G-HH501HMZHX

Baymak Kombi AP Arızası Nasıl Giderilir

 

Baymak kombi AP arızası nasıl giderilir? Ap aslında bir arıza kodu değil arızanın tespiti için kontrol mekanizmasıdır. Kombinin kendi kendini denetlemesi neticesinde arızanın nereden kaynaklandığı ortaya çıkar. Baymak, Eca, Arçelik ve Beko model marka bir kombi sahibiyseniz. Kombiniz ilk açıldığında ekrana gelen uyarı kodudur. Kombi ekranında görüntülenen arıza kodu, arızanın tespit edildiği bölüme göre arızayı size bildirir.

Arçelik ve Beko model kombilerde görülen uyarı kodudur. Arıza kodu olarak kabul edilmez. Cihaz bir AP uyarısı verdiğinde, kombiniz kendi içindeki ( parçaların ) bileşenlerin çalışabilirliğini kontrol eder.

Baymak ve birçok marka kombilerde AP hataları görülebilir. Anakart bileşenleriyle ilgili sorunlar yaygın olarak kabul edilir. Bu nedenle kombiniz bu hatayı bildirmeye devam eder. Kombi sıfırlanırsa, herhangi bir sorun yoksa yaklaşık 1 veya 2 dakika içinde kombi etkinleşir.

Bu süre zarfında kombi AP hatası almaya devam ederse, kombinin ana kart bileşenlerinde bir sorun olduğunu kanıtlar. Uzun süre düzelmezse ve resetten sonra tekrar başlamazsa uzman yardımına ihtiyacınız vardır. Kullanıcılar için en sağlıklı yol, kombiyi onarmak için en yakın teknik servise başvurmaktır.

Baymak Kombi Servisi hakkında yazımı okumak isterseniz…

Baymak Kombi ap Arızası Nasıl Giderilir

Kombi de AP UYARI nedir ? Kombiniz çalışmıyor ve cihazın ön panelinde ap uyarı görmektesiniz. Yeni nesil yoğuşmalı kombiye sahipseniz ilk açılış sırasında kombi ap yazısı görmeniz muhtemel olacaktır. Bu uyarı kodu bir arıza olarak algılanmamalıdır.

 

Kombi test ederek sistemini denetler ve “ TEST MODU “ yani kendini kontrol ederek başlar.

Kombiniz neden ap modun da başlangıç yapar? Bunun nedeni ana kart başta olmak üzere sistem gereksinimi olan parçaların denetlenmesidir. ( buna bir nevi test etme olarak algılanabilir)

Sistem kendi kendini denetler ve kombi içinde bir arıza olup olmadığını denetler herhangi bir sorun bulamaz ise ( yaklaşık 2 dakika dijital ekrana da AP yazabilir ) yazı ekrandan kalkar ve kombiniz çalışır.

Not: arıza durumu devam ediyor ise mutlaka yetkili servis ile iletişime geçilmelidir.

Baymak Kombi Ap Hatası

Baymak Kombi AP hatası kombi AP arızasının var olup olmadığını denetleyen bir sistemdir. Yoğuşmalı üniversal kazana su verildikten sonra güç kesildiğinde, üniversal kazan kapanacak ve AP kodunu görüntüleyecektir. Tek yapmanız gereken bir süre beklemek ve hatanın kaybolmasını beklemek.

AP hatası devam ederse kombinin reset butonuna basarak üniteyi resetleyebilirsiniz. Sıfırlamadan sonra muhtemelen bir ap hatası almazsınız. İyileşme olmazsa, birkaç KOMBİ sıfırlaması yapın.

Arızalı bir Baymak kombi AP sorun anlamına gelmez. Yoğuşmalı kombi modellerinde, uzun süre su girişinde veya çıkışında AP uyarısı alırsınız. Uyarılar sık sık görünür ve kendi kendine kaybolur. Tabii ki kalıcı bir arıza durumunda vakit kaybetmeden Baymak yetkili servis ekibini arayabilir.  Randevu talep edebilirsiniz.

AP Yani kombi otomatik denetlenmesini istemiyorsanız. Kombi üzerinde yer alan “ R “ reset düğmesine basarak hemen kombinin çalışmasını sağlarsınız.

Baymak marka bir kombiye sahipseniz nasıl resetleneceği hakkında bilgi sahibi olmak için altta yer alan videoyu seyretmenizi yeterli olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.