G-HH501HMZHX

baymak kombi arıza kodları

Makalede Neler Var

 

Her kombi cihazda olduğu benzer biçimde Baymak Kombi ürünlerde de çeşitli arızalar meydana gelmektedir. Baymak kombi arıza kodları yazımızın ilerleyen kısımlarında detaylı bir halde okuya bilirsiniz.

Cihazın hangi bölümünde arıza bulunduğunu arıza kodundan bilinmektedir. Aygıt hangi kodda arıza veriyor ise o kodun çözümüne bakılması gerekir. Bu tür arızalar fazlaca sıkla karşımıza çıkmaktadır. Özellikler kış aylarında daha fazlaca kombi arızalarının olduğu tespit edilmektedir.

Aygıt arızaları çoğu zaman su basıncı , elektrik aksamı benzer biçimde buna benzer durumlardan meydana gelmektedir. Arıza meydana vardığında aygıt üstünde dijital gösterge panelinde bulunan ve uyarı şeklinde yanıp sönen yada devamlı olarak yanmakta olan kod arızasına bakmak gerekir.

Arıza koduna nazaran bakıldığında arızanın giderilmesi ve çözümü noktasında bireysel olarak yapılabilecek bir müdahale söz mevzusu ise kullanıcı kendisi bile arızayı giderebilir. Aksi halde aygıt ile ilgili bir bilgisi yok ise kendisi müdahale etmeyerek en yakın ilgili kombi satış servisini araması daha uygundur.


Baymak Kombi Arıza Kodları ve Açıklamaları

Teknik servis gelene kadar teknik servis gelene kadar kombi aletinin kapatılması gerek. Amaç geçen süre zarfında herhangi bir kazaya mahal vermemek içindir. Kombi modellerinde tespit edilen genel arıza kodları ve çözümleri hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. Baymak kombi arıza kodları;

Arıza Kodu E01 : Gaz beslenmesi ve blokajı arızasından kaynaklıdır. Bu durumda gaz vanalarının açık olup olmadığı denetim edilmesi yada daireye gaz gelip gelmediğinden güvenli olmak gerekir.

Arıza Kodu E02 : Güvenlik Termostat sensörü arızası, Dairenizde yada iş yerinizdeki tüm petek vanalarının açık olup olmadığını denetim ederek , vanalar açık olmasına rağmen arıza devam etmekte ise petek tesisatı hava yapmış olabilir. Bu yüzden peteklerin havası alındıktan sonrasında mesele gene devam etmesi halinde teknik servisi armanız gerekir.

Arıza Kodu E03 : Cihazda bulunan Baca Termostat Sensörü ve Baca basınç sensörü arızası ; Baca bağlantı noktaların denetim edilmesi ve sonrasında ise bağlantılarda fark yada kopma söz mevzusu ise müdahale etmeden teknik servis çağrılması gerekir.

Arıza Kodu E05 :Isıtma devresi Ntc Sensör arızası ; Cihazda bulunan döşem suyu ısısını ölçen sensörün arızalandığı ve bu sensörün derhal değişmesi gerekir.

Arıza Kodu E06 : Kullanım suyu devresi Ntc Sensör Arızası :Kombi sıcak su ısınını ayarlayan sensörün hususi durumunu kaybetmesinden dolayı değişmesi gerekir.

Arıza Kodu E10 : Düşük su basıncı arızası ; Cihazda su bitmiş anlama gelir. Su doldurma vanasını kullanarak kombiye 1 ile 1,5 bar değerinde su doldurulması gerekir.

Arıza Kodu E25 : Maximum ısı uyarı arızası ;Cihazın sirkülasyon pompasının çalışmadığını yada çalmış olduğu halde petek tesisatının tıkanmış olması anlamına gelir.

Arıza Kodu E35 : Alev oluşum arızası ;Gaz beslenmesi ve blokajı arızasından kaynaklıdır. Bu durumda gaz vanalarının açık olup olmadığı denetim edilmesi yada daireye gaz gelip gelmediğinden güvenli olmak gerekir.

04 hata kodu: Baxi Luna kombi modelinde olan hata kodu, gaz sisteminde yada iyonizasyonda meydana gelen arızalarda olur. Kazanın yetkili servis tarafınca tamirinden sonrasında arız düzelir.

Baymak Kombi Arıza Kodları


28 hata kodu: Baca kombi içindeki baca sensörünün arızasını gösterir. Bu mesele, baca sensörünü servis ile değiştirerek çözülecektir.

E35 hata kodu: Bu arıza kod, kazan ateşlense yapması imkansız. Aygıt 3 kez sıfırlandıktan sonrasında alevlenmelidir. Problem giderilmedi ise ne olursa olsun yetkili servis çağrılmalıdır.

