hata kodunu gösterir. Kazanın 5 kez sıfırlanması sorunu ortadan kaldırmak için yeterli değil ise, kazanın onarımı servis tarafından yapılmalıdır.

E130 hata kodu: Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde baca sensörünün aşırı ısınmasından kaynaklanır. Başarısızlık Hizmet tarafından düzeltilmelidir.

E133 arıza kodu: bu kod nuvola konfor görünür, Star ve brötje modelleri sebebiyle gaz vanası veya anakart arızaya gaz girişi ile alakalı bir sorun olduğunda. Kazan, gazın gelip gelmediği kontrol yapılmalıdır. Gazın gelişinde herhangi bir sorun yoksa, kazanın servis tarafından kontrol edilmesi faydalı olacaktır.

E151 arıza kodu: Nuvola Comfort, Star ve brötje modellerinde anakart arızasını ifade eder. Anakartın onarımı veya değiştirilmesi sorunu ortadan kaldıracaktır.

E156 hata kodu: bu hata kodu, yüksek veya alçak gerilim Problemleri için Nuvola Comfort, Star ve Brötje modellerinde görünür. Kazan regülatörünü takmak, kazanın voltaj dalgalanmalarından etkilenmesini önleyecektir.

E160 hata kodu: Nuvola Comfort, Star ve brötje modellerinde fan motoru arızasını gösterir. Sorun, fan motorunun servis tarafından onarılmasından veya değiştirilmesinden sonra ortadan kaldırılacaktır.

E193 hata kodu: Nuvola Comfort, star ve brötje modelleri sistemde aşırı hava olması durumunda bu kod oluşur. Kazan baymak servis tarafından tamir edilmelidir.

Eco 280 FI Hata Kodları

Neon 1 kapalı, neon 2 Hızlı yanıp sönüyor: baca sensörün de veya hava prosestate’de bir arıza olabilir. Yetkili servis tarafından tamiratı yapılmalıdır.

Neon 1 kapalı, neon 2 ağır ağır yanıp sönüyor: Su basıncı düşük olduğunda bu uyarı verilir. Kazan suyu takviyesinin basınç seviyesi 1,5 seviyeye getirildikten sonra arıza kodu sönecektir.


Neon 1 ve neon 2 yavaş yanıp söner: NTC sensör arızadır. Sıcak su veya Petek ısıtma problemleri yaşanır. Sensörün onarımı veya değiştirilmesi baymak yetkili servis tarafından sağlanır ve arıza sabittir.

Neon 1 yavaşça yanıp sönüyorsa ve neon 1 açıksa: Aşırı ısınma durumunda bu kod görünür. Limit termostatının onarımı veya değiştirilmesinden sonra, kazandaki sorun giderilecektir.

Baymak kombi hata kodları

Baymak marka kombinizde yapılacak bakım ve tamirat işlerinin yetkili servis tarafından yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Baxi Luna Arıza kodları

E01 arıza kodu: baxi luna kazan e01 ihtarsı, kazana gaz gelmediğini gösterir. Bu durumda, kazanın elektronik kartı yada gaz vanası ile alakalı bir sıkıntı olabilir. Yapılması gereken şey baxi luna kombi servisine ulaşmaktır.

E02 arıza kodu: aygıt aşırı isındığında bu uyarı kodu ekranda görünür. Kısacası, termostat arızalıysa, aygıt otomatikman kendini engeller. Aletin kullanım dışı olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda, baymak servisine başvurmalısınız.

E03 arıza kodu: baca tipi kombi baca sensörüne haizdir. Kazandaki baca sensörünün rolü, kazanın sıcaklığını aynı anda kontrol etmek ve elektronik karta aktarmaktır. Bu hata kodunun ekranda görünmesi niteliğinde, sensör görevini yerine getirmiyor. Bayılma baxi luna servisinden en kısa müddette yardım almalsıcaklıknız.

35 oto luna kombi hataları, 35 oto luna kombi kodları

Baxi Luna Arıza kodları ve Açıklama

E04 arıza kodu: bu uyarı kodu, kombi monitöründa, elektronik karta geçirme edilen ionizeysen elektrodu, kombi kazanında alev varsa sinyal alamadığında imajlenir. Gaz akışının yanı sıra atık gaz sistemi yada iyonlaştırıcı elektrot ile ilgili problemler olabilir. Yardım için baymak servisi’ni aramalısınız.

E05 arıza kodu: baxi luna kazan e05 isıtıcı sensöründe bir sorun varsa hata kodu. Bu durumda, isı kesinlikle isıtılmaz. Problemi çözmek için baxi luna hizmetini aramalsıcaklıknız.

E06 arıza kodu: baxi luna kazan bu uyarı kodu yaz ve kış aylarında yaşanabilir. Bu kodun açıklaması kazana sıcak su vermediğinden. Bu durumda, kazandaki sıcak su için çalışma sensörünü değiştirmek gerekir. Yedek parçalar için baxi luna servisine başvurmanız ideal olacaktır.

E10 arıza kodu: kazandaki düşük suyu gösteren uyarı kodu. Kazan basıncını kontrol etmeniz niteliğinde, 1 çubuğun altında bulunduğunu göreceksiniz. Gerektiği kadar (1,5 bar) basarsanız su kazanı çalışmaya devam edecektir.

E25 arıza kodu: bu, kazanın en yüksek sıcaklığa eriştiğinı yayınlayan hata kodudur. Bu hata kodu 35 oto luna kombi monitöründa beliren vaka, her iki pompa, üç yada sıkışmış konumu yollu vana değişti veya isı değiştirici engellenmiş veya kalsifiye ya da isıtma filtreleri engellenmiş olur. Bu durumda, baxi luna kombi servisini aramalısınız.

E35 arıza kodu: baxi luna kombi arasında gözüken bu uyarı kodu, cihazda alev olmadığı demektir. Bu durumda, cihazdan sıcak su alamazsınız, aynı zamanda peteğiniz isınmaz. Cihaza müdahale etmeden baymak servisini aramanız gerekir.

E80 arıza kodu: baxi luna kazan ekran e80 uyarı kodu elektronik kart ile ilgili bir sorun var ise. Bu durumda, tüketici cihaza müdahale etmemelidir, hemen bayılma servisini aramalıdır.

E97 arıza kodu: elektrik voltajında bir sorun olduğunda bu uyarı kodu baxi luna kombi monitöründa görüntülenir. Bu durumda, daire girişine gelen voltajların düşük bulunduğunu yada cihazda bir elektronik kart problemi bulunduğunu söyleyebiliriz. Baxi luna kombi servisi ile bildirişime geçmelisiniz.

E98 / 99 arıza kodu: baxi luna kombi içerisindeki her iki hata kodu da elektronik kart arızası demektir. En yakın zamanda baymak servisi ile bildirişime geçmeli ve yardım istemelisiniz.

E10 arıza kodu: sensörün ortam sıcaklığı seviyesini elektronik karta aktarmasıyla alakalı bir sorunu yayınlayan bir hata kodu. Bu durumda tüketici brötje kombi servisi olarak yapabileceğiniz hiç bir muamele yok.

E25 arıza kodu: şayet petek veremiyorsanız kombi sensöründe brötje kombi monitöründa bir sıkıntı bulunduğunu belirten e25 arıza kodu belirir. Bu durumda, doğrudan baymak servisine başvurmalısınız.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.