E50 arıza kodu: Brötje ve Yıldız kombi modellerinde görülen bu arıza kodu, sıcak su sensörlerinin arızalanmasına işaret eder. Bu hata kazandan sıcak su temin edilemez. Sensörün servis çağırılarak değiştirilmesi sağlanmalıdır.

E80 arıza kodu: Anakart kodunda bir problemi gösteren Luna ve Baxi Luna modelleri. Anakartın servis tarafınca onarılması yada değiştirilmesi problemi ortadan kaldırabilir.

E96 arıza kodu: brötje alçak gerilim arıza görünür, Eko, Lambert ve Dolce Vita modelleri. Regülatörün kullanılması, kazanın düşük voltajdan zarar görmesini önleyebilir.

 

E97 arıza kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde alçak gerilim arızasında görünür. Regülatörün kullanılması, kazanın düşük voltajdan zarar görmesini önleyebilir.

E98 / 99 arıza kodu: Luna ve Baxi Luna modellerinde anakart arızasının bir işaretidir. Anakartın servis tarafınca onarılması yada değiştirilmesi gereklidir.

E110 arıza kodu: bu arıza kodu, güvenlik termostatı arızalandığında Nuvola Comfort, Yıldız ve Brötje modellerinde görünür. Problem, termostatın servis tarafınca onarılması yada değiştirilmesi neticesinde ortadan kaldırılacaktır.

E119 hata kodu: nuvola Comfort, yıldız ve brötje modelleri, kazandaki tazyik düştüğünde ortaya çıkar. Arızanın kodunun giderilmesi için, kazana su ilave ederek ve basıncı 1,5 bar seviyelerine getirerek ortadan kaldırılacaktır.

E125 hata kodu: nuvola Comfort, Yıldız ve brötje modelleri, sistemde su sirkülasyon’u doğru şekilde çalışmadığı için bu hata kodunu gösterir. Kazanın 5 kez sıfırlanması problemi ortadan kaldırmak için kafi değil ise, kazanın onarımı servis tarafınca yapılmalıdır.

E130 hata kodu: Nuvola Comfort, Yıldız ve Brötje modellerinde baca sensörünün aşırı ısınmasından doğar. Başarısızlık Hizmet tarafınca düzeltilmelidir.

E133 arıza kodu: bu kod nuvola konfor görünür, Yıldız ve brötje modelleri sebebiyle gaz vanası yada anakart arızaya gaz girişi ile ilgili bir mesele olduğunda. Kazan, gazın gelip gelmediği denetim yapılmalıdır. Gazın gelişinde herhangi bir mesele yoksa, kazanın servis tarafınca denetim edilmesi yararlı olacaktır.

E151 arıza kodu: Nuvola Comfort, Yıldız ve brötje modellerinde anakart arızasını ifade eder. Anakartın onarımı yada değiştirilmesi problemi ortadan kaldıracaktır.

E156 hata kodu: bu hata kodu, yüksek yada alçak gerilim Problemleri için Nuvola Comfort, Yıldız ve Brötje modellerinde görünür. Kazan regülatörünü takmak, kazanın voltaj dalgalanmalarından etkilenmesini önleyecektir.

E160 hata kodu: Nuvola Comfort, Yıldız ve brötje modellerinde fan motoru arızasını gösterir. Problem, fan motorunun servis tarafınca onarılmasından yada değiştirilmesinden sonrasında ortadan kaldırılacaktır.

E193 hata kodu: Nuvola Comfort, yıldız ve brötje modelleri sistemde aşırı hava olması durumunda bu kod oluşur. Kazan baymak servis tarafınca onarım edilmelidir.

Eco 280 FI Hata Kodları

Neon 1 kapalı, neon 2 Süratli yanıp sönüyor: baca sensörün de yada hava prosestate’de bir arıza olabilir. Yetkili servis tarafınca tamiratı yapılmalıdır.

Neon 1 kapalı, neon 2 ağır ağır yanıp sönüyor: Su basıncı düşük olduğunda bu uyarı verilir. Kazan suyu takviyesinin tazyik seviyesi 1,5 seviyeye getirildikten sonrasında arıza kodu sönecektir.


Neon 1 ve neon 2 yavaş yanıp söner: NTC sensör arızadır. Sıcak su yada Petek ısıtma problemleri yaşanır. Sensörün onarımı yada değiştirilmesi baymak yetkili servis tarafınca sağlanır ve arıza sabittir.

Neon 1 yavaşça yanıp sönüyorsa ve neon 1 açıksa: Aşırı ısınma durumunda bu kod görünür. Limit termostatının onarımı yada değiştirilmesinden sonrasında, kazandaki mesele giderilecektir.

Baymak kombi hata kodları

Baymak marka kombinizde yapılacak bakım ve tamirat işlerinin yetkili servis tarafınca yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Baxi Luna Arıza kodları

E01 arıza kodu: baxi luna kazan e01 ihtarsı, kazana gaz gelmediğini gösterir. Bu durumda, kazanın elektronik kartı yada gaz vanası ile ilgili bir sorun olabilir. Yapılması ihtiyaç duyulan şey baxi luna kombi servisine ulaşmaktır.

E02 arıza kodu: aygıt aşırı isındığında bu uyarı kodu ekranda görünür. Kısacası, termostat arızalıysa, aygıt otomatikman kendini engeller. Aletin kullanım dışı bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda, baymak servisine başvurmalısınız.

E03 arıza kodu: baca tipi kombi baca sensörüne haizdir. Kazandaki baca sensörünün görevi, kazanın sıcaklığını aynı anda denetlemek ve elektronik karta aktarmaktır. Bu hata kodunun ekranda görünmesi durumunda, sensör görevini yerine getirmiyor. Bayılma baxi luna servisinden en kısa sürede yardım almalsıcaklıknız.

35 oto luna kombi hataları, 35 oto luna kombi kodları

Baxi Luna Arıza kodları ve Izahat

E04 arıza kodu: bu uyarı kodu, kombi monitöründe, elektronik karta geçirme edilen iyonize elektrod u, kombi kazanında alev var ise sinyal alamadığında imaj la nır. Gaz akışının yanı sıra atık gaz sistemi yada iyonlaştırıcı elektrot ile ilgili problemler olabilir. Yardım için baymak servisi’ ni aramalısınız.

E05 arıza kodu: baxi luna kazan e05 isıtıcı sensöründe bir mesele var ise hata kodu. Bu durumda, isı kesinlikle isıtılmaz. Problemi çözmek için baxi luna hizmetini aramalsıcaklıknız.

E06 arıza kodu: baxi luna kazan bu uyarı kodu yaz ve kış aylarında yaşanabilir. Bu kodun açıklaması kazana sıcak su vermediğinden. Bu durumda, kazandaki sıcak su için emek verme sensörünü değişiklik yapmak gerekir. Yedek parçalar için baxi luna servisine başvurmanız ideal olacaktır.

E10 arıza kodu: kazandaki düşük suyu gösteren uyarı kodu. Kazan basıncını denetim etmeniz durumunda, 1 çubuğun altında bulunduğunu görmüş olacaksınız. Gerektiği kadar (1,5 bar) basarsanız su kazanı çalışmaya devam edecektir.

E25 arıza kodu: bu, kazanın en yüksek sıcaklığa eriştiğinı gösteren hata kodudur. Bu hata kodu 35 oto luna kombi monitöründa beliren olay, her iki pompa, üç yada sıkışmış konumu yollu vana değişti yada isı değiştirici engellenmiş yada kalsifiye ya da isıtma filtreleri engellenmiş olur. Bu durumda, baxi luna kombi servisini aramalısınız.

E35 arıza kodu: baxi luna kombi içinde görünen bu uyarı kodu, cihazda alev olmadığı anlama gelir. Bu durumda, cihazdan sıcak su alamazsınız, bununla birlikte peteğiniz isınmaz. Cihaza müdahale etmeden baymak servisini aramanız gerekir.

E80 arıza kodu: baxi luna kazan ekran e80 uyarı kodu elektronik kart ile ilgili bir mesele var ise. Bu durumda, tüketici cihaza müdahale etmemelidir, derhal bayılma servisini aramalıdır.

E97 arıza kodu: elektrik voltajında bir mesele olduğunda bu uyarı kodu baxi luna kombi monitöründa görüntülenir. Bu durumda, daire girişine gelen voltajların düşük bulunduğunu yada cihazda bir elektronik kart problemi bulunduğunu söyleyebiliriz. Baxi luna kombi servisi ile bildirişime geçmelisiniz.

E98 / 99 arıza kodu: baxi luna kombi içindeki her iki hata kodu da elektronik kart arızası anlama gelir. En kısa zamanda baymak servisi ile bildirişime geçmeli ve yardım istemelisiniz.

E10 arıza kodu: sensörün ortam sıcaklığı seviyesini elektronik karta aktarmasıyla ilgili bir problemi gösteren bir hata kodu. Bu durumda tüketici brötje kombi servisi olarak yapabileceğiniz hiçbir işlem yok.

E25 arıza kodu: eğer petek veremiyorsanız kombi sensöründe brötje kombi monitöründa bir sorun bulunduğunu belirten e25 arıza kodu belirir. Bu durumda, direkt baymak servisine başvurmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.